Колекции

Топ 6 модели на летни сандали од Zara

Во летната колекција Zara ни нуди повеќе модели на сандали со никса или висока потпетица, кои се одлични за потоплите денови. Диминираат сандалите од метализирана кожа, сатен или плиш, а сите разубавени со трендовски детаљи. Боите се впечатливи – разиграни ...

Повеќе »

Replay има жешки модни парчиња за летниот градски асфалт

Новата колекција на Replay излобилува со секси модни парчиња, совршени за жешкиот афсалт, но и за на плажа. Новите модни концепти имаат складен дизајн и го носат духот на брендот. Акцентот е на тексасот и на војничките материјали. Особено се впечатливи ...

Повеќе »

8 нови летни изгледи од & Other Stories

Модната марка & Other Stories веќе му рече добредојде на летото. Во новиот тренд водич насловен „First Sight of Summer“, & Other Stories ни нуди инспирации што да облечеме во летната сезона за да изгледаме трендовски, а да се чувствуваме пријатно ...

Повеќе »

Дотерани на плажа со летната колекција од Bershka

Од точкастасти и пругасти костими за капење, до мачкасти очила за сонце, ведри маички и плетени торби, Бершка има повеќе бестселери за лето 2018. Ако веќе планирате како да се облечете за плажа,„фрлете“ поглед на новата колекција од модната марка ...

Повеќе »

10 фустанчиња со копчиња од Mango и од Zara за топлите денови

За ова лето модерни се фустанчињата кои како впечатлив детаљ ги имаат предните копчиња. Вакви фустанчиња најдовме во летните колекции на Манго и на Зара. Најчесто се дизјанирани од ленени материјали, а со тоа се совршени за повисоките температури од ...

Повеќе »

Топ 10 кошули од Zara со точки, пруги и цветови

Со новата колекција Зара ни носи кошули од пријатни материјали и со трендовски принтови. Доминираат кошулите со шарени цветови, со трендовските точки и со пруги. Женствените кошули со различни кореви и должина лесно се комбинираат и со сукња, панталони или ...

Повеќе »

Елена Лука креираше артистична линија насловена „Back2Black”

Оваа година македонскиот моден бренд Елена Лука го прославува својот 10-годишен јубилеј, како сублимат на една исклучително значајна приказна за македонската модна сцена. Со својот авангарден и артистичен пристап кон модниот дизајн, Елена Лука постави високи стандарди што за домашната ...

Повеќе »

Гости сте на свадба или прослава? &Other Stories може да ве облече

Новиот моден водич на марката &Other Stories е сконцентриран на модните избори за прослави и свадби кои се чести во летниот период. Шведската модна марка во колекцијата нуди лелеави мини фустанчиња во силни бои, чипкасти модни стилови и свечени комбинезонки. Од ...

Повеќе »

Во летната колекција од ZARA доминираат фустаните

Моделот во подем Хиандра Мартинез отпатува во пустина во Калифорнија за новата рекламна кампања на Зара. Новиот тренд-водич од шпанската модна марка Зара е насловен Color Canyon и во него се претставени новите модни парчиња од летната колекција. Фокусот на ...

Повеќе »

Летна промоција на Dreadpen: Нова колекција на маички, стикери и DreadNotes

По бројните дизајнерски проекти со кои остави значаен печат врз животот на младите урбани луѓе, познатиот дизајнер и креативец Dreadpen и оваа сезона ја отвора со нов проект – лимитирана летна колекцијата на маички, стикери и Dread Notes. Секојдневието, идентитетот, ...

Повеќе »