Козметика

Како да го решите подбрадокот веднаш (барем додека трае важниот ден)

Не сте единствени ако имате проблем со спуштената кожа, односно подбрадокот кој ви стрчи под брадата. За среќа, постои суперефикасно трикче кое го употребуваат дури и познатите ѕвезди. Ако сакате брзо да го сокриете подбрадокот истријте добро од антицелулитната крема ...

Повеќе »

Како од омилената сенка за очи да направите течен молив за очи

Интернетот е преполн со видеа кои ни ги објаснуваат триковите за успешно шминкање, некои се поуспешни, некои помалку, а овие три видеа ќе ве научат како од вашата омилена сенка за очи да направите течен ајлајнер. Вреди да се погледнат ...

Повеќе »

AVON со поддршка на убавината во служба на повисоките цели

Успешните и самостојни жени кои ја користат моќта на убавината за да ги мотивираат другите околу себе да бидат исто толку успешни, се носечката идеологија во работењето на козметичкиот гигант AVON која компанијата ја наслови како „Убавина со цел“. Водејќи ...

Повеќе »

Ќе се вљубите во овие секси, романтични фризури

Како се наближува Денот на вљубените, така се повеќе „налетуваме“ на предлози за романтични фризури кои ни ги сугерираат стилистите. Најпосле, зошто воопшто и мора да се врзуваме за еден ден, макар и да е резервиран за вљубените, кога ваква ...

Повеќе »

Фризура која ќе доминира во 2016 година: Боксер плетенки

Фризурата која потсетува на детството во последно време не пресретнува од бројни модни страници, Инстаграм профили и блогови и како да ветува дека ќе владее со 2016-та година. Таканаречените боксер плетенки ги обожаваат и Ким и Клое Кардашијан, Кети Пери, ...

Повеќе »

Како да ја наместите новата пикси фризура во 5 чекори

Сте носеле пикси фризура, или оваа е првата? Ако сте носеле долго време веројатно сте веќе искусни во местењето особено наутро кога ќе станете од спиење и ќе поглднете неред на главата во огледалото. Но пикси фризурите се толку едноставни ...

Повеќе »

Топ 3 нови маскари за оваа пролет кои треба да ги пробаме

Големите козметички компании ни носат разновидни пролетни колекции, нежни бои и маскари за коплетирање на изгледот. Кои маскари со нетрпение ги очекуваме во нашите продавници? Овие топ 3 имаат дополнителни нови формули за потенцирање на трепките со еден потег: Rimmel ...

Повеќе »

Поглед наназад: 5 најлоши козметички трендови во 2015

Годината која изминува ни донесе најмалку 5 чудни трендови во светот на убавината и козметиката. Овие 5 трендови не би сакале да се повтортат во 2016. 1 – Златниот медал за најлош тренд го доделуваме на балон ноктите. 2- Сребрениот ...

Повеќе »

Топ 3 нови коректори кои треба да ги пробате оваа зима

Коректорот има голема и важна улога во секојдневната рутина за разубавување. Само еден лесен слој од овие коректори ќе го направат вашето лице посвежо и со младешки изглед. Овие 3 коректори пробајте ги оваа зима.     

Повеќе »

Трендови на шминка: Зима во боите на Пантоне

Некои од козметичките компании веќе ги лансираа новите колекции на декоративна козметика во знакот на боите што Пантоне ги одбра за бои на 2016 година – нежно сина и нежно розова. Ако сте веќе вљубени во боите на 2016 година, ...

Повеќе »