Колекции

Колекција есен 2016: MANGO патешествие со убавицата Камил Роу

Три приказни се рефлектираат на Манго патувањето инспирирани од карактеристиките -модерност, женственост и позитивност. Во оваа есенска кампања на популарната модна марка, главната улога ја има француско-американската убавица и глумица Камил Роу. Да се придружиме на ова возбудливо модно патување ...

Повеќе »

Есенската колекција на чанти од GUESS ни го враќа гламурот

Гламурна колекција на чанти ни носи GUESS за оваа есен/зима. Пред објективот на Грег Лотус за кампањата позираат моделите Ема Стерн Нилсен, Миа Канг и Меган Ирвин. Колекцијата нуди различни модели на кожени чанти – од ранчиња со светкави камчиња до ...

Повеќе »

Каде да најдете совршено војничко палто за есен 2016

Војничките палта и годинава остануваат во мода, и сега се уште попривлечни. Доминираат во колекциите за есен/зима 2016 на лускузните модни марки, а во Гучи и Барбери се со многу детаљи инспирирани од француските и британските војници од 18 век. ...

Повеќе »

Јасмин и Амбер Ле Бон – лица на есенската кампања на Sisley

Италијанската модна марка Сисли ги ангажираше за есенската кампања 51-годишната Јасмин Ле Бон, топ моделот од 80-те години и сопруга на музичарот Сајмон Ле Бон, и нивната ќерка Амбер Ле Бон. Модното дуо – мајка и ќерка – изгледаат како ...

Повеќе »

Најдобрите училишни ранци со анатомски систем ќе ги најдете во „Крш„

Училишната година само што не започнала. Обезбедете им на вашите најмили најквалитетни ранци. Овие ранци се со анатомски систем за максимална поддршка на грбот и рамениците. 2 во 1 ранците нудат крајно решение за нестабилниот распоред во училиштата,прилагодлив за помалку или ...

Повеќе »

Поглед одблизу на есенската колекција на Mango

Штосни модни парчиња ни носи оваа есен Манго. Урбани и шик изгледи, како и парчиња инспириани од машкиот стил комбинирани со трендовски накит. Кожени јакни и мини сукњи, карирани костуми, палта и кошули, а за вечерни излегувања тука се плисираните ...

Повеќе »

Есенска колекција на најпопуларниот бренд за гумени чизми: HUNTER

Не можеме да ја замислиме есента и дождливите денови без чифт добри гумени чизми. Во колекцијата есен од Hunter, чизмичките се уште постилизирани и двобојни! Од новите модели на популарните „хантерки“ сега може да избираме висока варијанта или гумени чизмички ...

Повеќе »

Тие прекрасни Guess чизми за есен 2016!

За претстојната сезона Guess ни носи пријатно изненадување – колекција на чизми на кои не можеме да им одолееме!   Од високи модели со должина над колениците до чизмички до глуждовите, богатата колекција изобилува со различни модели дизајнирани да ги задоволат ...

Повеќе »

10 модели на мантили кои ќе ги носиме оваа есен

Во есенските често дождливи денови, мантилчето е вистински спасител на стилот. Годинава го носиме и со патики на нозете, секако со гумени чизми или пак со поелегантни кожени варијанти на обувки. Должината на мантилот во есенските колекции на популарните „хај-стрит“ ...

Повеќе »

UGG чизмичките се враќаат на модната сцена и сега се отпорни на вода

Многумина ќе се согласат дека  UGG чизмичките и никогаш не излегоа од мода, но сепак оваа есен/зима тие повторно стануваат супер популарни. За нивната нова популарност допринесоа и познатите „ит“ девојки, меѓу кои и топ моделот Рози Хантингтон Вајтли. Всушност, ...

Повеќе »