Колекции

Spring Fling – Шарена пролет со Stradivarius

Spring Fling е новиот едиторијал од Страдивариус преку кој е претставена пролетната колекција. Модните парчиња се во духот на пролетта, свежи, со многу цветен принт и шаренила, ведри модни парчиња кои го поткреваат расположението. Од плисирани сукњи до бомбер јакни ...

Повеќе »

Погледнете ги овие мантили и јакни од новата колекција на Massimo Dutti

Масимо Дути ни носи преубави елегантни мантили и фраерски јакнични за сезоната на потоплите денови. Мантилите се совршен одговор за секој деловен и елегантен изглед, но погодни се и за свежите пролетни вечери. Јакничките пак, кожени или од тексас, ги ...

Повеќе »

Минималистички шик во новата колекција од Зара

Ѕвездата во подем Дорис Ревелис е новото лице во пролетната кампања на Зара. За сезоната пролет/лето 2018 е лансиран каталог насловен „Salt Lake“, каде се претставени модните парчиња дизајнирани за потоплите денови. Целата колекција е опишана во стилот на минималистички ...

Повеќе »

Чантички со тркалезна форма од пролетните колекции на Mango и Zara

Чантичките со необичен дизајн, особено оние со кружен облик, се водечки тренде меѓу модните додатоци за пролет/лето 2018. Различни модели на ваков тип чантички лесно ќе најдете во актуелните колекции на луксузните модни марки, но за пристојна цена и не ...

Повеќе »

Топ 5 модели на „боди“ од новите колекции, кои супер „стојат“ со фармерки!

Ја сакаме едниставноста на „боди“-те и можноста за модни комбинации, а особено убаво изгледаат кога ги носиме со женствени фармерки со видок струк или сукњи со А крој. Иако својата најголема популарноста ја стекнаа уште во 80-те и 90-те години, ...

Повеќе »

Топ 7 чевли украсени со кристалчиња од пролетните колекции на популарните модни марки

Сакате „џиџани“ чевличиња кои ќе ја освежат и најстрогата модна комбинација? Добрата вест е што ги има во пролетните колекции на популарните модни марки. Не станува збор само дека може да ги носиме за секоја посвечена пригода. Овие „згодни“ чевли ...

Повеќе »

#SF Модна Приказна на Sara Fashion

Нова пролетна SF колекција на пижами, килоти и маици, за него и за неа, како и нова уникатна линија на дезенирани хулахопки е лансирана во сите продавници на Сара Фешн. Линијата на пижами, килоти и маици можете да ги имате ...

Повеќе »

10 пролетни кошули од новата колекција на Massimo Dutti

Пролетните денови се пред нас, времето станува се попријатно, па размислуваме за пролетно средување на гардероберот и обновување на гардеробата со по некое парче облека од актуелните колекции. Оние кои водат сметка за сопстевниот изглед на работното место, веројатно прво ...

Повеќе »

Колекцијата Timberland Flyroam пролет/лето 2018 е создадена за оние кои сакаат да пешачат

Timberland Flyroam пролет/лето 2018 – бескрајна подвижност!   Колекцијата Flyroam е создадена за оние кои сакаат да пешачат. Овој иновативен дизајн  овозможува лесно движење и чувство на леснотија. Flyroam Go е вистинскиот избор на обувки за освојување на урбаната метропола. ...

Повеќе »

Најубавите модни прчиња со точки ги има во Манго и во Зара

Точките ќе бидат насекаде околу нас оваа пролет/лето. Ваквите комбинации изгледаат многу женствено, а сега се „дозволени“ да ги ноите – „од глава до пети“. Ако сеуште не сте си набавиле фустан со точкаст принт, точкасти панталони и блуза, вистинско ...

Повеќе »