Колекции

Каде да си купите кожена јакна со крзненце по прифатлива цена

Ја купувате еднаш, а потоа ја носите повеќе студени сезони, зашто кожената јакна со крзненце од година в година станува се поубава, а не излегува од мода. За оваа есен/зима луксузните модни марки нудат модели во пастелни бои, секако во ...

Повеќе »

Топ 5 модели на чизми кои ги сакаме оваа есен/зима

Високи или ниски, со полна или пак, тенка потпетица, кожени или плишани, чизмите оваа сезона се дел од нашата секојдневна мода. Па, доколку не сте си набавиле нов чифт на фенси чизми, би ве инспирирале каде може да ги купите. ...

Повеќе »

Што ни носи новата колекција на Accessorize

Манекенката и глумица Дри Хемингвеј ја рекламира новата колекција на модни додатоци на Accessorize. Колекцијата за есен/зима 2016/17 е полна со интересни принтови, а фокусот е на чантите и на детаљите. Впечатливи се декоративните вештачки крзненца, кожените ракавици во црвена ...

Повеќе »

Секси фустанчиња и сребрени бомбер јакни ни носи Guess

Популарната „It“ девојка Хејли Болдвин ја претставува празничната колекција на Guess за сеозната есен/зима 2016/17. Кампањата е снимена во Палм  Спринг, Калифорнија, а на Хејли друштво и прави машкиот модел Стефано Сала. Од сребрени бомбер јакни до тесни сиви памучни ...

Повеќе »

Модни парчиња од „Масимо Дути“ за есен/зима 2016

Топ моделот Нина Агдал позира за новиата колекција од шпанската модна марка Масимо Дути. Фотосесијата насловена „A Journey to the Hamptons“ го става акцентот на џемперите, палтата и панталоните за постудените денови. Неутралните бои доминираат во колекцијата, особено сивите и ...

Повеќе »

Првиот Bridal Night во Скопје Мериот се покажа како успешен и потребен настан

Извонреден ентериер, впечатливи детали, ексклузивни венчаници, накит и други помошни елементи беа претставени на првиот Bridal Night што се одржа во Скопје Мериот, каде пред бројните присутни беа презентирани можностите што хотелот ги нуди при организирање свадби, вклучувајќи ја главната ...

Повеќе »

MANGO не води на есенско патување со Џулија Рестуан Ројтфелд

Шпанскиот бренд Манго го презентираше вториот дел од проектот Манго Патувања. Додека во првиот дел главната улога ја имаше Камил Роу, водејќи не низ Тексас, во второто продолжение главниот лик е моделот и уметнички директор Џулија Рестуан Ројтфелд, ќерката на Карин ...

Повеќе »

Презентации на свадбени детаљи на првиот Bridal Night во Скопје Мериот

Ексклузивни дизајнерски венчаници, накит, свадбени детали и совети за конципирање на идеалната свадбена свеченост ќе бидат преставени на првиот Bridal Night во Скопје Мериот. Настанот ќе се одржи на 12 октомври, со почеток во 20.00 часот во Скопје Мериот Хотел, ...

Повеќе »

Pieses of revolution – нова колекција на Силвија Михајловска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Есенската колекција на дизајнерката Силвија Михајловска (Алшар), насловена „Pieses of revolution”, е инспирирана од сите неконвенционални девојки кои ги следат своите импулси, се стремат да бидат слободни во секоја смисла, не прифаќаат никакви лажни идоли ниту „паѓаат” на ефтин гламур. ...

Повеќе »

Од Guess ни доаѓа првата унисекс колекција

Модната марка Guess лансираше нова линија насловена Guess His & Hers. Станува збор за прва унисекс колекција наменета и за мажи и за жени. Опсегот на висококвалитетните материјали вклучува тексас, неколку видови на кожа, трико и волна, а  во палетата на ...

Повеќе »