Козметика

Косата не прави помлади: Фризури за подмладување

Секоја сезона диктира нов тренд на фризури. И нема ништо лошо во следењето на тие трендови се додека сме свесни за годините кои ги носиме. Во познатата реченица „како ни минуваат годините косата треба да ни станува се покуса, а ...

Повеќе »

За брз раст на косата: Маски од намирници од фрижидерот

Веројатно сте испробале дузина маски за коса подготвени на база на маслиново масло, јајца, авокадо, различно популарно сезонско овошје или зеленчук. Овие маски за коса, гледајќи во нивниот состав, можеби ќе ви изгледаат чудно, но се чудотворни за забрзано растење ...

Повеќе »

Домашна маска за забрзано растење на ноктите

Направете домашна маска за нокти со која ќе им помогнете побрзо да растат, да не се кршат и да бидат здрави. За да ја подготвите домашната маска за нокти потребно ви е- свежо исцеден сок од 2 портокала, 2 ситно ...

Повеќе »

Eve Discovery: Нова специјална колекција мириси од AVON за засилување на емоциите

Колекцијата Eve Discovery Collection содржи три луксузни мириси креирани од светски познати парфимеристи Животот е колекција од приказни. Секој ден претставува нов предизвик, со нови улоги кои треба да се одиграат. По успешното лансирање на двојниот мирис Eve Duet кој ...

Повеќе »

Ѕвездите на AVON во Скопје блеснаа во сјајот на холивудскиот гламур од 20-тите години на минатиот век

Минатиот викенд, во хотелот „Мериот“ се одржа 12. по ред Национална годишна конференција на AVON Македонија. Компанијата веќе со години практикува исклучително креативен и несекојдневен тематски пристап со кој секоја конференција дише со посебен шарм и енергија. Годинава, организаторите одлучија ...

Повеќе »

Натали Портман позира за новата пудра од Диор – Diorskin Forever Undercover Foundation

Актерката Натали Портман блесна во новата рекламна кампања за луксузната козметика Диор, рекламирајќи ја новата течна пудра Diorskin Forever Undercover Foundation. За изгледот на глумицата се погрижи креативниот директор на Диор мејкап, Питер Филипс. Новиот производ од Диор ветува 24-часовна целосна ...

Повеќе »

Тестирани: Топ 6 водоотпорни кармини кои најдолго остануваат на усните

Денот на вљубените се наближува, а секако дека за такви денови размислуваме и за добар кармин кој нема да се размачка кога ќе се бакнуваме со партнерот и нема да се избрише додека пиеме од пијалокот послужен на романтичната вечера. ...

Повеќе »

За првпат „плус сајз“ модел: Ешли Грем е заштитно лице на „Ревлон“

Козметичката куќа Ревлон потпиша договор со 6 модели кои ќе ја претставуваат оваа марка во 2018 година, а меѓу нив е и полничката Ешли Грем. За првпат „плус сајз“ модел ќе ја претставува козметиката на Ревлон. За рекламната кампања насловена Live ...

Повеќе »

EUCERIN UREA Repair PLUS: Производи за нега на сува кожа

Една од почестите причини за посета на дерматовенеролог е сувата кожа. Бројни надворешни и внатрешни фактори доведуваат до намалена количина на вода и маснотии на површината на кожата, при што се нарушува нејзината функција. Доаѓа до уште поголема загуба на ...

Повеќе »

Нов коректор од M.A.C кој едвај го чекаме во продажба

Козметичката куќа M.A.C го најави лансирањето на нов коректор кој со текстурата се надополнува на популарната течна пудра Waterweight Foundation. Waterweight Concealer, како што објаснуваат од M.A.C., е коректор со лесна текстура што и овозможува на кожата да диши, а служи ...

Повеќе »