МакМода

Мак мода

„Зебра“ е новата колекција за домот на брендот Искра & Лидија

Брендот „Искра & Лидија Блупринт“ со својата работа сигурно чекори во создавањето на своето место на сцената на дизајн за дом. Годинава повторно со своето учество на манифестацијата „Фешн и Лајфстајл“ во МОБ, на 22 и 23 март, во соработка ...

Повеќе »

Публиката го награди „Бикини Мун“ со френетични аплаузи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиот филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, кој е американско-германска копродукција. На премиерната проекција присуствуваа бројни актуелни и поранешни функционери, луѓе од бизнис сферата, ценети професори, ...

Повеќе »

Македонската компанија ГРЕЕМАК ГРУП, го отвори најголемиот продажен салон на ГРЕЕ во Европа

Во свечена атмосфера, ГРЕЕ – брендот број 1 во светот за производство на клима уреди, во Македонија доби ГРЕЕСТОР број 1 во Европа. Компанијата ГРЕЕМАК ГРУП, во свечена атмосфера и во присуство на бројни гости,  високи претставници  од Амбасадата на ...

Повеќе »

Пејачката Аделина Тахири ја купи најубавата количка Cybex за своето бебенце

Познатaтa пејачкa, Аделина Тахири, минува убав период во нејзиниот живот – таа е бремена и очекува да стане мајка наскоро, уживајќи во бракот со адвокат Серјожа Марков. Тахири на својот Инстаграм профил објави фотографии каде што гордо ја покажува количката ...

Повеќе »

Експлозија од бои: Benetton колекција пролет/лето 2018

Benetton ни носи многу шарени модни парчиња за потоплите денови. И новата колекција ја следи препознатливата естетика на бреднот. Се е во знакот на веселите бои, шаренило и младешки дух. Пролетната кампања е снимена од Оливиеро Тоскани, а во модните ...

Повеќе »

Springfield пролет: Принтови, лесни материјали и многу боја. Пролетта доаѓа полна со нови трендови!

Springfield ja започнува сезоната со комплетно редизајнирана продавница во Skopje City Mall која се отвора во среда на 21.03.2018. Изгледот на продавницата ги следи најновите трендови во дизајнот на продажен простор и е вистински чекор напред во креирањето на уникатно ...

Повеќе »

REPLAY има преубава џинс колекција за пролет/лето 2018

Италијанската модна марка REPLAY ја лансираше пролетната колекција, а акцентот е ставен на различни модели на фармерки. Освен фармерки, колекцијата содржи и трендовски модели од трикотажа одлични за дневни модни комбинации. Кога сме кај фармерките, овојпат од нив има дури 7 ...

Повеќе »

Хит пролетна чанта од Massimo Dutti со ефект на змијска кожа

Барате елегантна, единствена чанта со преубави нијанси? Во пролетната колекција на Масимо Дути ја најдовме кожената чанта која воодушевува. Чантата има ефект на змијска кожа и украсена е со златни детаљи. Инаку изработена е од козја кожа, а внатрешноста и ...

Повеќе »

Еве што ќе се случува на Моден викенд Скопје

Седумнаесеттиот Моден викенд Скопје од 30-ти март до 1 април ќе биде домаќин на најновите дизајнерски колекции, во една од најстарите културни установи во Македонија, Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ – Скопје. Сезоната пролет-лето под слоганот „What feeds ...

Повеќе »

Небесно-сино сако, како пролетно небо, каде да го купите

Светло сината нијанса која потсетува на ведро пролетно небо во убав ден, е присутна во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки. Може да се најде како сако, како дел од костум (но, и како син костум со панталони) или ...

Повеќе »