Колекции

Секси фустанчиња и сребрени бомбер јакни ни носи Guess

Популарната „It“ девојка Хејли Болдвин ја претставува празничната колекција на Guess за сеозната есен/зима 2016/17. Кампањата е снимена во Палм  Спринг, Калифорнија, а на Хејли друштво и прави машкиот модел Стефано Сала. Од сребрени бомбер јакни до тесни сиви памучни ...

Повеќе »

Модни парчиња од „Масимо Дути“ за есен/зима 2016

Топ моделот Нина Агдал позира за новиата колекција од шпанската модна марка Масимо Дути. Фотосесијата насловена „A Journey to the Hamptons“ го става акцентот на џемперите, палтата и панталоните за постудените денови. Неутралните бои доминираат во колекцијата, особено сивите и ...

Повеќе »

Првиот Bridal Night во Скопје Мериот се покажа како успешен и потребен настан

Извонреден ентериер, впечатливи детали, ексклузивни венчаници, накит и други помошни елементи беа претставени на првиот Bridal Night што се одржа во Скопје Мериот, каде пред бројните присутни беа презентирани можностите што хотелот ги нуди при организирање свадби, вклучувајќи ја главната ...

Повеќе »

MANGO не води на есенско патување со Џулија Рестуан Ројтфелд

Шпанскиот бренд Манго го презентираше вториот дел од проектот Манго Патувања. Додека во првиот дел главната улога ја имаше Камил Роу, водејќи не низ Тексас, во второто продолжение главниот лик е моделот и уметнички директор Џулија Рестуан Ројтфелд, ќерката на Карин ...

Повеќе »

Презентации на свадбени детаљи на првиот Bridal Night во Скопје Мериот

Ексклузивни дизајнерски венчаници, накит, свадбени детали и совети за конципирање на идеалната свадбена свеченост ќе бидат преставени на првиот Bridal Night во Скопје Мериот. Настанот ќе се одржи на 12 октомври, со почеток во 20.00 часот во Скопје Мериот Хотел, ...

Повеќе »

Pieses of revolution – нова колекција на Силвија Михајловска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Есенската колекција на дизајнерката Силвија Михајловска (Алшар), насловена „Pieses of revolution”, е инспирирана од сите неконвенционални девојки кои ги следат своите импулси, се стремат да бидат слободни во секоја смисла, не прифаќаат никакви лажни идоли ниту „паѓаат” на ефтин гламур. ...

Повеќе »

Од Guess ни доаѓа првата унисекс колекција

Модната марка Guess лансираше нова линија насловена Guess His & Hers. Станува збор за прва унисекс колекција наменета и за мажи и за жени. Опсегот на висококвалитетните материјали вклучува тексас, неколку видови на кожа, трико и волна, а  во палетата на ...

Повеќе »

Есен/зима 2016: Безвремениот шарм на англискиот стил – BATA Vivienne

Моделот Vivienne е дел од колекцијата на BATA за есен/зима 2016, инспириран од англиската традиција и пропознатливиот англиски стил. Изработени од кожа и подигнати на повисока гума која е направена од особено лесен материјал, овие чевли се практични и удобни ...

Повеќе »

Октомвриската кампања на Манго ја слави модата од 80-те години

Октомвриската кампања на Манго е возбудливо патување низ кое не водат моделите Грејс Харзел и Шелби Хејс. Кампањата е снимена во Лос Анџелес, Калифорнија. Новата колекција го носи духот на панк-стилот и модните инспирации од 80-те години. Крзнени јакнички, карирани ...

Повеќе »

REPLAY есен/зима 2016: Волуменозни кроеви, мешање на материјали и стилови

Koлекцијата за есен/зима 2016/17 го слави 35-иот јубилеј на брендот преку навраќање кон традицијата, но и современи, футуристички елементи. Комбинацијата на навидум неспоивите стилови, материјали, процеси на изработка е клучна во новата колекција на Replay. Традиционалното се задржува преку класичните ...

Повеќе »