Козметика

Топ 5 трендовски фризури за новогодишната ноќ (за кратка коса)

Трендовите на фризури за 2017 година, кои пред се ги видовме на модните недели во големите метрополи, се најактуелни за празничните денови и почетокот на новата година. Па доколку размислувате за фризура која е во чекор со новата 2017 година, ...

Повеќе »

„Син серум“ – нов револуционерен производ од Шанел против стареење на кожата

Шанел ја прошири линијата на револуционерни производи за нега на зрела кожа со новиот серум – Blue serum. Хранливата формула на серумот има за цел да ги намали брчките и да го забави нивното појавување, а истовремено и да овозможи здрав ...

Повеќе »

Топ 3 трендовски фризури за новогодишната ноќ (за долга и средно долга коса)

3 тренда на фризури ќе доминираат во 2017 година – влажен изглед на косата, ретро инспирација и плетенка на „несреден“ начин. Доколку сакате да изгледате „тренди“ за прославите на празничните денови, и доколку имате долга или средно-долга коса, пробајте да ...

Повеќе »

Трендови на новогодишна шминка од L’Oreal Paris (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Познатата француска козметичка куќа  L’Oreal Paris во организираната фотосесија во која позираат повеќе топ модели ни ги презентира трендовите на шминка за претстојните празници. Во презентацијата учествуваат моделите Барбара Палвин, Карли Клос, Даутцен Крус, Лија Кебеде, Чао Вен Ју, Су Ју ...

Повеќе »

6 миризливи предлози за совршен новогодишен подарок

  Новогодишните и божиќните празници се совршен период да им покажете на најблиските колку ги сакате и почитувате, а најдобар начин да го сторите тоа е со соодветен подарок. Изборот е широк, но козметичката компанијата Avon издвојува листа на шест ...

Повеќе »

Топ 4 ноќни креми за студените денови

Студеното време, но и сувиот воздух во просториите кадешто престојуваме, се големи непријатели на кожата. Во текот на зимата кожата си бара дополнителна нега, па добро е да и обезбедиме хранливи состојки, витамински третман и соодветна хидратација.   Ако сте ...

Повеќе »

EUCERIN UREA Repair PLUS – Производи за нега на сува кожа

Една од почестите причини за посета на дерматовенеролог е сувата кожа. Бројни надворешни и внатрешни фактори доведуваат до намалена количина на вода и маснотии на површината на кожата, при што се нарушува нејзината функција. Доаѓа до уште поголема загуба на ...

Повеќе »

„Париз“-Нов парфем од Викторија сикрет

Инспириран од градот на светлината, „Париз“ е новиот парфем од Викторија сикрет. Парфемот официјално е промовиран во ист период со големото шоу на модната куќа, а главен лик во кампањата е ангелот Стела Максвел. Станува збор за свеж парфем кој ...

Повеќе »

„Сара бјути“  е најубавиот салон за убавина во општина Гази Баба

Реномираниот салон „Сара бјути“  е прогласен за најдобар салон за нега и убавина на територијата на општина Гази Баба. Врвната услуга, уникатниот ентериер кој дава чувство на опуштеност и релаксација, професионалноста и љубезноста на персоналот се само дел од причините ...

Повеќе »

Празничната мејк-ап колекција на Диор ни носи гламур

Француската модна и козметичка куќа Диор ја лансираше во продажба новогодишната колекција на шминки. За кампањата позира моделот Ондриа Хардин покажувајќи ни како шминката може да биде гламурна. Во фокусот на колекцијата е црвениот кармин, металик-златниот лак за нокти и ...

Повеќе »