Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Зошто стомачните вежби ви се без резултат?

Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат ни приближно толку калории колку што е потребно да ги стопите маснотиите од стомакот. А ...

Повеќе »

Карли Клос е лице на новата кампања на Адидас од Стела Мекартни

Супермоделот Карли Клос се врати како лице на Адидас од Стела Мекартни за колекцијата есен/зима 2017. Американската убавица ја најавува новата сезона на спортската облека во серија на динамични фотографии. Карли ја покажува својата тонирана фигура преку различни вежби. Од ...

Повеќе »

Рестриктивна диета со 1.200 калории дневно за брзо слабеење

Рестриктивната диета беше многу популарна во текот на 90-те години, а сега е повторно опсесија меѓу славните, благодарение на најпознатата супервитка жена, Викторија Бекам. Во текот на диетата се внесуваат најмногу 1.200 калории дневно, а вака изгледа дневното мени. Појадок– чаша цеден ...

Повеќе »

Пробајте ја најбараната диета за 2017 година – Дава супер резултати!

Во текот на летото многумина се во потрага за брзи диети со кои за краток рок ќе загубат повеќе килограми. Но од низата на диети, најуспешна и најбарана за оваа година е диетата осмислена од Џенерал Моторс. Овој режим на ...

Повеќе »

6 есенски изгледи од H&M Sport

Да се остане во добра форма, да се вежба, но при тоа и да мислиме на добриот стил. Ако сакате да бидете модерни и кога тренирате, спортската есенска колекција од Х&М ни нуди модни можности. Од високо функционални спортски градници ...

Повеќе »

Зошто доматот е корисен во слабеењето?

Доматот е вистински ас кога е во прашање губењето на килограми. Главниот адут на доматот е ликопенот. Црвениот пигмент кој се наоѓа во доматот ги намалува мастите во организмот. Ликопенот е истотака одговорен за чувството на ситост, а како резултат ...

Повеќе »

Celebrity диета со пилешко, овошје и зеленчук

Со помош на оваа диета познатите тврдат дека успеваат да ослабнат и до 5 килограми за една недела. Тајната на „чудесната диета“ лежи во фактот дека храната која ја внесувате го прочистува организмот и дава помалку калории отколку што трошите. ...

Повеќе »

Најдобра вежба за затегнат и цврт задник -Squat

Оваа вежба целно делува на мускулите на задникот и колковите. Многу е важно правилно да се изведува за резултатите да бидат максимални. Застанете расчекорени во ширината на колковите, а рацете испружете ги право пред себе. Спуштајте се надолу во речиси ...

Повеќе »

Пијалак од 9 состојки -најдобар согорувач на масти

Ако не сакате да јадете зеленчук, природните сокови се одличен начин за внес на потребни намирници во телото. Ако искомбинирате вистински намирници, ќе добиете напивка која топи масти и го ослободува организмот од токсини. Потребни намирници – 1 големо цвекло, ...

Повеќе »

Брза 5-дневна диета со маслинки

Ако сакате на брз начин да загубите неколку килограми, пробајте ја диетата со маслинки. Оваа диета е многу популарна во Италија, а доколку сакате маслинки и маслиново масло нема да ви биде тешко да ја држите. Диетата е прилично ригорозна ...

Повеќе »