Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Пијалак од 9 состојки -најдобар согорувач на масти

Ако не сакате да јадете зеленчук, природните сокови се одличен начин за внес на потребни намирници во телото. Ако искомбинирате вистински намирници, ќе добиете напивка која топи масти и го ослободува организмот од токсини. Потребни намирници – 1 големо цвекло, ...

Повеќе »

Брза 5-дневна диета со маслинки

Ако сакате на брз начин да загубите неколку килограми, пробајте ја диетата со маслинки. Оваа диета е многу популарна во Италија, а доколку сакате маслинки и маслиново масло нема да ви биде тешко да ја држите. Диетата е прилично ригорозна ...

Повеќе »

5 начини на кои овесната каша нема да ве ослабне, туку ќе ве здебели

За многумина омилениот здрав појадок – овесна каша соодветен е за диетите, но не во секоја „ситуација“. Без разлика на сите нејзини предности (не само за фит линија туку и за сјај на кожата и косата), овесот има и недостатоци. ...

Повеќе »

Сируп од рен кој ефикасно ги топи масните наслаги на стомакот

Ренот е исклучително здрава намирница која не содржи заситени масти ниту холестерол, а одличен е за регулирање на метаболизмот. Бидејќи ги забрзува процесите на метаболизмот поттикнува и на забрзано топење на масните наслаги. Во тоа може да ви помогне и ...

Повеќе »

Фитнес калкулатори: Пресметајте ја вашата идеална телесна тежина

Еве три калкулатори кои меѓу другото ќе ви помогнат да ги одредите вашите диети. BMI – да видите дали вашата тежина е соодветна на вашата висина BMR– ќе ви покаже колку калори дневно се потребни на вашиот организам во мирување ...

Повеќе »

Слатки летни намирници со најмалку калории

Со што да се засладите на плажа? Ако не можете да им одолеете на слатките дури ни во текот на летото, кога претпоставуваме многу повеќе се грижите за вашата линија, еве на што би можеле да кажете со задоволство „да“. ...

Повеќе »

Цитрус диета – најбрза диета на база на овошје

Цитрус диетата е една од најпопуларните и најефективни овошни диети. За држење на оваа диета потребна е силна волја и решителност, а резултатите навистина може да ве изненадат. Кои се придобивките на цитрус диетата и воопшто вклучувањето на цитрусни овошја во ...

Повеќе »

Ќе ве здебели ли здравото млеко од соја?

Млекото од соја е одлична опција за оние кои не можат да пијат вообичаено млеко. Не само за вегетаријанците и веганите, туку е корисно за сите оние кои внимаваат на внесот на масти, зашто тоа содржи многу малку масти. Одлично ...

Повеќе »

Како изгледаат 200 калории во една чинија

Што се калориите? Веројатно најбрзиот одговор на устата на една жена би бил – „моите најстрашни непријатели“. Научно, калоријата е количина на енергија која му е неоходна на нашиот огранизам за да може да функционира. Значи, освен ако не сте ...

Повеќе »

4 „златни“ совети како успешно да започнете со диета

Слабеењето е тежок процес, тешко е да се започне со некоја диета и вежбање, тешко е исто така да бидете доследни, но резултатите се она што ќе ја измами насмевката на вашето лице. Ви претставуваме неколку совети кои ќе ви ...

Повеќе »