Козметика

Преслатки велигденски украсувања на ноктите

Ова се идеи за украсување на нокти во знакот на големиот празник Велигден. Преслатки се, а лесно се изведуваат. Декорација – јајца Јајцата се препознатлив симбол на овој празник. За да внесете велигденска магија во вашиот стил, може да нацртате ...

Повеќе »

Викторија Лоба новото заштитно лице на Орифлеим: „Сите жени се убави на свој начин“

Денес во ресторанот „Four“ Орифлеим Македонија оддржа несекојдневен и инспиративен настан полн со изненадувања овозможувајќи им на присутните мигови вредни за паметење. Оваа шведска козметичка компанија која глобално постои веќе 50 години, а на македонскиот пазар 22, за првпат ќе ...

Повеќе »

Како Меган Маркл ја одржува својата блескава кожа

Американската актерка Меган Маркл е само на два месеци до официјалното приклучување кон кралското семејство, кога таа и принцот Хари ќе се венчаат на 19 мај во капелата Ст.Џорџ, Виндзор. Иако има 36 години, нејзината беспрекорна кожа е привлечна за ...

Повеќе »

Кира Најтли во кампањата на новиот парфем од Шанел

Глумицата Кира Најтли повторно е ангажирана од француската куќа Шанел за промоција на нов парфем. Станува збор за парфемот „Coco Mademoiselle Eau de Parfum Intense“, поточно за новиот Mademoiselle мирис кој е опишан како топол со ноти на пачули и ванила, ...

Повеќе »

Топ 5 нијанси на лакови за нокти за пролет/лето 2018

Влегуваме во сезона полна со свежи бои, а тоа не се однесува само на гардеробата и модните додатоци, туку и на производите за убавина. Според францускиот Вог, 5 нијанси на лакови за нокти ќе владејат со сезоната пролет/лето. Сите се ...

Повеќе »

Анџелина Џоли – заштитно лице на новиот парфем од Guerlain (ФОТО+ВИДЕО)

Глумицата Анџелина Џоли се врати во рекламната кампања на  Guerlain, сега како заштитно лице на новиот парфем насловен Mon Guerlain Florale. 42-годишната Џоли во фотосесијата за кампањата е со нагласен црвен кармин на усните. Облечена во бел фустан со отркиени раменици ...

Повеќе »

Џенифер Лопез ќе лансира козметичка линија за совршен тен

Фановите на пејачката и глумица едвај ја очекуваат новата козметичка линија од Лопез. Џенифер Лопез, позната по раскошните женски облини, убавиот глас и особено по убавото лице, договара лансирање на козметичка линија дизајнирана од неа, која ќе се грижи исклучително ...

Повеќе »

5 совети за совршено да го нанесете црвениот кармин

Нанесувањето на црвен кармин на усните понекогаш знае да биде мачна мисија, особено која ќе се размачка. Следете ги овие пет совети за совршено да го нанесете. 1. Најважно е да се најде вистинската нијанса на црвен кармин која вам ...

Повеќе »

Како да се решите од подбрадокот за важниот ден

Не сте единствени ако имате проблем со спуштената кожа, односно подбрадокот кој ви стрчи под брадата. За среќа, постои суперефикасно трикче кое го употребуваат дури и познатите ѕвезди. Ако сакате брзо да го сокриете подбрадокот истријте добро од антицелулитната крема ...

Повеќе »

Avon за 8 Март ги изненадува жените со маскарата Ultra Volume за раскошни трепки

Заводливиот женски поглед е неизбежно поврзан со раскошните трепки, а козметичката компанија AVON тргнувајќи од таа почетна точка ја креираше маскарата Ultra Volume која придонесува за згуснување и за поголем волумен на трепките. Иновативниот производ веќе е достапен во Македонија ...

Повеќе »