Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Масло од тиква – Како влијае на губење на килограмите

Поради својот единствен состав, маслото од тиква придонесува за губење на килограмите, а не дозволува создавање на масни наслаги на проблематичните делови – на задникот, колковите и стомакот. Покрај тоа, маслото од тиква ги отстранува токсините од организмот и го ...

Повеќе »

Како ефикасно да загубите 4 килограми за само две недели

Сосема е можно да се загубат неколку килограми за две недели, доколку го редуцирате дневниот внес на калории на не повеќе од 1.000 или 1.100. А за ова да го постигнете на здрав начин, фокусирајте се на намирниците- зеленчук, протеини, ...

Повеќе »

Како да ја намалите тежината со сода бикарбона за само две недели

Губењето на телесна тежина со помош на сода-бикарбона е идеално за девојките кои не сакаат да бидат на строги диети, а не сакаат да одат ни во теретана. Девојките кои веќе се обиделе да ги загубат килограмите со сода-бикарбона велат ...

Повеќе »

Најефикасни природни чаеви за слабеење и топење на мастите

Во обидите да симнеме неколку килограми речиси и забораваме дека наместо во ригорозните диети, помошта може да ја најдеме во „мајката природа“. Чаевите кои најчесто ги користиме повремено, кога се чувствуваме болни или настинати, можат да ни помогнат и во ...

Повеќе »

Есенска диета со јаболки

Диетата е наменета за оние кои сакаат на здрав начин да се ослободат од вишокот килограми. Диетата се состои од четири оброци на ден пред кои задолжително се јаде јаболка. Со оглед на тоа што вклучува разновидни намирници, нема да ...

Повеќе »

Протеинска диета – Како да загубите 5 килограми за една недела

Протеинската диета е идеална за оние кои не сакаат да бидат гладни. Протеините даваат чувство на ситост, ги градат мускулите и го забрзуваат метаболизмот за девет пати. Протеинската диета опфаќа исхрана од која 50 отсто ја сочинуваат протеини. Мастите и ...

Повеќе »

Слабејте со храна. Неколку корисни навики

Слабеењето не значи диета со едно јаболко дневно или пак да јадете обилно, но да не пиете алкохол. Здраво слабење се постигнува исклучиво со здрава и пред сè правилна исхрана, без прескокнување оброци, редовна физичка активност и квалитетен сон. Редовно ...

Повеќе »

Поинаков концепт за совршена линија: Body Concept студио – проверено најдобри!

На улица Истарска број 33, позади Олимписки базен, се отвори клубот „Body Concept“ кој гарантира поинаков концепт за совршена линија преку ултимативен пилатес, barrefit пилатес и динамичен аеробик. „Body Concept  за мене претставува еден исклучителен предизвик и инспирација во кој мојата ...

Повеќе »

Back to gym! – да се вратиме на здравите навики

Од денес започнува кампањата за поттикнување здрав и активен живот на Polleo Sport – Back to gym! Регионалниот лидер во областа на здрава храна, суплементи, спортска облека и фитнес опрема по втор пат ја организира оваа акција која има за ...

Повеќе »

Зошто стомачните вежби ви се без резултат?

Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат ни приближно толку калории колку што е потребно да ги стопите маснотиите од стомакот. А ...

Повеќе »