Лица

Лила со повик за донација за хуманите елки : Ајде да даруваме сите за дечињата од социјално-загрозените семејства!

Популарната водителка Лила ве повикува и вие да бидете дел од хуманата акција насловена „Елка на хуманоста“ која деновиве се случува во Скопје Сити мол. „Многу ми се допаѓа идејата за оваа хумана акција. Секогаш сакам да бидам дел, и ...

Повеќе »

На иницијатива на Цветанка Ласкова – 40 подароци за елките на хуманоста

Елката на хуманоста на Интернет-порталот МАКМОДА.КОМ, поставена на вториот кат во Скопје Сити мол, привлекува познати и влијателни личности да се вклучуваат со апел за донации и да даруваат подароци за социјално загрозените семејства до чии деца треба да ја ...

Повеќе »

Само еден подарок од вас значи една насмевка повеќе. Детска. И родителска.

Новогодишниот и божиќниот период се најубавата празнична сезона во годината особено за децата кои уживаат во вниманието, подароците и слатките пакетчиња. И додека домовите ни замирисуваат на цимет и ѓумбир, додека ги правиме омилените колаченца „џинџермен“, додека украсената елка светка ...

Повеќе »

„МакМода“ во хуманитарен проект: 12 Новогодишни елки – 12 медиумски приказни во Скопје Сити мол

Не ја одминувајте нашата хумана елка, со подарок израдувајте ги „нашите“ 8 дечиња од социјално-загрозеното семејство од с. Орешани.  Започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Скопје Сити Мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На вториот ...

Повеќе »

„Макмода“ во хумана новогодишна кампања на Скопје Сити мол: Приклучете ни се и донирајте за дечињата од социјално загрозените семејства!

Денес започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Сити мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На вториот кат од трговскиот центар поставени се новогодишно декорирани 12 природни елки. Една елка – еден медиум. Во кампањата се ...

Повеќе »

Њујоршка фото-приказна на Стефан Соколовски: Безвременската класика во модерениот град (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младиот, но веќе многу популарен фотограф Стефан Соколовски, ја претстави позитивната енергија на Њујорк преку нова фотосесија направена во „срцето на светот“, Менхетен. Пред објективот на Стефан позира македонската убавица Ана Стојчева која живее во Њујорк и работи како професионален ...

Повеќе »

ДАНИЕЛА АДЕМОСКА: Фантастични 4 години на забава и шопинг во Капитол мол

ИНТЕРВЈУ СО ДАНИЕЛА АДЕМОСКА – Менаџер и сопственик на Капитол Мол и Резиденс   Капитол Мол го слави својот 4-ти роденден. Како ќе го прославите? Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во ...

Повеќе »

Интервју со Џиjан Емин: Се уште сум на прва борбена линија 

 Би препорачал на публиката  да се опушти и да ужива во она што сме  го подготвиле за нив со надеж дека ќе им се допадне. Ве чекаме на Neuland Sensorium, порачува Џијан Емин. П: На 25ти ноември ќе се одржи несекојдневниот Neuland ...

Повеќе »

Душица Петит ќе ја претстави колекцијата „Француска елеганција“ со модна ревија и поп-ап продавница

Македонската модна дизајнерка што живее и работи во Париз, Душица Петит, со ревија во рамки на Моден викенд Скопје ќе ја промовира својата нова колекција на 24 октомври (вторник), со почеток во 21 часот, во хотел „Мериот“. Наредните два дена ...

Повеќе »

Лила Стојановска: „Miss EN“ нуди третмани за убавина кои ги нема на ниедно друго место во Македонија

Популарната водителка Лила Стојановска често ја гледаме во салонот за убавина „Miss EN“, лоциран на улица „Петар Поп Арсов“ број 16. Не интересираше зашто од бројната понуда на салони за разубавување во градот го одбрала токму Miss EN и што ...

Повеќе »