Лица

Македонската мисица отпатува за Кина: Среќно, Емилија!

Емилија Розман, претставничката на Македонија на најпрестижниот избор за убавина Мис на светот, утрово отпатува за Кина. „Девојките на ваков избор за убавина одат со цел тим на дизајнери, фризери, менаџери, шминкери, тренери…јас пак, одам сама со својата енергија, и ...

Повеќе »

Емилија Розман: Ги живеам најубавите денови во мојот живот и тоа трае веќе со години

„Девојките на ваков избор за убавина одат со цел тим на дизајнери, фризери, менаџери, шминкери, тренери…јас пак, одам сама со својата енергија, и тоа е единствениот ас кој го имам во ракав. Ми недостига мојот тим, ми фалат луѓето од ...

Повеќе »

Марија Кочевска: 10 работи поврзани со трансформација на вашето тело за кои никој не ви кажува

Еден ден вашиот обид ќе се претвори во успех. А во меѓувреме, веројатно ќе ве пресретнат повеќе замки на патот до успехот, кои ќе мора да ги совладате, со малку волја. Со исти или слични искуства сите сме се соочувале ...

Повеќе »

Инспиративна трансформација на Борче Ефтимовски: Само напред, никако назад!

  „ Кога започнав со вежбање имав 146 килограми. На почетокот, многумина ми се потсмеваа, а мојот инает беше поголем од се, и на крајот успеав секој што се потсмеваше на мојата дебелина да дојде да ми честита за успехот“, ...

Повеќе »

Без паради и изборни циркузи, одличен избор: Емилија Розман ќе ја претставува Македонија на Мис на светот

23-годишната убавица Емилија Розман ќе ја претставува Македонија на изборот за Мис на светот. Апсолвентката на дефектологија и веќе искусна манекенка со солидна интернационална кариера, Емилија Розман, ќе биде претставник на Р.Македонија на најпрестижниот избор за убавина – Мис на ...

Повеќе »

Моден напад врз Виктор Пeтров-Викса: Ако ја бива продавачката ќе ја слушам се што ќе ми каже

  Во моментов е актуелен со телевизиската забавна емисија „Феферонче шоу“ па го гледаме стокмен во стилизирани костуми за готвачи, и рака на срце, не му стојат лошо, иако сме навикнале да го гледаме низ градот дотеран во искинат џинс, ...

Повеќе »

Изет Цури, моден дизајнер: Праксата е најголемата диплома, и тоа со потписот и печатот на животот!

Од Париз се врати во Скопје за да го сподели своето знаење со младите креативци кои го сакаат модниот дизајн, и несебично се вложи во својот Меѓународен институт за мода, кој функционира како Академија, од каде веќе излезе првата генерација ...

Повеќе »

Прва веган свадба во Македонија

Македонија може да се пофали со убава природа, квалитетно вино, ајвар и домашно слатко,  но овојпат може да се пофали и со првата веган венчавка. Наташа и Столе, двајцата долгогодишни активисти за правата на животните решија својата љубов да ја ...

Повеќе »

Почеток на една модна песна: Тамара Тодевска и Fashion Group

Талентираната и млада пејачка Тамара Тодевска својот стил ќе го претставува преку брендовите на Fashion Group. Секој бренд одделно отсликува посебна страна на Тамара, па така на нејзиниот авантуристички дух ѝ прилега Timberland, женственоста и нежноста ќе ја изрази преку ...

Повеќе »