Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Жито Лукс ја проширува Нутри програмата со нов леб и бисквити

 Познатиот бренд Нутри од Жито Лукс ги претставува новите Нутри интегрални и овесни бисквити и Нутри лебот со 6 семиња. „Нутри линијата се покажа како навистина посакувана и погодна, посебно за потрошувачите со специфични барања, и токму затоа ја прошируваме ...

Повеќе »

3 диети кои проверено најбрзо делуваат

Сите би сакале брзо да ослабнеме, но сепак со некои диети постигнуваме подобри и побрзи резултати, додека со други тоа оди многу побавно. Пред да тргнеме на диета прво што треба да направиме е да ја одбереме најсоодветната исхрана за ...

Повеќе »

Цимет диета – здраво и брзо слабеење

Циметот е вкусен и здрав зачин кој ефикасно се употребува против многу болести и инфекции. Го подобрува варењето, здивот, позитивно влијае на меморијата, расположението и когнитивните способности. Но циметот има уште една позитивна страна – се користи во диетите за ...

Повеќе »

Најдобар домашен чај за слабеење

Со помош на домашниот чај до празничните трпези може да намалите до 5 килограми. Чаевите за слабеење се секогаш актуелни, сепак нема потреба да купувате индустриски туку подгответе го најдобриот чај за слабеење во домашни услови. Подготовка Помешајте еднаква количина ...

Повеќе »

7-дневна претпразнична диета на база на зеленчук

На само дваесетина дена пред да се соочиме со празничните богати трпези, пожелно е да се ослободиме од некој килограм повеќе, а диетата може да се повтори и веднаш по празниците карактеристични не само по обилната туку и по често мрсната ...

Повеќе »

Бела Хадид не инспирира да вежбаме

За календарот на „Лав“ годинава позира топ моделот Бела Хадид облечена во фитнес облека инспирирана од стилот на 80-те години. 20-годишната убавица изгледа толку секси и во совршена форма што нема сомнеж дека овој календар ќе ги поттикне младите девојки ...

Повеќе »

Нова диета ја освојува Европа: Диета на три „бјути“ намирници

Диетата доаѓа од Франција кадешто е голем хит, но оттука брзо ја освои Европа. Станува збор за новата диета наречена 3 бјути намирници, која се базира на трите намирници – лосос, тофу и брокула. Диетата бара да пиете најмалку 1,5 ...

Повеќе »

Вежбате, а резултатите не се гледаат, што да се прави?

Често се случува да вежбаме, а резултатите да не се гледаат, но и да не губиме на тежина. Иако можеме да очекуваме многу ползи од вежбањето (повеќе енергија, подобрено расположение, подобро здравје), загубата на вишокот килограми секако нема да ни ...

Повеќе »

Како Оливија Палермо ја одржува витката линија

Трендсетерката Оливија Палермо воодушевува со витката линија за која вели дека е заслужна органската исхрана и јогата. Објаснува дека никогаш не држела строги диети, но затоа пак ги следи принципите на здравата исхрана. Најчесто конзумира квалитетни намирници како суши, риба ...

Повеќе »

5 намирници кои не прават уште погладни

Иако посегнуваме по нив за да се заситиме, овие 5 намирници само не прават уште погладни, а еве и зошто. Пченкарен леб За разлика од белиот леб, пченкарниот е многу поздрав, но сепак содржи висок гликемиски индекс. Тоа значи дека ...

Повеќе »