Козметика

12 есенски идеи за нокти што евдај чекаме да ги пробаме

Ако ги следите трендовите во декорирање на нокти за сезоната есен/зима, претпоставуваме веќе дека знаете колку се актуелни жолтите листови на рацете. Земајќи ја предвид и празничната сезона, додаваме уште неколку посвечени решенија, а тука се секако и трендовските нокти ...

Повеќе »

Ја пробавме, супер е: False Lash Epic – нова маскара од Макс Фактор

Линијата „False Lash Effect“ од Макс Фактор, оваа есен се збогати со нов производ – маскарата False Lash Epic. Станува збор за иновативна формула заедно со False Lash Epic четкичка, дизајнирана за да создаде неодолив поглед со кој ниедна трепка ...

Повеќе »

Божиќна козметичка колекција на Шанел: црвено, сребрено, свечено

Традиционално, како и секоја година во овој период, Шанел ја лансираше божиќната козметичка колекција за сезоната есен/зима 2016/2017. За прзаничните денови Шанел ни предлага црвени кармини, сенски за очи и лакови за нокти во сребрени нијанси, но тука се и ...

Повеќе »

Топ 5 нови козметички производи кои вреди да се пробаат оваа зима

Нови производи ни носат ново модно расположение и ни ги најавуваат новогодишните празници, а некои од нив и не предупредуваат дека време е да обрнеме поголемо внимание на кожата на лицето која е изложена на студенилото и ветрот. Од низата ...

Повеќе »

Нов парфем од Долче и Габана: Light Blue го носи италијанскиот дух

Топ моделот Бјанка Балти и Дејвид Генди повторно се заедно во кампања на Долче и Габана. Сега позираат пред снежна позадина за промоција на новиот парфем Light Blue, фотографирани од Марио Тестино. Парфемот е опишан како „мирис кој го разбудува италијанскиот ...

Повеќе »

Нова колекција на MAC инспирирана од Хелмут Њутн

Комзетичката компанија MAC создаде мејкап колекција инспирирана од фотографските дела на славниот Хелмут Њутн препознатлив по неговите сензуални фотографии. Колекцијата содржи од заводливи сенки за очи до сјајни лакови за нокти во црвена и сива нијанса. Производите се наменети за жените ...

Повеќе »

Домашни маски од брусница за длабинска регенерација на лицето

Брусницата е  богата со витамините А и Ц кои дејствуваат како пилинг на кожата, ги отстрануваат мртвите клетки и ги чистат затворените пори. Тие се богати со антиоксиданси и дејствуваат против воспалително, а маските со основа на брусница најдобри се ...

Повеќе »

Донација од Авон за помош на жените-жртви од семејно насилство

Ставајќи ја општествената – одговорност како компаниски приоритет,  AVON донира 10.000 долари за кризниот центар „Надеж“ кој веќе 16 години обезбедува помош на жртвите на семејно насилство во Македонија. Станува збор за организација која има отворено СОС – линија и ...

Повеќе »

Топ 3 нови парфеми за зима 2016/2017

Зимската сезона ни носи нови парфеми кои се вече достапни во продажба во козметичките продавници низ светот. Меѓу новите парфеми на листата на најпосакувани веќе се издвојуваат првите топ 3. Топ 3. Chloé Fleur de Parfum е за оние кои ги сакаат ...

Повеќе »

7 совети за шминката да „стои“ на лицето преку целиот ден

Еден од најдобрите начини да го задржите свежиот изглед на лицето во текот на целиот ден е да користите вистински производи за убавина на вистински начин. Не треба да се нанесува многу шминка на лицето, се што е потребно е ...

Повеќе »