Колекции

Погледнете ги овие рамни сандалчиња од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во летната колекција на Манго, најдовме повеќе модели на рамни сандали кои заслужуваат внимание. Оваа сезона фокусот е на боите и детаљите, па така во Манго ве чека цела лепеза на рамни сандали во прекрасна жолта, бела и црвена нијанса, ...

Повеќе »

8 модели на сини фустанчиња од популарните модни марки

Сината нијанса е фаворит за летната сезона, а уште кога ја гледаме на слатко фустанче – не можеме да одолееме! Трендовски модели на сини фустанчиња наоѓаме во летните колекции на популарните „хај-стрит“ бреднови. Должините се различни од мини до макси, ...

Повеќе »

Топ 7 најпродавани летни сандали од MANGO

Листата на бестселери од летната колекција на Манго ја предводат отворените сандали со висока потпетица, но високо котираат и сандалите со ефект на змијска кожа. За оние кои сакаат модели без нагласено висока потпетица, тука се сандалите со металик ефект ...

Повеќе »

За секого по вкус: 14 модели на кратки панталончиња од MANGO и од ZARA

Кратките панталончиња се вистински модни спасители за високите температури, а можностите да ги носиме се бесконечни – од моментите минати на плажа до забавите на плажа, од кежуал дневните пригоди до вечерни излегувања, а за оние кои ќе останат на ...

Повеќе »

Си купивте еспадрили? „Жешки“ модели има во Zara

Летото е незамисливо без чифт добри еспадрили, а трендовите кај овие летни обувки, се менуваат од година в година. За оваа сезона фаворити се кожените еспадрили во силна нијанса и секако, неизбежните модели со светки. Модната марка Зара и оваа ...

Повеќе »

Топ 18 кошула-фустани за лето 2018 од Mango, &Other Stories и Zara

Нема ништо попрактично и полесно за носење во летните денови од кошула-фустаните дизајнирани во трендовски стил и од прихатни материјали. По урнекот на луксузните модни марки, и во летната понуда на „хај-стрит“ брендовите наоѓаме повеќе модели на кошула фустани. Принтовите ...

Повеќе »

Најпопуларни модни парчиња од летната колекција на MANGO (ФОТО)

Собрани околу хаштагот  #MangoGirls, популарните „ит“ девојки на социјалните мрежи постираат свои фаворити на модни парчиња од летната колекција на Манго. Секако, од овие девојки може да научиме и како да ги носиме овие модни парчиња во текот на жешките ...

Повеќе »

10 бели фустанчиња од H&M кои со задоволство ги носиме ова лето

Модната марка Х&М во летната понуда ни носи повеќе модели на бели фустанчиња со трендовски кореви и детаљи. Јасно е – тоа што е црниот фустан за зимската сезона, во летната сезона истиот примат го преземаат белите класици. Во очи ...

Повеќе »

10 најбарани летни фустани од MANGO

Пријатни материјали и модерни дизајни – тоа се карактеристиките на фустаните од шпанската модна марка Манго, дизајнирани за летната сезона. Супер лесни за комбинирање, едноставни и пријатни за носење, новите фустани од Манго ни даваат одличен моден одговор за најразлични ...

Повеќе »

Најубавите плетени чанти ги најдовме во Women’secret

Летните модни комбинации тешко може да ги замислиме без трендовски чанти дизајнирани за жешкиот асфалт како и за плажа. Во ценатр на вниманието оваа сезона се плетените чанти од природни материјали, слама и бамбус, често украсени со весели и шарени ...

Повеќе »