Колекции

FASHION GROUP започнува со онлајн продажба на своите брендови

  Како најголема малопродажна групација на компании за текстил во регионот, која ги поседува правата на ексклузивност, франшиза и мастер франшиза за многу светски познати модни брендови, Fashion Group се стреми секогаш да внесе новитети и да обезбеди уникатно искуство ...

Повеќе »

Наши фаворити: Топ 6 плисирани сукњи од Mango и од Zara

Плисираните сукњи ги носиме независно од сезоната. Лесни се за комбинирање и добро „стојат“ на секој тип на градба на телото. Може да ги носите на безброј начини, во секое време од годината, комбинирајќи ги со најразлична гардероба. Оваа сезона ...

Повеќе »

Топ 10 најубави модели на чизми за есен/зима 2017 од MANGO

Манго има одлична понуда на чизми за сезоната есен/зима 2017/18, а ние ги одбравме 10-те наши фаворити. Црвените чизми-чорапи се најтрендовското модно парче на сезоната. Сепак, меѓу „бестселерите“ се најдоа и други модели, особено чизмите со висина над колениците. Во ...

Повеќе »

MANGO и ZARA ги имаат најубавите предимензионирани џемпери

Предимензионираните џемпери се задолжително парче гардероба во студените денови, а предноста им е што се едонставни за носење и комбинирање, а во нив секогаш се чувствуваме удобно и топло. За „кежуал“ изглед ги комбинираме со „скини“ џинс, за на работното ...

Повеќе »

10 модели на бундички од вештачко крзно од зимската колекција на Зара

Бундичките од вештачко крзно продолжуваат да доминираат и во зимската колекција на Зара. За разлика од минатогодишните модели, новите се во силни бои, шарени или пак со животински принт, поточно во тренд се понападни и впечатливи бундички. Погледнете ги најубавите ...

Повеќе »

Women’secret со новата колекција ни ја носи празничната магија

Преубава, топла, забавна и со дизајни во духот на атмосферата на новогодишните и божиќните празници, новата колекција од Women’secret изобилува со модни парчиња со кои сакаме да се почестиме себеси (или нашите најблиски) овој декември. Во центарот на вниманието се пижамите, ...

Повеќе »

Наш избор: Најшармантните модни парчиња од новата женска колекција од Springfield

Зимската колекција на Springfield ни ги носи и омилените „божиќни“ џемперчиња со зимски мотиви. Од фраерски, „моторџиски“ јакни до фармерки и блузи со везени детали и фустани со флорален принт, во фотогалеријата погледнете ги најшармантните модни парчиња за зима 2017/18 од Springfield. Колекцијата ...

Повеќе »

Свечена колекција: Лу Дуајон позира во новата кампања на &Other Stories

Француската глумица и пејачка Лу Дуајон е главното лице во новата кампања на &Other Stories. Самата колекција е инспирирана од стилот на Дуајон. Колекцијата е дизајнирана за празничната сезона и содржи плишани фустани и костуми, кожени панталони и свечени кошули. „Стилот ...

Повеќе »

Барате трендовски ракавици? Ние си купивме од MISS SPICE ACCESSORIES

Ракавиците се моден додаток кој го открива вашиот стил. Освен што ги штитат рацете од студ и од ветар, тие се најпосакуваниот моден детаљ за оваа сезона. Елегантни, топли и практични, ракавиците често знаат да бидат вистински спасителки на модните ...

Повеќе »

Мигел Анхел Силвестер и Андреа Молина – Бренд амбасадори во зимската кампања на SPRINGFIELD

SPRINGFIELD го претставува новиот моден филм во кој можеме да го откриеме секојдневниот живот на актерот Мигел Анхел Силвестер познат по своите улоги во сериите Sense8 и Narcos, кој заедно со актерката Андреа Молина ги претставуваат клучните парчиња за сезоната. ...

Повеќе »