Колекции

Модни парчиња од Massimo Dutti за деловна пролет

Модните парчиња од пролетната колекција на Massimo Dutti се соврешени за пролетна, деловна атмосфера. Во колекцијата доминираат костуми во светли нијанси, особено белата и светлосината боја, но тука се и трендовските карирани костуми и широките панталони со риги. На оние со ...

Повеќе »

Уникатен Паоло Бочели едиторијал пролет/лето 2018 “Blossom in my heart”

Уште една поинаква приказна е раскажана преку најновиот моден едиторијал на брендот за чевли Паоло Бочели како најава за најновата колекција пролет/лето 2018. Главна инспирација на брендот се хартијата и цветовите кои поетски ја промовира естетиката и стилот. Уникатниот начин ...

Повеќе »

Четири слатки модели на еспадрили од Stradivarius за пролет/лето 2018

Популарните и практични обувки – еспадрилите, остануваат во модна игра за потоплите денови, а ги наоѓаме во различни дизајни во пролетните колекции на популарните модни марки.   Четири модели ни се допаднаа од новата колекција на Stradivarius. Наш фаворит е чифтот ...

Повеќе »

Топ 5 црни фустани од Mango за елегантна пролет

Без разлика на годишните времиња и колоритноста на пролетната и летна сезона, црниот фустан останува омилен класик во нашиот гардеробер. Поради неговата предност за едноставни комбинации, елеганцијата која ни ја дава, „малиот црн фустан“ останува во игра веќе со децении. ...

Повеќе »

Bershka има фустанчиња кои го поткреваат расположението

Во потрагата по нови модели на фустанчиња за пролетната сезона, „налетавме“ на весели модели од Bershka кои позитивно влијаат на расположението. Романтични, со весели бои и цветни принотви…, дизајнерите на Bershka навистина среќно си поиграле со модните трендови.  За оние кои сакаат помладешки ...

Повеќе »

Palazzo панталони – најубавите ги има во Mango

И оваа пролет мислиме на palazzo панталоните кои се пријатни за носење, а ни гарантираат елегантен изглед и секако, совршено одговараат за сезоната на потопли денови. Моделите се различни, со широки ногавици, со „лесни“ материјали и ведри принтови. Одлични се ...

Повеќе »

Хит модно парче – Фармерки со висок струк од Zara во стилот на 80-те

Фармерките со висок струк, инспирирани од модата на 80-те години, се најпосакуваното модно парче за сезоната пролет/лето 2018 за љубителите на „кежуал“ стилот. Вакви фармерки најдовме во пролетната колекција на Зара и тоа во неколку модели –  од „скини“ до стандардни ...

Повеќе »

Ваква весела пролет ни носи &Other Stories

Модната марка &Other Stories пријатно не изнендува со разиграна пролетна колекција инспирирана од уличната мода. Колекцијата е претставена преку тренд-водичот насловен „Café Society“, а акцентот е на урбаниот шик стил. Од цветни фустани и блузи во нагласена жолта нијанса до трендовски ...

Повеќе »

„Зебра“ е новата колекција за домот на брендот Искра & Лидија

Брендот „Искра & Лидија Блупринт“ со својата работа сигурно чекори во создавањето на своето место на сцената на дизајн за дом. Годинава повторно со своето учество на манифестацијата „Фешн и Лајфстајл“ во МОБ, на 22 и 23 март, во соработка ...

Повеќе »

Експлозија од бои: Benetton колекција пролет/лето 2018

Benetton ни носи многу шарени модни парчиња за потоплите денови. И новата колекција ја следи препознатливата естетика на бреднот. Се е во знакот на веселите бои, шаренило и младешки дух. Пролетната кампања е снимена од Оливиеро Тоскани, а во модните ...

Повеќе »