Козметика

Топ 7 ајлајнери за пролет 2016

Формата на окото денес лесно се „моделира“ според желбите само со неколку потези и секако, благодарение на ајлајнерот. Годинава пак, најубавите од нив се во форма на гел, лесно се нанесуваат, долготрајни се, а едноставно се отстрануваат. Еве ги најдобрите ...

Повеќе »

Топ 5 нови виолетови кармини за пролет 2016

Ја сакате виолетовата нијанса? Тогаш добрата вест е дека пред нас е сезона во која доминираат виолетовите кармини. Ова се нашите топ 5 фаворити од новите колекции на познатите козметички марки. Топ 5 Revlon Super Lustrous Lipgloss – Lilac Pastelle ...

Повеќе »

Нова маскара од Авон: Big & Multiplied Volume

Познатата холивудска дива Одри Хепберн вели дека убавината на една жена е во нејзините очи, а козметичката компанија AVON создаде производ кој ќе им помогне на жените да имаат заводлив поглед. Маскарата Big & Multiplied Volume е дизајнирана со цел да ...

Повеќе »

Нов парфем на Авон: Сè е возможно со Avon Dreams

Новиот парфем Dreams на козметичката компанија Авон е нежна мешавина од водна слива, роза и интензивни дрвја. Веќе им се достапен на домашните вљубеници во свежите и заводливи мириси. При изработката на новиот парфем Dreams, главната мисла водилка на светски ...

Повеќе »

По 18 години Изабела Роселини се враќа во Ланком

  Ланком развесели многумина со новоста за враќањето на Изабела Роселини (63) во француската козметичка куќа, 18 години откако престана да биде нивно заштитно лице. Соработката на глумицата и Ланком започна во 1983 година, а траеше цели 14 години.

Повеќе »

Топ 5 пролетни пудри што едвај ги чекаме

Пролетната сезона ни носи многу нови козметички производи, но бисејќи сме секогаш „најслаби“ на течните пудри, едвај ги чекаме новитетите од популарните козметички марки во нашите продавници. Lancôme Teint Idole Ultra Compact Lancôm ја лансираше новата компакт пудра со долготрајно дејство ...

Повеќе »

Будимир Кајевик: Oрганската козметика е иднината на козметичката индустрија

„На пазарот кај нас и пошироко, се повеќе и повеќе е барана органската и природна козметика и лично сметам дека токму таа е иднината на козметичката индустрија“, вели Будимир Кајевик, сопственик и технички козметичар на органска козметика на Салон за ...

Повеќе »

Топ 5 дезодоранси за активни жени со супер цени

Дезодоранс, па што…- и веројатно се фаќате за првиот на кој ќе наидете во супермаркетот или парфимеријата. Оние кои посветуваат поголемо внимание на самата миризба на дезодорансите, најчесто знаат да направат најголема утка. Дури и оние кои гледаат дали дезодорансот ...

Повеќе »

Топ 7 дневни креми за сите типови на кожа

Доколку имате мака да ја одберете за себе најдобрата дневна крема која ќе го навлажнува, регенерира и негува вашето лице, погледнете ја нашата листа на проверени козметички производи кои се водечки во 2016 година. 1.Decleor Aromessence Neroli oil serum Ја ...

Повеќе »

Прв парфем Александар Меквин: Магија за ноќните птици

Првиот парфем со потписот на Александар Меквин од 1-ви март ќе биде достапен во продажба по цена од 350 евра и тоа само во лондонскиот Хародс. Со фантастична и префинета миризба, парфемот е наменет за жени, односно за ноќни птици. ...

Повеќе »