Колекции

Од денес „DOGO“ и во Скопје – Креирани парчиња кои отскокнуваат од околината

Денес во 19.00 часот, на улицата Максим Горки во Скопје (во близина на Hotel Marriott) ќе се отвори првата продавница во Македонија на познатиот светски бренд за облека, „DOGO“. Компанијата „DоGо“, кој во моментов брои над 5000 оригинални дизајни достапни ...

Повеќе »

Сара Фешн со 70% намаление на своите производи за 18ти роденден

Најголемиот македонски бренд за долна облека, чорапи, хулахопки, пижами и  костими за капење, Сара Фешн започна со роденденската акција „Ние славиме, вие добивате!“. За време на акцијата нивните производи може да се купат по намалени роденденски цени до 70%. „Среќни ...

Повеќе »

Подгответе се за првиот училишен ден со многу изненадувања и подароци во Skopje City Mall

Се ближи крајот на летниот распуст, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен старт на новата учебна година. Почнувајќи од денес па сѐ до 10.09 во Skopje City Mall ве чекаат специјални ...

Повеќе »

Топ 5 фустанчиња на преклоп од есенската колекција на Zara

Фустанчињата на преклоп се женствени, сексапилни, романтични, разиграни и што е најважно може да се комбинираат на безброј начини. Убаво изгледаат кога се носат во комбинација со патики, чизмички до глуждовите, но и чизми високи над колениците, како и со ...

Повеќе »

Сукњи со миди должина – каде да ги најдете оваа есен?

Есенската сезона ни носи разиграни сукњи со миди должина кои сега не се комбинираат само со кошули и палта, туку се носат и со предимензионирани џемпери. Најубави плисирани сукњи со миди должина најдовме во есенските колекции на Манго и на ...

Повеќе »

Massimo Dutti има прекрасна свечена колекција за есен 2017

Massimo Dutti ја најавува есенската сезона со преубава колекција наменета за посвечени пригоди, иако некои од модните парчиња може да ги носиме и на работното место внесувајќи голема доза на елеганција во деловниот изглед. За претстојната сезона Massimo Dutti предлага вечерни ...

Повеќе »

5 модели на елегантни комбинезони од есенските колекции

Ги сакаме бидејќи се практични и ни го скратуваат времето на размислување за комбинации – зашто доволни се само тие на нас! На наше задоволство, есенските колекции на популарните модни марки нудат различни модели на комбинезонки, па дури и тексас-комбинезони, ...

Повеќе »

Топ 5 кошули од есенската колекција на MASSIMO DUTTI

Им се враќаме на работните обврски и на канцеларијата, па деловниот изглед ни е приоритетен на листата на шопинг уште пред да започне есента. На наше задоволство Massimo Dutti ни носи нови модерни изгледи кои не освоија од „прва“. Од ...

Повеќе »

Guess Jeans колекција есен 2017

Популарната пејачка Камила Кабело блеска во новата рекламна кампања на Guess Jeans на која се претставува есенската тексас колекција. Кубанско-американската убавица се придружи на прочуената листа на „Guess девојки“ која ги вклучува и Џиџи Хадид, Клаудија Шифер и Ен Никол Смит. ...

Повеќе »

Карирано! Водечки тренд за сезоната пред нас

Подготвени сте за есенските трендови? Карираното предводи во есенските колекции на популарните модни марки, па почнете да размислувате за ново омилено парче во вашиот гардеробер. Карираните сакоа – совршени за деловните септемвриски денови – убаво се комбинираат со женствени карирани ...

Повеќе »