Козметика

Загрева? Тоа значи дека делува: Напреден антицелулитен гел од AVON

Сакате обликувано тело и намален целулит само по 4 недели? Тогаш пробајте го новиот термоактивен серум со Л-карнитин од Авон. Овој напреден антицелулитен гел ги топи мастите во клетките на кожата и веднаш ја загрева, стимулирајќи ја микроциркулацијата за да ...

Повеќе »

Направете сами: Домашен серум за растење на трепките

Кој не сака убави, големи, долги, речиси драматични трепки? Секако, може да бидат природни, негувани со серумот кој ќе го забрза нивниот раст. Се што ви е потребно е кокосово масло (течно) и природно етерично масло од лимон. 10 мл ...

Повеќе »

За свежа и сјајна кожа со рамномерен тен, независно од возраста

 Хиперпигментациите се потемни делови на кожата, коишто може да бидат со различна форма и интензитет. Познати се различни видови хиперпигментации – пеги, мелазма, старечки дамки, хиперпигментации после акни и други воспалителни процеси во кожата. Нормалната боја на кожата се должи ...

Повеќе »

Топ 5 пудри пријателки на вашиот тен и паричник

Вистинската пудра значително ќе го подобри изгледот, ги покрива недостатоците, црвенилото, црните кругови под очите, и додава свежина на лицето. Доколку пак пудрата е неприродна и прегуста може да ве трансформира во кловн. Па доколку сте расположени за тестирање на ...

Повеќе »

Топ 5 коректори по супер цена кои вреди да ги пробате

Да ја оставиме настрана луксузната козметика, овие коректори вредат повеќе отколку што сте ги платиле. L’Oreal True Match Super Blendable   Rimmel London Match Perfection NYX Cosmetics HD Photogenic Concealer Maybelline Instant Age Rewind Eraser Dark Circle Treatment Revlon PhotoReady

Повеќе »

Топ 5 совети за побрзо растење на косата

А кој од нас не сака долга и здрава коса? Секако, негата не е баш едноставна. Четкајте ја косата со притисок Кога ја четкате косата мора да примените и притисок на коренот. Така ја забрзувате циркулацијата на крвта и со ...

Повеќе »

Топ 7 пролетни кармини во бојата на годината – Rose Quartz

За 2016 година, веќе познато е, Пантоне одбра две бои – Rose Quartz и Serenity.  Rose Quartz  е всушност бледа-розова нијанса додека Serenity е нежно сина. Секако, козметичките производи ги следат тренодвите па во своите колекции понудија кармини во Rose Quartz нијанса. ...

Повеќе »

Топ 3 трендови на нокти донесени од модните недели

Подготвени сте за промени? Мислиме, на ноктите… Доколку сте, еве што сугерираат трендовите од модните недели за есен 2016. Пруги Сеприсутност на пруги, многу од нив, или само една -две на ноктот. Не мора да бидат ни прави, можат да ...

Повеќе »

3 тренд фризури: Залижаната коса се враќа!

Освен трендовите на гардероба, на изминатите модни недели за женска мода во Њујорк, Лондон, Милано и Париз ги видовме трендовите кои претстојат за есенската сезона во модните додатоци, чевли, шминка и секако – фризурите. 3 тренда отскокнаа и станаа препознатлив ...

Повеќе »

Новиот парфем на Bulgari е баш супер!

Omnia Paraiba – нов парфем од Bulgari. Инспириран од Бразил, од џунглата, океанот и плажата, Алберто Мориљас ја претстави својата нова креација во која доминираат егзотичните цветни и овошни ноти. Парфемот се отвора со портокал, а потоа не води до неговата ...

Повеќе »