Колекции

Сара Фешн со спектакуларно модно шоу My sweet 18

Со модно шоу за сите свои соработници и потрошувачи, презентирајќи ја својата последна колекција, Сара Фешн го одбележа својот јубилеј, 18 години успешна македонска приказна. „Кога пред 18 години ја основавме компанијата, си поставивме јасни цели и визија која сеуште ...

Повеќе »

Најубавите плишани чевли од есенските колекции

Плишот продолжува да доминира на модната сцена и оваа есен. Плишаните чевли и чизми изгледаат многу елегантно и раскошно, па дури и кога не се на висока потпетица. Доколку и вие сакате да се подновите со чифт плишани чизми или ...

Повеќе »

Плишани фустани од популарните модни марки за есен/зима 2017

Плишот секогаш додава свечена нота на модниот изглед, а кога станува збор за плишаните фустанчиња тие секогаш се погодни за посвечени пригоди, но и за вечерни излегувања. Од трендот плиш, очигледно модните марки сеуште не се заситија, па повторно ни ...

Повеќе »

5 карирани палта што ги сакаме оваа сезона

Модните трендови за сезоната есен/зима 2017 ги форсираат карираните модни парчиња, а меѓу нив главниот збор го имаат карираните костуми и палтата. Карираните палта отсекогаш биле омилено парче гардероба во есенскиот гардеробер, но оваа есен тие се враќаат на модната ...

Повеќе »

Црвени чизмички со висина до глуждовите. Каде да ги купите оваа есен

Доколку ги следите модните трендови, сигурно ви е веќе јасно дека во центарот на вниманието оваа есен се чизмичките со висина до глуждовите и тоа во црвена боја! Ги гледаме насекаде на уличната мода на светските метрополи, доминираат во продавниците ...

Повеќе »

Есенската колекција на Axel пристигна во GRATA, и прекрасна е!

Кога материјата прераснува во уметност, тогаш креацијата е музика. Есенската колекција на Axel зрачи со нежни ноти, инспирира и заведува… Есенската колекција на грчката модна марка Axel веќе е на полиците на нашата омилена продавница за облека и модни додатоци GRATA (ул. Миле Попјорданов, 68). Сепак, ...

Повеќе »

Timberland – Flyroam есен/зима 2017: Бидете брзи, лесни и слободни…..и поминете ги сите препреки

  Timberland, бренд со богато наследство, кој секогаш се стреми кон иднината и иновациите, оди уште еден чекор напред со колекцијата Flyroam – обувки специјално создадени за истражување на урбаниот пејзаж. Со авантуристичка природа, Timberland го носи духот на природата ...

Повеќе »

Есен на високи потпетици со новите салонки од Zara

И во постудените денови продолжуваме да носиме високи потпетици и на работното место, но и за вечерни излегувања и посвечени пригоди. Следејќи ги светските трендови на обувки, модната куќа Зара во есенската колекција ни нуди убави модели од плиш и ...

Повеќе »

10 мантили од есенските колекции на популарните модни марки

За таканаречената 5-та сезона, онаа во која темературите не се толку студени за да облечеме палто, а деновите се дождливи, најпосакуваното и најпотребно модно парче е мантилот. Со пристигнувањето на првите есенски денови во продавниците на популарните хај-стрит брендови веќе ...

Повеќе »

Фустанчиња за полнички дами – Оваа есен најубавите се со потпис на MANGO

Уште од лансирањето во 2014 година, линијата на Манго наменета за полнички девојки, Виолета, привлекува внимание и ужива одличен имиџ меѓу девојките кои имаат неколку килограми повеќе. И оваа сезона колекцијата на Виолета од Манго не не изневерува. Напротив, толку ...

Повеќе »