Лица

Среќно на изборот денес, Рената Чапаровска!

Рената Чапаровска е нашата претставничка на изборот Mrs Planet 2016  кој се одржува во Созопол, Република Бугарија, а финалето се случува денес. Рената од Созопол не поздравува и известува дека до сега подготовките за финалето биле многу напорни, но дека девојките ...

Повеќе »

Среќно на изборот Mrs Planet 2016, наша убавице Рената Чапаровска!

Рената Чапаровска е нашата претставничка на изборот Mrs Planet 2016  кој ќе се одржи во Созопол, Република Бугарија во период од 21-ти до 29-ми јуни оваа година. Mrs Planet важи за еден од најпрестижните избори на убавина каде во фокусот ...

Повеќе »

Мис Евроазија 2016: 4 титули за мисиците од Модното студио Црнокрак

Минатиот викенд во Анталија, Турција, се одржа изборот за Мис на Евроазија. Македонија ја претставуваше 19-годишната Ана Трајковска која освои две титули – Мис шарм и Мис спорт, во конкуренција од 50 девојки од исто толку држави од Европа и ...

Повеќе »

Сани Богдановска: Преку книгата го пресликувам и сопствениот живот

„Едвај го чекам стартот на новиот проект кој треба да биде мало размрдување на просторот кој е драстично маргинализиран за модата“, вели Снежана Сани Богдановска, модна новинарка. По заминување од телевизија Телма, активно се впушти во пишување на модни колумни. ...

Повеќе »

Александра Каранфиловска: Со работа во спа-центарот против болката!

„Стефи ме сакаше насмеана и среќна, па таква и морам да продолжам. Калиста Стефани Спа центарот ќе биде полн со среќни лица кои ќе ме прават и мене среќна барем додека работам, барем тогаш нема да мислам на тоа што ...

Повеќе »

Александра Гериќ е македонска претставничка на MRS World 2016

В сабота, 12 март, во градот Донгуан во Кина, ќе се одржи светскиот избор за госпоѓи MRS World 2016.  Станува збор за традиционален избор за убавина кој се одржува веќе 30 години, а Македонија за првпат ќе има своја претставничка – ...

Повеќе »

Ве плашат ли 50-те години од животот? Сани одговара со фотосесија

  „Моќта на 50-те” е најновиот интригантен едиторијал на Сани, модната новинарка која многумина ја паметат како дел од  македонската реплика на супермоделите од 90’-те. И додека во светот ваквиот акт ќе го наречат  „ВРАЌАЊЕ НА СУПЕРМОДЕЛИТЕ” , за Сани ...

Повеќе »

Смели и свои: Три генерации Кочовски

Приказната за талентот и уникатноста на жените Кочовски почнува со Невена, која освен што долги години помина на сцената како дел од ансамблот „Мањифико“, на своите две ќерки и внуката успеа да им ја пренесе својата грациозност и виртуозност на сцената ...

Повеќе »

Кире Лазаров – заштитно лице на македонската модна марка Signori

Најдобриот македонски ракометар и воедно најголемата македонска спортска ѕвезда кај нас и во Европа, Кире Лазаров, е ново заштитно лице на брендот SIGNORI, првиот македонски бренд создаден за сите мажи кои посветуваат внимание на својот изглед. Капитенот на Македонската Ракометна ...

Повеќе »

Идеи за подароци: Декоративни свеќи дизајнирани од Ленче Тасева Нарањо

Ленче Тасева Нарањо рачно изработува декоративни свеќи кои совршено се вклопуваат во амбиентите на секоја посеба пригода, но секако и за уживање во домашната атмосфера. Преку ова нејзино хови таа ја изразува својата креативност, а производите пак, на многумина им ...

Повеќе »