Колекции

Max Mara чанти, есен 2016: Романтично враќање на 30-те години

Есенската колекција на чанти на модната марка Max Mara не враќа на 30-те години, а за рекламната кампања позира Џиџи Хадид, пред објективот на Стивен Меисел. Ѕвезди меѓу чантите се моделите Витни и Џи-бег кои во себе ги содржат сите ...

Повеќе »

ZARA ни носи разиграна есенска бохо колекција

Бохо есенска приказна ни носи популарната модна Zara. За потребите на разиграната есенска кампања, ангажиран е Марио Соренти, додека пред неговиот објектив позираат Фредерик Софи, Дамарис Годри, Кеити Грин и Џулија Банас. Атмосферата пак е налик на онаа од „Сонот ...

Повеќе »

H&M со нова линија на костими за капење за сите трендсетерки

H&M го објави новиот тренд-водич насловен Happy Days, а посветен на летните денови, плажите и секако костимите за капење. Длабоки деколтеа, весели принтови до дводелни костими со реси, новата линија на костими за капење од оваа модна марка ни изгледа како да ...

Повеќе »

В понеделник LUDUS ќе ја претстави својата безродова колекција ‚‚XYYX‘

В понеделник на 27.јуни во Македонска опера и балет, со почеток во 21 часот LUDUS ќе ја претстави својата безродова колекција ‚‚XYYX‘‘, во рамки на изложбата и промоцијата на книгата Херои за еден ден, Навраќање кон три урбани артефакти на словенечките архитекти ...

Повеќе »

Оригинален начин како да се дотерате за заеднички прослави

Славите „моминска вечер“? Или роденден, или пак, правите веридба, па ги поканувате вашите најблиски три-четири пријателки. Ако имате повеќе, уште подобро! Поточно, блазеси ви. Забавата е смислена, закуската нарачана, но како да се дотерате на оригинален начин? Еве ви една ...

Повеќе »

Лудус со ревија за безродовата колекцијата XYYX

По покана на кураторите Нада Прља и Даниел Серафимовски, Лудус со своја ревија за безродовата колекцијата XYYX ќе биде дел од настанот „Херои за еден ден“, Навраќање кон три урбани артефакти на словенечките архитекти во Скопје, што ќе се оддржи ...

Повеќе »

8 модели на црни сандали што одговараат со сите модни комбинации

Црните сандали одговараат со секаква модна комбинација, од летен фустан до џинс. Оваа сезона се модерни моделите со врзување, како и гладијаторките, но тука се и моделите кои потсетуваат на кломпи. Повеќе се форсираат рамните модели од оние со висока ...

Повеќе »

Баш супер: MANGO ни ја враќа „даркерската“ мода од 80-те

Кожени јакни и панталони во комбинација со мини сукњички и светликави блузички. Комбинации на црвени и црни модни парчиња. Баш супер! Новата колекција од Манго не потсетува на трендот инспириран од 80-те години. А ние сме секогаш „за“ модниот времеплов. ...

Повеќе »

Најубавите костими за капење во градот: Пристигна новата колекција на women’secret

Модели кои оставаат без здив, кои прават да сме ѕвезда на плажата, модели кои не прават поубави зашто се направени од фини материјали, со совршен крој и трендовски дизајн. Костими за капење и модни додатоци за плажа кои ги сакаме! ...

Повеќе »

Сакате харем панталони? Ги има во Скопје, во „Inspired by“

Ги сакаме затоа што се удобни како да носиме пижамчиња, а всушност на нас носиме едно модно парче кое го краде вниманието. Претпоставувате веќе за што зборуваме?! Се разбира, за харем панталоните. Шарени, комотни, практични, во текот на летото ги ...

Повеќе »