Козметика

Луксузна есенска нега од домашната кујна

Сакате да уживате во луксузни нешта? Погледнете во фрижидерот, таму се. Многу од есенските овошја се погодни за луксузна козметичка нега, а оваа есенска домашна терапија е стимуланс за подмладена кожа. Релаксирајте се со маска од тиква, авокадо и мед ...

Повеќе »

Кендал Џенер – ново заштитно лице на Есте Лодер

Ги претставуваше моделите на најголемите модни куќи како што се Марк Џејкобс, Долче и Габана, Дајан вон Фустенберг и Шанел, но вистински имиџ на модел од А – класа добива со потпишаниот договор со големата козметичка марка Есте Лодер. „Искрено ...

Повеќе »

Концентрирана трикратна моќ против губење на волуменот и тонусот на кожата на лицето

Новиот Eucerin® Volume-Filler концентрат е со висока концентрација на магнолол, олигопептиди и хијалуронска киселина, кои го поддржуваат подобрувањето на волуменот и тонусот на кожата како дел од грижата против стареењето -овозможувајќи подмладени и редефинирани лицеви контури. Концентратите се комплетно во ...

Повеќе »

5 совети за убавина од Миранда Кер

Кога станува збор за Миранда Кер, веднаш не асоцира на природен тен и здрава коса. Оваа 31-годишна убавица,  како амбасадор на „Клиар скалп & Хеар терапи“ ги споделува своите совети за негувано лице и коса, а овие се основните пет. ...

Повеќе »

„Усни и момчиња„ на Том Форд: 50 нијанси на кармини за девојки и мажи

„Ми се допадна идејата да ги именувам кармините по момчињата. Зошто да се посветите на еден кога може да имате неколку? “, вели дизајнерот Том Форд за неговата претстојна колекција „Усни и Момчиња“. Колекцијата составена од 50 минијатурни кармини ќе ...

Повеќе »

Тајната на убавината е во кафето

Додека се водат бројни полемики за тоа дали кафето е здраво да се пие или не, нејзините својства кои се користат за лицето и телото, никој не ги доведува во прашање. Органското кафе нуди богатство од антиоксиданси кои се користеле ...

Повеќе »

Старлајт – новата ѕвезда на Лубутен за 675 долари

Француската марка за обувки Кристијан Лубутен ја претстави ограничената линија на луксузен лак за нокти „старлајт“ во црвена боја. Едно шишенце од овој лак чини колку 19 кармини „шанел алур глос“ или 27 „диоршоу“ маскари. Лакот за нокти„старлајт“ од празничната ...

Повеќе »

Есенска нега: Домашна маска за лице од брусници за подмладување

Брусниците не се само вскусни овошки кои изобилуваат со витамини, тие се и одлична намирница за нега на кожата. Маската од брусници спаѓа меѓу најблаготворните кога е во прашање убавината, а прочуена е по својставата што го забавуваат процесот на ...

Повеќе »

Зоган – јапонска масажа за подмладување и елеминирање на брчките од лицето

Интересирањето за јапонската масажа за подмладување наречена Зоган станува се поголемо на Западот. Прилично е едноставна, лесно се учи и достапна е за сите, а одзема само околу 7 минути дневно. Јапонците гарантираат дека само после десеттина дена резултатот на ...

Повеќе »

Маска за лице од мед и авокадо за студените денови

За кожата полесно да ги поднесе студените денови, ветерот и сувиот воздух, подигнете ја заштитата на повисок степен. И кожата и паричникот ќе ви бидат многу благодарни ако сами ја подготвите оваа маска за лице на природна основа. Хранливата маска ...

Повеќе »