Колекции

Ретро шик вибрации во современа форма: Нова колекција на Marciano во Fashion&Friends

Колекцијата на Marciano за пролет/лето 2016 е дефинирана од ретро шик вибрациите во современа форма, а е инспирирана од модерната жена, секогаш подготвена за нови авантури. Слатки 70-ти Гламурозни силуети од 70-тите со ретро цветни принтови кои ја пречекуваат летната ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата колекција на Guess достапна во Fashion&Friends

Колекцијата на Guess за пролет/лето 2016 пренесува егзотично расположение инспирирано од најубавите плажи на светот, од бразилската Копакабана преку француската Ривиера до спектакуларниот италијански остров Капри. Тропскиот урбан изглед направен за „it”девојки кои се облекуваат спортски, но со доза на ...

Повеќе »

Scotch&Soda пролет/лето 2016: Истокот се сретнува со Западот

Колекцијата на Scotch&Soda за пролет/лето 2016 може да се дефинира како инспирација од извонредни луѓе и извонредни винтиџ елементи. Дел од колекцијата е изразена преку силни силуети и игра со пропорции, приказна во која доминираат елементи од Истокот, со урбана ...

Повеќе »

Со Манго одиме на настани и фестивали ова лето!

  Новиот лук-бук на Манго е инспириран од еден од најпопуларните музички настани – фестивалот Coachella. Тилда Линдстом, Зипора Севн и Тереза Оман не водат низ модната атмосфера на фестивалскиот стил. Колекцијата изобилува со штосни парчиња облека, модни детаљи, ранчиња ...

Повеќе »

Како изгледа новата H&M колекција на улиците

Популарната шведска модна марка H&M го објави лук-букот Modern Craft во кој фокусот е ставен на тоа како да се носи фолк стил на улиците. Модните парчиња од пролетната колекција изобилуваат со везови, тантела и реси. Употребени се лесни и проѕирни материјали, ...

Повеќе »

Карли Клос е новото лице на Манго: New Metallics

Серијата на изненадувања од Манго продолжува. По Tribal Spirit и Soft Minimal претставувани од Кендал Џенер и Лиу Вен, шпанскиот моден бренд го претстави новиот тренд насловен New Metallics. Инспириран од 90-те години, New Metallics е третиот Манго тренд за пролет/лето 2016. Овојпат ...

Повеќе »

Пролет/лето 2016: Новата колекција на Replay остава без здив!

Судејќи според моделите од колекцијата пролет/лето на модната марка Replay пред нас е една фантастична сезона во која буквално се слават комбинациите на модните парчиња! Кратки кожени јакни, искинат џинс во сите облици – од сукњички до фармерки и јакни, лесни ...

Повеќе »

Поглед одблизу на пролетната Springfield колекција

Пролетта речиси пристигна со нови лежерни трендови. Дозволете ѝ на новата сезона да го обземе вашиот плакар. ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ПРОЛЕТ Цветни принтови и нежна розова пресликани на лежерни парчиња како парка јакни и фармерки од темен тексас се одличен ...

Повеќе »

Листа на желби: Луди сме по овие патики од Бата!

Бои! Патики во боја, со цветен принт кои „мирисаат“ на оваа пролет. „Патиките не се само за спортисти. Тие сега нудат многу повеќе комбинации. Комбинирајте ги со вашите омилени фармерки и впуштете се во забава!“, велат од Бата. И ние потполно се ...

Повеќе »

Поглед одблизу на пролетната колекција на MANGO: Нежен минимализам

Нежен минимализам е клучниот збор што ја опишува новата колекција на популарниот бренд Манго. А ние би додале – и врвна женственост. Шпанската модна марка својата мартовска модна кампања ја посвети токму на минимализмот од 90-те години, за која (веќе ...

Повеќе »