Колекции

Најубавите плетени чанти од новите колекции на Mango, Zara, Bershka и Pull&Bear

Нема сомнение дека плетените чанти ќе бидат пролетен и летен хит, а тоа се гледа и по нивното форсирање од страна на популарните модни марки. Така, интересни модели на плетени чанти наоѓаме во новите колекции на Mango, Zara, Bershka i Pull&Bear. ...

Повеќе »

Diesel презентираше прекрасна “Go with the flaw” романса (ФОТОГАЛЕРИЈА+ ВИДЕО)

  Минатиот септември, Diesel ја претстави кампањата “Go with the flaw”  со која ги инспирираше луѓето да ги прифатат недостатоците во нивните животи и да ја носат несовршеноста со гордост. Општеството постојано се стреми кон совршеност, но таа може да ...

Повеќе »

Топ 9 модни парчиња од MANGO со „голи раменици“

Пролетната колекција на Манго ни носи преубави модни парчиња со трендовски „спуштени раменици“. Никогаш толку секси модни парчиња не сме сретале во една колекција, која навистина изобилува и со прекрасни дизајни и со убави бои. Шпанската модна марка Манго ни ...

Повеќе »

Violeta by MANGO: Пролетни модели за полнички дами

Violeta by MANGO ја претстави пролетната колекција која е дизајнирана за полнички девојки и жени. Кампањата е снимена во Мерида, во Мексико, а колекцијата ја претставуваат моделите Стела Дувал и Малена Соренсен. Модните парчиња носат пролетна свежина, силни бои како ...

Повеќе »

Женствени фустанчиња од новата колекција на MANGO, преубави се!

Популарната шпанска модна марка Манго и оваа пролет не не изневери со богатата понуда на фустани. Сите модели се женствени и одлични и за лежерни излегувања, а со малку накит или детаљ плус – соодветни за работното место, како и ...

Повеќе »

5 модели од Stradivarius во смарагдно зелена боја

Бојата која ги одмора очите – зелената, е доминантна во пролетната колекција на Stradivarius. Така, оваа модна марка ни нуди повеќе различни модели во смарагдно-зелена нијанса кои со задоволство ќе ги носиме во потоплите денови. Во понудата наоѓаме панталони и бомбер-јакна ...

Повеќе »

Пролетни, од мека кожа, издржливи и модерни -10 чанти од Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti, позната по елегантните модели и квалитетните материјали, ни носи пролетна колекција на чанти во препознатливот стил и дух. Од дневни практични „cross-body“ модели до мали чанти за лежерни и формални комбинации, па се до поголеми чанти соодветни ...

Повеќе »

Springfield има супер фармерки за оваа пролет

Ако сакате на модниот изглед да му внесете посебен шарм, купете си фармерки од Springfield. За пролетната сезона Springfield ни носи необини фармерки украсени со цветови, бисери или странични пруги. Во новата колекција, акцентот е ставен на ногавиците, ти се или ...

Повеќе »

#SF 8-мо Мартовска Акција во сите продавници на Sara Fashion

Од денеска, 1-ви март започнува големата #SF 8мо Мартовска Акција во сите продавници на Sara Fashion. За понежниот пол по повод празникот на жената понежиот пол имаат -40% на секое купено второ парче #Penti хулахопки исто така и за секој ...

Повеќе »

Топ 4 цветни фустанчиња од новата колекција на MANGO

Популарната шпанска модна марка Манго продолжува да не расположува со убави модели, а овојпат погледот го насочуваме кон фустанчињата со флорален принт. Од новата колекција одбираме (најмалку) четири фустанчиња кои со задоволство ги носиме во преодната сезона, но и понатаму ...

Повеќе »