Колекции

Наскоро во Македонија прва онлајн продавница наменета за мажи

Колку пати досега сте посакале да можете на едно место да најдете сѐ што ви е потребно за вашето секојдневие и притоа даго задоволите вашиот стил? И девојки, колку пати досега сте го барале совршениот подарок за вашиот партнер или ...

Повеќе »

10 кожени чанти од MANGO за пролетната сезона

Кожените чанти се класик во кој секогаш вреди да се инвестира. Во потрага за совршена чанта, тежнееме кон практичните и елегантни решенија, а згора на тоа и ако моделот е трендовски – секако сме нашле совршена чанта за нас! Пролетната ...

Повеќе »

Топ 3 зелени чантички од Zara вредни за внимание

Пролетните колекции ни донесоа свежина и бои, а меѓу омилените нијанси на пролетната сезона е зелената. Продолжувајќи ја потрагата по нови чанти, во Зара најдовме три модели кои вредат внимание. Наш фаворит е кожената „shopper“ чанта со модерен дизајн и ...

Повеќе »

Mango има супер деловни комбинации за пролет

Шпанската модна марка Манго, која секогаш ги следи модните трендови, и овојпат ни носи одлични решенија за деловниот моден изглед. Пролетната колекција содржи модни парчиња во деловен стил во пастелни бои кои се лесни за комбинација, а со тоа и ...

Повеќе »

Модно студио Кадора – четврт век традиција: Отворена нова продавница на брендот во Скопје

За љубителите на уникатно парче облека, Модното студио «Кадора» отвари ново модно катче во главниот град, како одговор на барањата да се биде поблиску до своите клиенти. Дваесет и пет годишната успешна модна приказна на брендот “Кадора”, од самите почетоци ...

Повеќе »

Заврши 17. Моден викенд Скопје за сезоната пролет-лето 2018

Последната вечер на седумнаесеттиот Моден викенд Скопје публиката виде пет ревии на 01 април во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ – Скопје. Вечерта започна со ревијата на младата дизајнерка Сара Реџиќ, која го потпишува брендот „Sari Gi“ и ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје – втор ден

Со четири ревии во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје на 31 март беа претставени нови колекции за сезоната пролет-лето 2018 во рамките на 17. издание на Моден викенд Скопје. Втората вечер ја отвори заедничката ревија на ...

Повеќе »

Вчеравечер започна Моден викенд Скопје: Погледнете што се случуваше на првиот ден

Модниот викенд за сезоната пролет-лето 2018 го отвори заедничката ревија на Роберт Ивановски поддржан од „Arthurs“ и дизајнерката Евгенија Зафировска вчеравечер во Националната и универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“-Скопје. Дизајнерот Роберт Ивановски за својата најнова колекција „The garden of earthly delights“ ...

Повеќе »

Бледо-розови фустанчиња од MANGO совршени за пролетни прослави и венчавки

Во потрага по пролетни фустанчиња, „паднавме“ на нежната бледо-розова нијасна и модерните дизајни кои ги најдовме во пролетната колекција на Манго. Нијансите на фустаните се движат од светла розова до беж боја, односно во палета од популарните „пудрести“ тонови. Од ...

Повеќе »

Модни парчиња од Massimo Dutti за деловна пролет

Модните парчиња од пролетната колекција на Massimo Dutti се соврешени за пролетна, деловна атмосфера. Во колекцијата доминираат костуми во светли нијанси, особено белата и светлосината боја, но тука се и трендовските карирани костуми и широките панталони со риги. На оние со ...

Повеќе »