Колекции

Bershka ни носи модни парчиња со принт од летниот хит Despacito

Го сакате хитчето Despacito? Песната Despacito ова лето не излегува од глава, а модната марка Bershka  во чекор со трендовите, лансираше неколку модни парчиња подветени токму на оваа песна. Така, во новата младешка колекција има машки и женски маички со принт ...

Повеќе »

30 модни изгледи од Зара за почетокот на есента (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модната марка Зара ја најави својата пред-есенска колекција преку атрактивна модна кампања. Кампањата ја снимаше познатиот фотограф Стивен Меисел. Колекцијата наменета за постудените денови изобилува со парчиња дизајнирани за преодните и есенските денови. Од една страна имаме еклектични бои и ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата колекција од Mango (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во својата нова кампања модната марка Mango ги собра на едно место топ моделите Ана Еверс, Амбер Валета и Фреја Беа Ериксен кои позираат пред објективот на Марио Соренти. Есенската колекција од Манго е воодушевувачки убава. За претстојната сезона од Манго ...

Повеќе »

Нови жешки изгледи од H&M за жешкото лето 

Летните температури продолжуваат да бидат високи, а шопингот облека за жешките денови станува прв на нашата листа на желби. Модната марка H&M ни нуди безброј инспирации преставени во новиот моден водич насловен „Pastel Skies“. Од лесни фустанчиња со цветен принт, до ...

Повеќе »

Со црвените чизмички од Зара ќе ја дочекаме есента

Новата колекција на Зара наменета за почетокот на есента ни носи хит чизмички кои веднаш ги бендисавме.   Популарните таканаречени sock boots очигледно дека ќе владејат и со следната ладна сезона. Получизмичките се изработени од еластична ткаенина, а достапни се во ...

Повеќе »

Кежуал шик – 7 „готови“ модни изгледи за крајот на летото од &Other Stories

Подгответе се да уживате во преостантиот дел од летото во кежуал стил. Барате инпирација? &Other Stories го објави новиот летен водич насловен „In Search of Smiles“. Фотосесијата вклучува лежерна атмосфера исполнета со фраерски и комфорни модни парчиња. Од лелеави макси ...

Повеќе »

Есен со Зара – Кожени палта, волнени туники и карирани костуми

Шпанската модна марка Зара повторно го ангажираше популарниот фотограф Стивен Меисел за рекламанта кампања за колекцијата есен/зима 2017. Во модни парчиња од новата колекција позираат манекенките Виторија Черети, Фарета, Грејс Елизабет, Лекс Херл и Аира Фереира. Есенската колекција на популарната ...

Повеќе »

Зошто е важно да носите облека по мерка?

Изборот на облека по мерка е едно од основните правила на добриот стил, а стилот на облекување во голема мера влијае на мислењето кое другите луѓе го градат за нас. Првиот впечаток се формира во првите неколку моменти од средбата, ...

Повеќе »

6 модели на елегантни фустанчиња од Massimo Dutti

Есенската колекција на Massimo Dutti ни носи интересни модели од кои посебно ни се допаѓаат фустанчињата. Елегантни, со женствени кроеви, може да ги носиме и за посвечени пригоди, но и на работното место со соодветно одбрани, дискретни комбинации. Фустанчињата без ракави ...

Повеќе »

11 модели на фраерски панталони кои ќе ги носиме во преодната сезона

По разиграното и шарено лето, есента обично ни ги враќа неутралните и потемни нијанси, но не и овојпат. Според новите модели од колекциите на популарните хај-стрит модни марки, во постудените денови ќе носиме сепак и пастелни бои како и силни ...

Повеќе »