Колекции

BLOOM 2016 by Antonija Ristovska Bride

Дизајнерката Антонија Ристовска со посебно задоволство ја претставува новата колекција венчаници BLOOM 2016 Дизајнерката која твори повеќе од 20 години на македонската модна сцена, од оваа сезона го формира подбрендот Антонија Ристовска BRIDE под веќе афирмираниот бренд Антонија Ристовска – ...

Повеќе »

И домашните миленици ја следат модата со Fashionable Pets Mkd

Јулија и Fashionable Pets Mkd имаат невообичаено, ама многу слатко хоби. Имено, ги дотеруваат домашните миленици со супермодерни парчиња облека кои освен естетска функција служат за заштита од различни непогодни временски услови.  Со ова хоби Јулија почнала да се занимава ...

Повеќе »

Време е за дарување: Подароци со душа од Parfois

Португалскиот бренд Parfois, како и секоја сезона и оваа, нуди голем избор на подароци за Денот на жената – 8ми март. Од модерен накит, паричници, до чанти, чевли и часовници, во продавницата Parfois во Скопје Сити Мол ќе ги најдете највпечатливите модни додатоци ...

Повеќе »

Нежниот минимализам на Манго идеален е за пролет (ВИДЕО)

Колекцијата на Манго за новата сезона е микс на плетиво со чипкасти фустани и топови, а лице на пролетната кампања е азијскиот топ модел Лиу Вен. Soft Minimal е вториот тренд на Манго (по колекцијата која ја рекламира Кендал Џенер), кој ...

Повеќе »

Нова колекција на women’secret: Пролет исполнета со љубов

Пролет исполнета со безгрижност, како мирис на штотуку искосена трева, како трчање со боси нозе, скокање во вирови….Пролет исполнета со големи сништа, но спокоен сон, со фантазија и посегнување кон ѕвездите… Колекцијата на women’secret е инспирирана токму од умешноста да ...

Повеќе »

3 чанти што ќе владеат оваа година

После цели 10 години, популарниот модел на чантата Живанши – NIGHTINGALE, редизајнирана од Рикардо Тиши, ќе биде претставена годинава како дел од колекцијата есен 2016. Не се сомневаме дека новиот дизајн на чантата-миленичка на голем број на ѕвезди, ќе стане ...

Повеќе »

Лиу Вен за Манго и колекцијата Soft Minimal

По лансирањето на Tribal Spirit со Кендал Џенер, модната марка Манго ја презентираше колекцијата Soft Minimal, вториот тренд кој ќе биде во фокусот на маркетинг кампањата пролет/лето 2016, ставајќи акцент на минималистичкиот стил од 90-те години. За оваа пригода MANGO ја ангажираше ...

Повеќе »

Страсна љубовна приказна: Ивана Кнез ја претстави колекцијата Violent Delights

Уникатно модно искуство од Драма Студио и Винарија Камник. Во месецот на љубовта, со порака за предавање на љубовните чувства и страста, во ексклузивниот амбиент на Винарија Камник, модното студио Драма ја претстави колекцијата, Violent Delights. Дизајнерката и креаторка, Ивана ...

Повеќе »

Поглед одблизу на спортската колекција на Ирина Тошева и „Цеботекс“

Дуксери, маици и хеланки се само дел од колекцијата со потписот на дизајнерката Ирина Тошева во продукција на македонската фабрика „Цеботекс“, која беше презентирана вчера на скејт – паркот лоциран на Кејот на реката Вардар, во организација на Моден викенд ...

Повеќе »

Идеи за подароци: Ја славиме љубовта со Parfois!

Што да подариме за Денот на вљубените?  Parfois мисли на нас.   Изборот на подароци за најдрагите често знаат да ни предизвикаат главоболка и стрес, но ако знаеме што сакаме и каде точно да се упатиме, тогаш шопингот ќе го ...

Повеќе »