Колекции

UGG чизмичките се враќаат на модната сцена и сега се отпорни на вода

Многумина ќе се согласат дека  UGG чизмичките и никогаш не излегоа од мода, но сепак оваа есен/зима тие повторно стануваат супер популарни. За нивната нова популарност допринесоа и познатите „ит“ девојки, меѓу кои и топ моделот Рози Хантингтон Вајтли. Всушност, ...

Повеќе »

Чизмички до глужд: Што ни нудат популарните модни марки за есен 2016

Класичните модели на чизми до глуждовите се повторно на модната сцена. Одговараат во сите комбинации, без разлика на висината на потпетицата. Сепак, најмногу ги сакаме оние со примерна потпетица во кои можеме комотно да го минеме целиот работен ден. Еве ...

Повеќе »

Новата спортска колекција од Зара е многу шик

Новата линија Зара Спорт за есен/зима 2016 може да ја носат девојки кои спортуваат, но и оние кои не сакаат да се „мачат“ во фитнес сала ама го сакаат спортскиот стил. Ветровки и мантили за дожд, сукњи од тил и ...

Повеќе »

Бомбер-јакните остануваат во мода: Еве што ни носат популарните „хај стрит“ брендови

И оваа есен, како и минатата, бомбер јакните остануваат задолжително парче кое треба да го имаме и кое совршено ни се наоѓа за секоја полежерна модна комбинација. Сега, тие се во светликави тонови, со апликација од цветови, во нежни бои, ...

Повеќе »

Даниела Ѓуровска со капсулна колекција Marble

Даниела Ѓуровска е студент на Технолошко Металуршкиот факултет на насоката Дизајн и инженеринг на облеката, каде секоја година студентите како завршен испит прикажуваат капсуларна колекција. Овогодинешната тема на ревијата беше “Ритам”, но нејзината колекција е под наслов “Marble”. „За сите три креации мермерот, ...

Повеќе »

Џиџи Хадид ја презентира есенската колекција на Томи Хилфигер

Какви модни парчиња ни носи модната марка Томи Хилфигер за оваа есен? Честа да ја претстави колекцијата падна на супермоделот Џиџи Хадид. Инаку, ова не е прва соработка на Хадид со америксанскиот бренд. Таа позираше неодамна за потребите на рекламата ...

Повеќе »

Есенски кожени јакни по пристапни цени од „хај стрит“ брендовите

Кој може да ја замисли есента без кожена јакна во комбинација со чизми? И ние не можеме. И годинава во есенските колекции на популарните модни марки, кожените јакни се присутни. Сега тие се кратки, најчесто класични – црни или пак, ...

Повеќе »

Дојран ресорт: Македонските дизајнери со хуманитарна ревија за жртвите од поплавите

Македонските дизајнери ги прикажаа своите креации пред дојранската публика во рамките на модната вечер „Дојран ресорт“ која се одржа на плажата на хотелот „Романтик“.  На вечерта со хуманитарен карактер за жртвите од неодамнешните поплави, учествуваа „Emili Exclusive Design“, Јована Филиповиќ, ...

Повеќе »

Топ 3 модни трендови од Зара за есен 2016

Какви трендови и модни парчиња ни носи Зара за оваа есен? Еве ги нашите топ 3 фаворити од оваа модна марка. Топ 3. Светките се насекаде! На топовите, на плисираните сукњи, на широките панталони… Топ 2. Плишот ги дочека своите ...

Повеќе »

Што ни носи Guess оваа есен: Неодолива женска заводливост

Есенската кампања на Guess не натера да ја засакаме есента, всушност – едвај да ја чекаме! Модните парчиња ја акцентираат женската заводливост, а доминантни материјали се чипката, антилопот и тексасот. Црвените кожени јакни се вратија во игра, сега тие се со ...

Повеќе »