Козметика

Маски за лице од јаготки за различни типови на кожа

Познати се добрите страни на јаготката, а домашните маски од јаготки кои брзо и лесно се подготвуваат ќе допринесат за младешки изглед и блескава кожа. Пробајте ги трите најпопуларни маски за лице кои се на основа на пролетната овошка – ...

Повеќе »

Топ 3 фризури за визуелно послабо лице

Имате тркалезно лице и би сакале да изгледа визуелно потесно. Можеби фризурата која ја одбирате е погрешна. Еве што треба да одберете. Степенаста Ако сакате да го издолжите лицето а имате долга коса, најдобро ќе биде да ја ишишате во ...

Повеќе »

Топ 5 парфеми на база на чоколадо

Парфемите на база на чоколадо се омилени за оние кои ја сакаат слатката миризба, воглавно се силни парфеми и во миризбата се инспирирани од слаткарниците. Секако, меѓу нив има и онакви кои се повеќе на база на какао, а со ...

Повеќе »

Топ 7 нови производи за сончање за лето 2017

Секоја пролетна сезона, козметичките компании ја збогатуваат понудата на производи за сончање. Во големото „море“ на производи, секогаш се одлучуваме за веќе проверените партнери на летото. Проверете ги најдобрите 7 нови производи за сончање и минете ги безгрижно деновите на ...

Повеќе »

Мет Гала 2017: 10 најуспешни мејкап изгледи на ѕвездите

Црвениот тепих на Мет Гала не ни ги покажа само трендовите во облекувањето, туку и што е актиелно на сцената на козметиката, шминката и фрузирите. Меѓу бројните мејкап изгледи, успешни или не, се издвојуваат 10 кои секако заслужуваат внимание. Кара ...

Повеќе »

5 природни начини да ја осветлите косата

Еден од бенефитите на сончевите денови е што може да ја осветлите косата благодарение на сончевите зраци. Секоја русокоса девојка која времето во текот на летото го поминувала повеќе надвор, знае дека сонцето ја осветлува косата. Со примена на уште ...

Повеќе »

Како експресно да направите фризури со помош на фен

Повеќето жени во просек на фенирање трошат по дваесет минути. Но, ќе ви откриеме како можете да го препловите тоа време.  Зголемување на волуменот 1. Косата треба да биде целосно мокра, бидејќи и ако незначително се засуши нема да можете ...

Повеќе »

Топ 6 неодоливи парфеми на база на тубероза

Цветот тубероза е еден од највпечатливите со својата волшебна миризба, па често го сретнуваме и како додаток во козметичките производи и во парфемите. Дава моќна миризба со слатка и сензуална нота. Воглавно станува збор за мириси кои не може да ...

Повеќе »

Опал коса – Тренд на пролетта 2017

Таканаречената опал коса е моментно хит на Инстаграм, а веруваме дека во потоплите денови овој тренд ќе стане вистинска модна манија. Инспирацијата доаѓа од популарните еднорози, поточно од нивните бои со кои често се насликани. Потсетува на трендот на виножито ...

Повеќе »

Парфем кој освојува од „прва“ – новиот Miu Miu L’Eau Bleue

Спакуван во небесно сино шешенце со транспарентно стакло, со жолто капаче, уште штом го видите потсетува на свежина во топлите денови. Всушност, овој нов парфем е вистинки избор за пролетните и летните денови. Го пробавме и преубав е, се отвора ...

Повеќе »