Козметика

7 нови парфеми од пролетната понуда

Мирисот на пролетта веќе се чувствува во воздухот, а свежите парфимирани капки веќе се на полиците во продавниците. Дури и ако веќе имате „ваш“ парфем кој не сакате да го смените, добро е да се проба и понешто ново, различно, ...

Повеќе »

Маска за лице од морков како природен ботокс

Со маската од морков ќе ги отстраните уморот и брчите од лицето, а делува и како природен ботокс. Познати се благодетите на морковот – изобилува со витамини, содржи етерско масло, пектин, јаболкова киселина, фитостерин, аспарагин, глутамин, пентозин, скроб, целулоза, слуз, ...

Повеќе »

Нокти во пастелни тонови: 13 идеи од Pinterest

Пастелните нијанси се популарни за оваа сезона, а комбинацијата на неколку пастелни тонови на ноктите изгледа многу романтично. Не заборавајте дека ѕвезди меѓу пастелните нијанси се сивата, нијансата на праска и nude нијансата. Секако, пастелно зелената и жолтата делуваат многу шик, ...

Повеќе »

Топ 7 антицелулитни креми и креми за слабеење за пролет 2017

На 21 март пролетта започнува и официјално, календарски. А пролетта е најдобрата сезона за да си го вратиме телото во топ форма пред летото. Се разбира, на многумина од нас главна мака ни се неколкуте килограми наталожени во зимскиот период ...

Повеќе »

Тренд на коса – сите луди по „блоранџ“

Новиот тренд на коса се вика  Blorange (блоранџ), а претставува комбинација на неколку пастелни топли нијанси кои се движат од боја на праска до боја на роза и портокал вметнати во руса коса.   Должината на косата не е важна, ...

Повеќе »

Нова линија Mark од Avon со смели и впечатливи мејкап производи

За сите девојки кои шминката ја гледаат како начин да се изразат, да ја истакнат својата личност, да бидат забележани и креативни, компанијата Avon креираше нова линија Mark која е составена од смели и впечатливи мејкап производи. Промоцијата на новата ...

Повеќе »

10 правила за користење на маскара

Конусна, топчестa, ротирачкa или двојно свиткана – не, не се работи за вселенски бродови, туку за новата маскара чија генијална четка нуди фасцинантни можности. Меѓу револуционерната четка секако е онаа со топчиња наредени по должината на влакненцата. Тие го олеснуваат ...

Повеќе »

Топ 3 најдобри парфеми на база на ванила

Не можеме да зборуваме за парфемите на база на ванила без да го спомнеме легендарниот Jicky, креација на Guerlain во 1889. Миризбата асоцира на прекрасна слаткарница во која се продаваат домашни превкусни колаченца направени од ванила, лимон и цимет. Се разбира, ...

Повеќе »

Топ 5 лакови за нокти во бојата на годината „greenery“

Според Институтот Пантоне бојата на годината е таканаречената „greenery“, нијанса на зелена боја која потсетува на моментот кога природата „позеленува“ и оживува. Истовремено таа е симбол на новите почетоци. Доколку ги следите модните трендови, можете да го освежите вашиот изглед ...

Повеќе »

Бела Хадид во прва кампања за козметиката Диор

Откако минатата година беше најавена за ново лице на козметиката Диор, Бела хадид се појави во првата кампања на оваа луксузна марка за убавина. Моделот позираше со новата маскара од Диор – Diorshow Pump ’N’ Volume која гарантира трепки со XXL ...

Повеќе »