Колекции

Свежи модни изгледи од новата колекција на Mango

Камппањата за новата, летна колекција на шпанската модна марка Манго, е снимена во Маракеш, Мароко, а главно лице е шпанскиот модел Стефи Аргелич, фотографирана во живописниот град од Анџело Пенета. Тренд-водичот е насловен Summer Diaries и во него се претставени свежи, ...

Повеќе »

Женствени и секси: 15 модни парчиња од летната колекција на Guess

Преубави модни парчиња кои со задоволство би ги носеле во сезоната пролет/лето 2018 – најдовме во новата колекција на Guess. Егзотичните, богати принтови се главни протагонисти во колекцијата. Ги гледаме на лелеавите фустани и палацо панталоните, но и како впечатлив детаљ на ...

Повеќе »

Листа на желби: Сандали од прозрачен винил од Stradivarius

За летната сезона винилот е меѓу најупотребуваните материјали кога се во прашање модните додатоци-чантите и чевлите. Модните игри со проѕирниот винил ги сретнавме и кај сандалите во летната колекција на Страдивариус. Сандалите на висока потпетица можат да се најдат во ...

Повеќе »

8 чифта бели чевли од Mango, Zara и H&M

По уренкот на лускузните модни брендови, популарните „хај стрит“ модни марки во своите летни колекции понудија неколку модели на бели чевли и сандали. Белите чевли инспирирани од стилот на 80-те години се вратија на модната сцена, па навикнете се да ...

Повеќе »

Топ 10 фустани во впечатливи бои од MANGO

Подготевни сте за летната сезона? Манго нуди трендовски фустанчиња во живи и маркантни нијанси, кои не само што ќе ви го разубават денот туку и ќе посакате повеќе од нив во сопствениот гардеробер. Од лесни материјали, со симетрични или асиметрични ...

Повеќе »

Трендовски костими за капење за лето 2018 од Mango, H&M и Zara

Време е полека да почнеме да се подготвуваме за најубавиот период од годината – летните одмори. Одберете си го вашиот нов, трендовски костим за капење на време. Убава понуда на едноделни костими за капење најдовме во летните колекции на модните ...

Повеќе »

SUMMER DREAMING: Новата кампања на Fashion&Friends e посветена на летните трендови

Новата кампања на Fashion&Friends посветена на летните трендови е инспирирана од култното американско летувалиште The Hamptons. Тоа не е случајно, бидејќи кога се работи за елеганција во летната сезона, ретко што постигнува „wow” ефект како елегантниот микс на пастелни бои ...

Повеќе »

Кои се тренди костими за капење за лето 2018?

Вашите тренди костими за капење оваа сезона 2018 треба да ги изберете во силни неон бои со принт на кои ќе преовладува виолетовата, сината боја и зелената. Препорачуваме да изберете според вашиот облик на телото во таканаречените четри форми, познати ...

Повеќе »

Летни модни изгледи од ZARA

Позитивни вибрации од Западното крајбрежје доаѓаат со новата колекција на шпанската модна марка Зара која го лансирше новиот тренд-водич насловен California Rush. По уренкот на пролетните дизајни, и новата колекција нуди интересни модни парчиња со трендовски кроеви и детаљи. Во кампањата ...

Повеќе »

4 трендовски сукњи од MANGO и едни многу фраерски ссандали

Шпанската модна Mango во летната колекција ни нуди повеќе трендовски сукњи, но овие четири модели „од прва“ ни легнаа на срце. Сите се во духот на трендовите за лето 2018, со едноставни кроеви, но оригинални решенија кога е во прашање ...

Повеќе »