Козметика

Декември е сезона на прослави, разубавете се со свилени трепки во „MISS EN“

Салонот за убавина „MISS EN“ е единствен увозник и застапник за Македонија на 3D свилените трепки „SIEMPRE DIVA“ кои се хит на Балканот.Трепките се изработени од  најквалитетни материјали и оценети со највисоки оцени. 3D свилените трепки се наменети за повеќекратна ...

Повеќе »

Спас за сувата кожа – зимска маска од мандарини

Зимата е сезона на цитруси, а тие не се само добри за здравјето, туку и за кожата. Цитрусите се идеални за нега на кожата, па овој едноставен рецепт би бил правилен избор за спас за сувата кожа. Од мандарината отстранете ...

Повеќе »

Нови производи: Лакови за нокти во бојата на виното

Со приближувањето на новогодишните и божиќните празници, темноцрвените лакови за нокти го земаат приматот на водечки меѓу понудените тонови. Не треба да спомнуваме дека за свечени пригоди како и за забави, оваа нијанса одлично се надополнува со црвен кармин. Откако ...

Повеќе »

7 нови лакови за нокти во сива нијанса совршени за свечености

Елегантната сива нијанса на лаковите за нокти се врати на модната сцена, па сега лесно ја наоѓаме во новите колекции на козметичките марки. Од бледо сива нијанса до темно сиви тонови, сивиот лак за нокти е одличен во секоја елегантна ...

Повеќе »

Специјална понуда за матуранти и апсолвенти: Шминка + фризура за 1.300 денари во „MISS EN“

Овековечете ја рамката со фотографија која означува една важна етапа од животот на учениците и студентите. Салонот за убавина „MISS EN“ ќе се погрижи за вашиот изглед да биде еднаков на чиста десетка! Промотивниот пакет вклучува професионална шминка и фризура ...

Повеќе »

Новогодишна мејкап колекција на YSL – Огномет на лицето

Луксузната модна марка Ив Сен Лоран ја лансираше божиќната колекција дизајнирана за деновите на прослави. Акцентот е на огнените бои, црвената нијанса ја има предноста, а до неа се и темно розовата и златно-розовите тонови. Заедничка карактеристика на производите е ...

Повеќе »

COLLECTION LIBRE: Шанел има преубава новогодишна мејк-ап колекција

Новогодишната колекција на луксузната козметичка и модна марка Шанел насловена COLLECTION LIBRE акцентот го става на црвената боја, потоа на зелените и сребрени свечени тонови. Дури четири црвени нијанси на кармини се најдоа во новата колекција од Шанел најавувајќи ја црвената ...

Повеќе »

Нови маски за лице за зима 2017

Во текот на студените денови маските за лице се најважни козметички производи кои ја хранат и навлажнуваат кожата доколку сакаме да го сочуваме убавиот и нежен тен и да ја избегнеме сувата кожа која секогаш остава впечаток на уморна. Маските ...

Повеќе »

Есенско и зимско разубавување во MISS EN со најефикасни третмани

Сезоната на студени денови не ни е пречка за да размислуваме за себе, нашата нега и убавина. А и празничните денови се приближуваат, сепак имаме доволно време да се средиме за да блеснеме во предновогодишната атмосфера во која доминираат забавите, ...

Повеќе »

Божиќна мејк-ап колекција од Guerlain

Божиќната мејк-ап колекција на Guerlain нуди се што ни е потребно за да блеснеме за новогодишните и божиќните празници. Колекцијата содржи ново издание на „топчињата“ за нијансирање Mеtеorites, Terracotta пудра во топла нијанса, кармин за усни во сочна нијанса на цреша и ...

Повеќе »