Лица

Од илјадници модели – тој: Патрик Шварценегер заплива во најдлабоките модни води

Синот на Арнолд Шварценегер, Патрик, е главно лице во есенската камппања на една од најпрестижните луксузни марки во светот – Том Форд. На листата на деца на славни родители кои преку ноќ запливаа во модните води со фантастични (парични) договори ...

Повеќе »

Лицето кое победува не се менува: Ирина Шаик (повторно) за Твин Сет

Италијанската модна марка Твин Сет ја претстави новата колекција на долна облека за сезоната есен/зима 2014, а главната улога во рекламната кампања припадна на убавицата Ирина Шаик. Ова не е првпат Ирина Шаик да позира за италијанската марка Твин Сет, ...

Повеќе »

Среќен 80-ти роденден Џорџо Армани!

Кралот на класичноста и елеганцијата Џорџо Армани денес полни 80 години. Во чест на неговиот роденден – 10 работи кои (можеби) не ги знаевте за модниот гениј. 1. Роден сум во Пијаченца, на 11 јули во 1934 година. Бев момченце ...

Повеќе »

Фраер на вечерва: Иван Перишиќ, сакаме мажи со карактер!

Нема дилема дека фризурите на Даниел Прањиќ се инспирација за помладата генерација, ама за нас сепак фраер на вечерва е Иван Перишиќ не поради стилот туку поради карактерот. Карактер значи, со две А. А кој не сака маж со цврст ...

Повеќе »

Музичар со стил: Четкар на најголемиот џез фестивал во Менхетен

В петок (20 јуни) Македонија ќе го има својот претставник на најголемиот џез фестивал во Менхетен, Блу Ноут Џез Фестивал (Blue Note Jazz Festival) На овај престижен фестивал носечкото име e можеби најпознатиот женски вокал на сите времиња, Арета Френклин, ...

Повеќе »

Поради овие фраери ќе гледаме фудбал!

Ма не само што ќе гледаме, туку и ќе зјапаме! Да бидеме искрени, не дека многу сме потресени по кладилниците, пеналите, стативите, топката…Ама имаме добра причина зошто да не фати и нас фудбалската треска. Е сега веќе и можете да ...

Повеќе »

Повторно во центарот на вниманието: Софија Вергара, убавица која ја изгради славата преку своите јавни исповеди

Заносната Колумбијка Софија Вергара од раскинувањето на врската со познатиот бизнисмен Ник Лоуб направи сензација. Не така одамна Вергара го покажуваше вереничкиот прстен во американските популарни емисии каде што гостуваше, а веќе во јавноста се распламти веста дека врската со ...

Повеќе »

Никола Стојаковиќ: Нека секој ден биде ден на победата и успехот што некому сме му обезбедиле подолг живот!

„Првпат во Македонија отвораме Z-shop кој почнува со работа в среда, на 18 јуни. Свеченото отворање ќе биде проследено со музика, започнува во 19.30 часот,  а оваа пригода би ја искористил да ги поканам сите пријатели на Цептер. Дојдете, посетете ...

Повеќе »

Што тебе те засега што јас го сакам Сен Џон Перс?

Во чест на роденденот на поетот на историјата, морето и на љубовта. И десетте работи кои (можеби) не ги знаете за него. Се родил во старо француско семејство (31 мај 1887, како Алексис Сен-Леже Леже), на малиот остров Сен-Леже де ...

Повеќе »

Животна приказна во прво лице: Џорџо Армани

Постои еден термин штo сакам да ви го објаснам – класика. Класика може да биде западен начин на облекување, може да биде традиционален начин, може да биде нешто што не е воопшто поврзано со креаторот, или обратно, да ги има ...

Повеќе »