Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Топ 3 вежби со Маја Талевска за затегнат стомак и бутови

Вежбаме со Маја Талевска, инструктор по ULTIMATE PILATES во клубот 60 минути. 1. Странични мускули и внатрешна страна на бутовите Легнете на страна фатете ја топката со нозете, и потпрете се на подлактицата.Стиснете ја топката и подигнете ги нозете колку што ...

Повеќе »

Јанко Лазарески: Фит Латино како одличен кардио тренинг за согорување на вишокот килограми и оформување на здраво и витално тело

  FitLatino часот е еден забавен начин како да се дојде до фит форма на вашето тело а како и да се одржи во истата. Непрекинатото потенцирано длабоко дишење и здравата забрзана работа на вашето срце во ритамот на латино ...

Повеќе »

Милан Пехчевски:10 начини да го извлечете максимумот од еден кикбокс тренинг

Кикбокс часовите се одличен кардио тренинг и водат до подобра координација доколку обрнете внимание на следниве 10 чекори: Загревање Трчај во место или земи јаже за скокање неколку минути пред почеток на часот. Брзото динамично загревање ве подготвува да вежбате ...

Повеќе »

Вежбаме пилатес со Маја Талевска: Планк на топка за затегнат и рамен стомак

„Во рамките на ULTIMATE PILATES програмата, секако дека е вклучен и часот со големи пилатес топки. Тој за многумина претставува еден вид на задоволство и сензационална рекреативна терапија, бидејќи ги намалува болките во рбетот, ги зајакнува сите мускулни групи ја ...

Повеќе »

Како јаболковиот оцет делува за слабеење

  Со години слушаме дека јаболковиот оцет помага во борбата против вишокот килограми, а сега тоа е конечно и научно докажано. Група американски лекари и нутриционисти чие истражување е објавено во списанието Journal of Functional Foods докажаа дека конзумирање на јаболков оцет ...

Повеќе »

5 вистини за топ форма: Полесно до целта

Диетите не мора да значат и измачување, туку задоволство. Држете се до овие 5 вистини и многу поедноставно ќе стигнете до целта. Почекајте 20 минути Почекјате 20 минути пред да одлучите дали да продолжите со јадење. Токму толку време е ...

Повеќе »

Топ моделот Кендис Свонепул е супер фитнес инспирација

Ангелот на Викторија сикретс, Кендис Свонепул, позира за новата колекција на Викторија сикретс спортс. Има ли подобра фитнес инспирација? Во спортската опрема за фитнес со потпис на Викторија сикретс, Кендис изгледа совршено. Трендот на колекцијата се живите бои – розова ...

Повеќе »

Зелено смуди за рамен стомак и енергичен ден

Ова освежително смуди ќе ве обезбеди со енергија за целиот ден, а помага и за полесно намалување на масните наслаги. Состојкте помешани во оваа напивка ќе ви обезбедат доволна количина на железо, влакна, калиум, магнезиум, фолна киселина и витамини А, ...

Повеќе »

3 правила: Како правилно да се мерите на вага

Бројни студии покажуваат дека секојдневното мерење на вага негативно влијае на самодовербата. Постојат 3 основни правила за мерење кои ќе ни овозможат да бидеме задоволни со своето тело, ако се обидуваме да ослабнеме. Мерете се еднаш неделно Ако се обидувате ...

Повеќе »

Златко Николовски советува: За најдобри резултати од тренинзите што треба да јадете пред и после тренингот

  „Доколку прашате било кој професионален спортист што смета дека е најважен дел од нивниот тренажен процес, сите би ви посочиле дека тоа е правилната исхрана. Доколку сакате да ги постигнете најдобрите резултати од тренинзите, со овој напис ќе дознаете ...

Повеќе »