Фитнес&Диети

Фитнес и Диети

Совршен појадок во чаша

Овој појадок е идеален за сите оние кои тешко стануваат наутро од кревет. Една чаша е доволна за задоволни и сити да го започнете денот, без да губите време на готвење и миење садови. Доколку некоја од состојките ви недостига ...

Повеќе »

Диета со пилешко месо – Лесна за „држење“, ефикасна за слабеење

Основна намирница во пилешката диета е претпоставувате веќе, пилешкото месо. Диетата се држи 7- до 14 дена, а со неа ќе загубите 5 до 7 килограми. Предноста на оваа диета е и во тоа што е добар елиминатор на целулитот ...

Повеќе »

Циметот и слабеењето – Како да го добиеме максимумот од неговите полезности

Циметот е еден од најпопуларните и најароматичните зачини, бројни се неговите делотворни својства, а едно од нив е што ни помага да го загубиме вишокот на килограми. Малку наросен цимет во храната која ја јадете, млекото кое го пиете или ...

Повеќе »

Кога бројките на вагата не се реални

Прво и основно правило– не верувајте и на вагата. Просто неверојатно е како луѓето и веруваат на вагата, а не им веруваат на своите очи и на обичното метро за мерење. Многу често после две-три недели држење диета или тренинзи ...

Повеќе »

Брза диета со компир и сирење

За големите љубители на компирот и сирењето, ја претставуваме диетата со која можете да загубите дневно по половина килограм. Во текот на диетата пијте најмалку два литра вода, 3 чаши зелен чај и цеден лимон. Појадок 1 портокал и 2 ...

Повеќе »

Што јадат ангелите на Викторија сикрет за топ форма

Можете да претпоставите, станува збор за екстремни диети кои се применуваат пред секој настап и фотосесија. Неодамна Адријана Лима откри детаљи од екстремната диета со која губи набрзина повеќе килограми пред големото шоу на Викторија сикрет. Со три до четири ...

Повеќе »

МЗТ и Форца за Спортски викенд во Капитол мол

  Низ историјата спортот ја има една од најзначајните улоги во општеството. Тој раѓа мир, среќа, задоволство, поттик и желба за надминување на себеси градејќи ги најважните човекови вредности. Водени од принципите на спортот Капитол мол три дена, петок, 05.05.2017, ...

Повеќе »

Што да се јаде за трајно да се загубат килограмите

„Скокате“ од диета на диета, некои се повеќе успешни, а други без значителни резултати, сепак килограмите повторно и брзо се враќаат. Како треба да изгледа едно идеално диетно мени за да ги загубите килограмите и без тие да се вратат. ...

Повеќе »

Нутритивни вредности на сокот од портокал

  Сокот од портокал претставува најосвежителен пијалак коj нуди голем број здравствени придобивки и има позитивно влијание врз целиот организам. Редовното консумирање на 100% сок од портокал, особено наутро, резултира со воспоставување баланс на метаболизмот и забрзување на дигестивниот систем. ...

Повеќе »

Идеален појадок за фит&слим форма

Личниот фитнес тренер, Златко Николовски одговара на најчесто поставуваното прашање – зошто ни треба појадокот. Николовски: Не го прескокнувајте појадокот. Појадокот на телото и на мозокот им го дава потребното „гориво“ за работа после преспиената ноќ. Освен давање на енергија, ...

Повеќе »