Колекции

Bershka има весели дуксери со пораки за зимската сезона

После празничната сезона која ни наметна темпо на дотерувања, време е да уживаме во спортските парчиња облека, удобни за носење и лесни за комбинирање со фармерки, но зошто да не и со сукњичка. Новата колекција на Бершка ни носи весели ...

Повеќе »

MANGO има прекрасни комбинезонки во новата колекција

Комбинезонките ги обожаваме бидејќи со едно парче облека сме целосно дотерани. Одлична замена се за фустан, дури и попрактични за носење. За преодната сезона шпанската модна марка Манго ни носи повеќе модели на елегантни комбинезони, од кои издвојуваме 5 наши ...

Повеќе »

Листа на желби: Чевлите од MANGO украсени со панделка

Чевлите со панделка не само што се трендовски, туку и ја подигнуваат елеганцијата на секоја модна комбинација. Ги наоѓаме во актуелните колекции на луксузните модни марки, но и во понудата на „хај стрит“ брендовите. Сепак, издвојуваме два чифта чевли со ...

Повеќе »

ZARA најавува забавна пролет со интересни модели на чизмички и чевли

Шпанската модна марка Зара оваа година порано ги најави пролетните трендови, а судејќи според моделите на обувки во пролетната колекција, пред нас е забавна модна сезона. Први в очи ни „паднаа“ еластичните чизми со висина до глуждовите и принт од ...

Повеќе »

Parfois со преубава кампања за пролет/лето 2018: Недефинираноста е моја дефиниција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Недефинираноста е моја дефиниција – кампањата на Parfois мотивира размислување за етикетите кои (си) ги ставаме во текот на животот.   Новата кампања на брендот за пролет/лето 2018 е инспирирана од постојаната потрага по суштината на Parfois жената. Модерна визија ...

Повеќе »

Топ 5 модни парчиња во силна портокалова нијанса

Иако ултра-виолетовата боја е прогласена за боја на 2018 година, во модните колекции на популарните модни марки наоѓаме исклучителни парчиња во силна портокалова нијанса, кои го привлекуваат вниманието со што и да ги искомбинираме. Манго има прекрасно палто во портокалова ...

Повеќе »

МАКМОДА пред Божиќ ги израдува дечињата од семејството Лазарови од с.Орешани

Новинари од редакцијата макмода.ком денес ги доставија подароците од акцијата Елка на хуманоста која беше организирана во Скопје сити мол уште пред почетокот на новогодишните празници, а акцијата траеше до Бадник. Целта беше да се соберат подароци за деца од ...

Повеќе »

Донирани преку 330 новогодишни подароци за 12 социјално загрозени семејства во хуманата акција на Сити Мол

Новогодишната хумана акција „12 елки – 12 медиумски приказни“ која започна на 18 декември во Сити мол, вчера беше успешно заокружена. Во акцијата се вклучија 12 познати македонски медиуми со цел да помогнат на 12 социјално загрозени семејства со повеќе ...

Повеќе »

10 модели во пастелни нијанси од зимската колекција на MANGO

Зимските колекции годинава ни донесоа две свежи новости – цветен принт кој често се појавува на модните парчиња и кој зрачи со романтичност, и ткаенини во нежни пастелни бои. Од нежните тонови во нијасна на лаванда, која е всушност и ...

Повеќе »

Нови, свежи изгледи од &Other Stories за зимската сезона

Модната марка &Other Stories го лансираше новиот тренди водич насловен Everyday Heroes презентирајќи ни модни изгледи за сезоната на студените денови. Ролките се предимензионирани но со куса должина и асиметрична форма за да ја оркиваат кошулата која се носи под нив, ...

Повеќе »