Козметика

Милитари нокти, направете ги сами

Милитари стилот не излегува од мода. А сега на ред се ноктите. Оваа есен во тренд се таканаречените милитари нокти. Доколку сакате да ги направите потребно ви се – лакови за нокти во следните нијанси: -беж – темно маслинесто зелена ...

Повеќе »

6 начини како да ја обоите косата со плодови од природата

Боењето на косата без употреба на готова фарба не само што е возможно туку и е пријатно за вашата коса која ќе го сочува сјајот и здравото влакно. Со помош на некои плодови од природата може да ја добиете вашата ...

Повеќе »

Домашен рецепт за побрзо растење на ноктите

Направете домашна маска за нокти со која ќе им помогнете побрзо да растат, да не се кршат и да бидат здрави. За да ја подготвите домашната маска за нокти потребно ви е- свежо исцеден сок од 2 портокала, 2 ситно ...

Повеќе »

Нов тренд: стакленца на ноктите

Новиот тренд на маникир доаѓа од Кореја. Откако таму се појави пред неколку месеци и девојките „полудеа“ по него, молскавично се прошири низ светските метрополи. Важно е да се стакленца. Без разлика дали тие изгледаат како да се скршени или ...

Повеќе »

4 трикчиња: Како да ги осветлите веѓите на природен начин

Сакате да ги осветлите веѓите а не сакате да употребувате боја за коса која дава вештачка нијанса, ниту пак да употребувате хемикалии. Еве како тоа да го направите успешно, а на природен начин. Цитрус Цитрусот е супер осветлувач и додека ...

Повеќе »

5.000 години шминка во 5 минути (ВИДЕО)

Погледнете колку многу убавини се собрани само во 5 минути. Видеото насловено Историјата на мејкапот зборува за тренодвите на убавина враќајќи се дури 5.000 години наназад. Претпоставувате веќе дека започнува со старите Египќани кои особено ги нагласувале очите со ајлајнер, ...

Повеќе »

Топ 6 нови маскари кои треба да ги пробате

Есенските колекции на декоративна козметика веќе се во продажба, а маскарите се редизајнирани, со нови бои за драматични трепки. Кои се најдобрите 6 нови маскари за есен 2015? Проврете го нашиот избор. Топ 6 Топ 5 Топ 4 Топ 3 ...

Повеќе »

3 најпродавани производи за коса достапни и во нашите продавници

Ова се три најпродавани производи за коса кои се достапни и кај нас и кои треба да ги имате. Топ 3. LUSH Big Shampoo – Ова е најдобриот шампон за коса на нашиот пазар. Ако нанесувате различни производи за коса ...

Повеќе »

Топ 3 нови парфеми за сезоната есен/зима 2015

Сакате нова миризба која одговара со годишното веме. Новите парфеми се веќе во продажба, а ова се надобрите 3 според нашето мислење. Топ 3 Гучи Премиера. Направен од свежи бели цвеќиња, со ноти на портокал, фрезија и јасмин. Сензуалниот парфем ...

Повеќе »

Жизел Бундхен прекрасна во новата реклама за Шанел 5

Супермоделот Жизел Бундхен се врати со новата рекламна кампања на Шанел 5. Бразилската убавица позираше пред објективот на Патрик Демаршелиер во црвен мини фустан, налактена на големото шише парфем, а ние не можеме погледот да го симнеме од нејзините прекрасни ...

Повеќе »