Колекции

12 модни изгледи од зимската колекција на Манго кои ги обожаваме!

Шпанската популарна модна марка Манго ја отвори вратата на зимската сезона најавувајќи ни преубави модни парчиња. Судејќи според новиот каталог, пред нас ќе имаме возбудлива модна зима со смели и светли бои, раскошни материјали и гламурни дизајнерски решенија. Високо на ...

Повеќе »

Што ни носи есенската колекција на s.Oliver

Модната марка s.Oliver ја претстави кампањата за колекцијата наменета за студените денови, под слоганот – Color Shock/Color Block. За кампањата позира чешкиот модел Каролина Куркова. Во колекцијата доминираат волнените материјали и кашмирот, а модните парчиња се во нежни, неутрални нијанси. Од еднобојни ...

Повеќе »

„Вестерн“ тренд во новата колекција на ZARA

Трендот „вестерн“ го гледаме во повеќе есенски колекции, особено во линиите на луксузните модни марки, но парчиња инспирирани од вестернот ни најави и Зара преку новиот тренди водич насловен Go Rodeo. Колекцијата содржи дебели џемпери, плишани панталони, миди сукњи и палта ...

Повеќе »

Топ 12 модели на фустани со долги ракави од есенските колекции

Продолжуваме да носиме (и да ги обожаваме!) фустанчињата дури и во студените денови, но секако овојпат ги одбираме оние со долги ракави. Есента и зимата не враќаат на топлите плетки, како и на фустанчињата во потемни нијанси, но за среќа ...

Повеќе »

Урбана, кул и секси е новата колекција есен-зима 2017/2018 на Пенти

Во продавниците во City Mall, Ramstore Mall и на Широк Сокак во Битола ќе може да ги купите висококвалитетни парчиња на долна облека, пижами, чорапи и хулахопки од брендот Пенти. Пенти оваа година за сите невести приреди вистинско изненадување, посебна ...

Повеќе »

Топ 10 парчиња од колекцијата Zara Studio во кои ќе се вљубите „од прва“

Привлечност на „минималистичкиот шик” и доминација на моќната црна боја – така накусо би можела да се опише очекуваната колекција од модната марка Зара – Zara Studio, која пристигна во продавниците на „Зара“ и достапна е во продажба на интернет. ...

Повеќе »

City-Smart Staples – Нови модни изгледи од &Other Stories

Модната марка &Other Stories продолжува да ни сугерира како да се изгледа со стил на улицата во неформални прилики. Модниот водич е насловен „City-Smart Staples“, а во него фокусот е на уличната мода. Од палтенца од вештачко крзно до чизми ...

Повеќе »

Поглед на новата колекција од Massimo Dutti

Шпанската модна марка Massimo Dutti оваа сезона ни донесе неколку одлични колекции, а модните парчиња не се само идеални за работната атмосфера, туку и за свечени пригоди. Кроевите се карактеризираат со безвременска класика, а такви се и материјалите и боите ...

Повеќе »

Mango Committed за сезоната есен/зима 2017

Шпанскиот моден бренд Манго ја претстави втората сезона на колекцијата Mango Committed за сезоната есен-зима 2017. Фотосесијата за кампањата е снимена на Исланд, а пред објективот на Џош Олинс позираат моделите Лија Кебеде и Климент Чаберно. Стилистката Александра Вронењецка се ...

Повеќе »

Ивана Кнез со ревија за глобализацијата #Concept2020 на #FASHIONWEEKENDSKOPJE

Глобализацијата, главна тема за провокативно креирање за колeкцијата #Concept2020 на нашиот моден дизајнер Ивана Кнез со која ќе се претстави на шеснаесетиот Моден викенд Скопје кој ќе се одржи на 23ти октомври, понеделник, од 21.30 часот во Хотел Мериот. Креаторката ...

Повеќе »