Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Топ 5 совети за рамен стомак

Ако се придржувате до овие 5 правила, за прилично краток период ќе ја почувствувате предноста (и убавината) на целта – рамен стомак. Па, пролетта е совршено време за почеток. Почнете од првиот пролетен ден и пред почетокот на летото ќе ...

Повеќе »

Калорични се и масни, но овие намирници нема да ве здебелат!

Напротив. Овие намирници ќе ви помогнат во процесот на слабеење. Чоколадата не се препорачува во ниедна диета. Но црната чоколада е добредојдена. Се разбира, во мала количина. За разлика од млечната оваа содржи какао и подолго не држи сити. Кокосот ...

Повеќе »

Најефикасни намирници за диета и слабеење

Ова се најадекватните намирници за секоја диета кога целта е намалување на килограми. Млечни производи обезмастено или делумно обезмастено млеко Природен јогурт, „лајт“ јогурт (од 0,5 млечни масти) Сирење со максимум 40% млечна маст. меките сирења (со ниски масти) се ...

Повеќе »

Диета со компири: Загубете ги килограмите брзо и лесно

Компирот е вкусен и едноставен за подготовка. Спроведувањето на оваа диета не е посебен трошок, а за само пет дена обично се губат три килограми. Со оглед на тоа дека компирот дава чувсто на ситост, лесна е за држење, па ...

Повеќе »

Најдобрите протеини за протеинските диети и слабеењето

Диетите основани на протеинска исхрана се најуспешни диети, а меѓу нив најпопуларна е кето диетата и диетата со зголем степен на масти и протеини, а речиси незначен степен на јагленохидрати, односно таканаречената  LCHF diet. И доколку вашиот избор е протеинска ...

Повеќе »

Sport Vision е сега уште поблиску до потрошувачите

На 01.03.2018 (четврток) Sport Vision ги изненади своите потрошувачи со релокација на продавницата во срцето на Скопје, отсега во ГТЦ на приземје. Новата локација на приземјето на Градскиот трговски центар покарај тоа што овозможи Sport Vision да биде поблиску до потрошувачите, овозможи и збогатување ...

Повеќе »

Време е за ДУКАН диета – Четири фази на загарантирано слабеење

Диетата Дукан има четири фази. Првите две водат до нагло губење на килограмите, а другите две се фокусирани на долгорочно одржување на линијата. Правилата се едноставни. Прва фаза Времето на траење на првата фаза е најмалку една недела, а најмногу ...

Повеќе »

Најдобри закуски за после важбање

Каков оброк треба да се има после вежбање? Важно е да се избере вистинската храна која ќе ги максимизира вашите резултати без разлика дали сакате да намалите килограми или да добиете мускулна маса, или и двете. „Еден час по завршување на ...

Повеќе »

Период во кој жените најчесто ја зголемуваат телесната тежина

Со текот на годините телото постојано се менува, а тоа што припадничките на понежниот пол најмногу ги загриижува се килограмите. Најновото истражување објаснува кога жените најмногу се дебелеат. Имено, периодот во кој жените најчесто ја зголемуваат телесната тежина и со ...

Повеќе »

Четири предности на авокадото во слабеењето

Авокадото го регулира апетитот, помага за намалување на сантиметрите околу струкот, го подобрува квалитетот на исхраната, ја намалува желбата за слатки… Авокадото е познат извор на добри масти. Иако е прилично калорично, содржи 322 калории во 100 грама, не штети ...

Повеќе »