Колекции

Фотосесија: Чекор во Новата година со стил и Спас Комерц

На шопинг во „5 до 12“? Може. Зашто точно знаеме што сакаме. Чевлите се огледало на нашиот стил и карактер. Оттука, не напразно велиме „да ти ги видам чевлите, па ќе ти кажам веднаш кој си и што сакаш да ...

Повеќе »

Празничен излог за девојчиња: FROZEN, подароци од нашите бајки и соништа!

Од креативни сетови до куклички, девојченцата сега имаат уште една причина за голема насмевка – дизниевата линија Frozen која е достапна и во нашите продавници. А вам, драги родители, ви останува полесната работа, без волшебно стапче да им ја исполните ...

Повеќе »

Фотосесија: Празничен спас и елеганција со Спас Комерц

Си одбравте чевли или чизми за празничните денови? Се разбира, дека ние помисливме и на вас додека за себе избиравме. Со ремче или без него, високи или ниски чизми, елеганти салонки на висока или ниска потпетица…, новата колекција која пристигна ...

Повеќе »

За Нова година во најслатки пижамчиња од women’secret

Некои од нас преферираат да си ја дочекаат Новата година во лежерна, домашна атмосфера, поточно во пижамчиња. Ако и вие го мислите и сакате истото, еве еден сладок предлог за дотерување. Овие весели модели од women’secret, со зимски и празнични мотиви, ...

Повеќе »

Мини-колекција на Лудус :Permanent Black

Во чест на досегашната петгодишна работа како eкспериментална модна етикета „Лудус” ја прикажува мини колекцијата Permanent Black.   Се работи за реинтерпретација на досега комерцијално најуспешните парчиња од сите колекции во црна боја со стопроцентнто природни материјали како волна и памук. ...

Повеќе »

Излог: Зимски високи чизми со потпетица, дел од асортиманот зима 2015 на Спас Комерц

  Кожени зимски чизми со висока потпетица со кои ја добивате посакуваната удобност и трендовски изглед. Сите модели се креација на македонски производители. Горниот надворешен дел е изработен од природна кожа. Внатрешниот дел и ѓоновите како и потпетицата на чизмите се ...

Повеќе »

Излог: Ниски зимски чизми со потпетица, дел од асортиманот зима 2015 на СПАС КОМЕРЦ

Зимски чизми со потпетица со кои ја добивате посакуваната удобност. Сите модели се креација на македонски производители. Горниот надворешен дел е изработен од природна кожа.   Внатрешниот дел и потпетиците на чизмите се изработени од квалитетни материјали кои гарантираат убав ...

Повеќе »

Новогодишна колекција Емили на дизајнерката Силвија Михајловска

Новогодишната колекција на Силвија Михајловска е инспирирана од Emilie Flöge, модна дизајнерка од Виена на почетокот на 20-от век и љубовница на Густав Климт. Моделите се изработени од луксузни материјали како кадифе и тантела, еко кожа со флорални мотиви што потсетуваат ...

Повеќе »

Излог: Зимски високи чизми со рамен ѓон дел од асортиманот Зима 2015 на СПАС КОМЕРЦ

  Зимски чизми со рамен ѓон со кои ја добивате посакуваната удобност и трендовски изглед. Сите модели се креација на македонски производители. Горниот надворешен дел е изработен од природна кожа. Внатрешниот дел и ѓоновите на чизмите се изработени од квалитетни ...

Повеќе »

Излог: Сложете си го изгледот со палтенцата и фустанчињата од Сложувалката на Алшар

Во очекување на свечената, новогодишна колекција на дизајнерката Силвија Михајловска, да се подновиме со едно нежно, романтино палтенце или сукњичка. Палтата, пончата, блузите, фустаните и сукњите се дел од колекцијата Сложувалка за сезоната есен/зима 2015. Новите модели може да ги ...

Повеќе »