Колекции

„Рефлексии“- изложба на современ накит од дизајнерката Јана Ацевска

  Една од најистакнатите македонски дизајнерки, Јана Ацевска, повторно се враќа на уметничката сцена со изложба на софистициран, современ накит од колекцијата насловена „РEфлексии“. Љубителите на дизајнот, на иновациите, на убавиот накит, ќе имаат можност да ги погледнат најновите дизајнерски ...

Повеќе »

MANGO го презентира четвртиот тренд за пролет/лето 2016: True Romance

Под името True Romance, MANGO го презентира четвртиот тренд за пролет/лето 2016, заедно со рекламна кампања која ќе биде активна во мај. Овој пат трендот е презентиран од страна на едни од најбараните интернационални модели во моментов, Матилде Банди и ...

Повеќе »

Попусти од 35 отсто на производите на Лудус

Од 11.04. 2016-та година, производите на Лудус што се наоѓаат во продажба во концептуалната продавница Јавна Соба, лоцирана на улица 50-та дивизија бр. 22, Скопје ќе ги најдете со попуст од 35%. Ова е одлична можност да ја промените вашата гардероба по ...

Повеќе »

Wrangler® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на женската колекција за пролет/лето 2016

Легендарниот американски бренд Wrangler ја претставува новата пролет-лето колекција за 2016, инспирирана од спортот и активниот живот, линија создадена од удобни џинс кои и дозволуваат на кожата да дише, а воедно во кои ќе изгледате одлично и ќе можете да ...

Повеќе »

Lee® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на женската колекција за пролет/лето 2016

Свежото размислување и самоувереност е пренесена преку светлите и храбри бои – Lee® женската пролет-лето 2016 колекција се движи околу новите прилагодени кроеви, новите структурирани материјали и вистински џинс иновации. „Валкано розова“, светло жолта, светли небесни нијанси и „vintage“ војничко-зелена ...

Повеќе »

Violeta by MANGO: Колекција за дами со женствени облини пролет/лето 2016

Убава вест за сите девојки со раскошни облини – Новата колекција на Манго ни нуди безбројни можности за сексапилен и шик изглед за потоплите денови. Колекцијата е инспирирана од модата на 70-те години и бохо трендот, трендовските парчиња се во ...

Повеќе »

Романтично и заводливо: Нова колекција „Кокев“ – Под тосканското сонце

На 12 април (вторник) со почеток во 20 часот на големата сцена во Македонскиот народен театар, модната дизајнерка Тања Кокев ќе ја претстави својата најнова колекција пролет/лето 2016 под наслов „Под тосканското сонце“. Наедно со оваа модна ревија ќе одбелжи ...

Повеќе »

„Кокев“ чевли со заштитна пурпурна боја на ѓонот

Модната дизајнерка Тања Кокев лансира колекција на чевли за сезоната пролет/лето 2016. „Креирањето чевли е сосема различно од облека, работата е многу деликатна, каде вниманието максимално е концентрирано на деталите. Чевлите ги изработувам во Италија, додека дизајнот е на „Кокев“. ...

Повеќе »

Поглед одблизу на линијата костими за капење Violeta by MANGO

Новата колекција на костими за капење за сезоната пролет/лето 2016 Violeta by MANGO изобилува со бои кои асоцираат на прекрасното Азурно крајбрежје. Доколку сакате да ги поврзете женственоста со модерното, еве неколку предлози за раскошен изглед на плажа.

Повеќе »

Новата колекцијата на Ксенија Котев ќе ве доведе до момент на искушение

Веќе добро позната локација, единствениот „Радио бар“, скриен во нашето Дебар Маало оваа сабота (09.04.2016) со почеток во 19 часот со Wish.Ko, дамата на среброто Ксенија Котев овојпат во положба на ембрион ќе излезе од празниот скротум со нереални филигрански ...

Повеќе »