Козметика

Топ 10 најпродавани парфеми во 2016 година

Овие 10 парфеми кои направија најголем промет во 2016 година ќе останат во игра и во текот на актуелната нова година. Листата е направена за женски и машки парфеми. На 10-то место е Eternity од Келвин Клајн. Елегантен и сензуален ...

Повеќе »

Сода бикарбона наместо козметика – Како да ја користиме?

Сода бикарбоната има корисни улоги во белеењето на забите и воопшто во оралната примена, во чистењето на домот, во домаќинството и кујната, но подеднакво е и многу корисна во козметиката. Ако до сега не сте ги испробале нејзините моќи, еве ...

Повеќе »

Топ 5 трендови на маникир за празничните денови

Во овој период на годината, снегот, ѕвездите и светките се најдрагите појави, а да не зборуваме кога се наоѓаат на нашите нокти. Во продолжение ви носиме топ 5 трендови на маникир за празничните денови. Топ 1. Маникир како божиќното „грдо“ ...

Повеќе »

12 забавни новогодишни фризури кои мора да ги пробаме

За да ја зголемиме забавата на новогодишната ноќ – доволна е и една забавна фризура. Па не мора се да биде толку стокмено, светкаво, елегантно…, многу подобро е кога е мнооогу забавно! Ако ние се прашуваме, најзабавните новогодишни вечери се ...

Повеќе »

Топ 5 трендовски фризури за новогодишната ноќ (за кратка коса)

Трендовите на фризури за 2017 година, кои пред се ги видовме на модните недели во големите метрополи, се најактуелни за празничните денови и почетокот на новата година. Па доколку размислувате за фризура која е во чекор со новата 2017 година, ...

Повеќе »

„Син серум“ – нов револуционерен производ од Шанел против стареење на кожата

Шанел ја прошири линијата на револуционерни производи за нега на зрела кожа со новиот серум – Blue serum. Хранливата формула на серумот има за цел да ги намали брчките и да го забави нивното појавување, а истовремено и да овозможи здрав ...

Повеќе »

Топ 3 трендовски фризури за новогодишната ноќ (за долга и средно долга коса)

3 тренда на фризури ќе доминираат во 2017 година – влажен изглед на косата, ретро инспирација и плетенка на „несреден“ начин. Доколку сакате да изгледате „тренди“ за прославите на празничните денови, и доколку имате долга или средно-долга коса, пробајте да ...

Повеќе »

Трендови на новогодишна шминка од L’Oreal Paris (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Познатата француска козметичка куќа  L’Oreal Paris во организираната фотосесија во која позираат повеќе топ модели ни ги презентира трендовите на шминка за претстојните празници. Во презентацијата учествуваат моделите Барбара Палвин, Карли Клос, Даутцен Крус, Лија Кебеде, Чао Вен Ју, Су Ју ...

Повеќе »

6 миризливи предлози за совршен новогодишен подарок

  Новогодишните и божиќните празници се совршен период да им покажете на најблиските колку ги сакате и почитувате, а најдобар начин да го сторите тоа е со соодветен подарок. Изборот е широк, но козметичката компанијата Avon издвојува листа на шест ...

Повеќе »

Топ 4 ноќни креми за студените денови

Студеното време, но и сувиот воздух во просториите кадешто престојуваме, се големи непријатели на кожата. Во текот на зимата кожата си бара дополнителна нега, па добро е да и обезбедиме хранливи состојки, витамински третман и соодветна хидратација.   Ако сте ...

Повеќе »