Модна манија

Најпродавано модно парче од MANGO за пролет: Кошула-фустан во маслинеста боја

Mango има нов бестселер. Станува збор за кошула-фустанот во маслинеста боја, кој веќе е на листата на најпродавани модни парчиња за сезоната пролет/лето 2018. Фустанот во „милитари“ стил, со ремен на струкот, брзо ги освои срцата на гратските девојки. Практичен ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara: Карираните сандали со платформа

Кога станува збор за пролетни чевли, модната марка Зара лансираше чифт кој брзо стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за сандалите кои во себе поврзуваат неколку трендови. Со оглед на тоа дека карираните материјали и понатаму се многу модерни, ...

Повеќе »

Happy Hours во продавницата МАНГО во ГТЦ за Денот на жената

Да го прославиме Денот на жената заедно со шпанскиот бренд Mango! За сите жени-борци од Mango подготвуваат изненадувања и подароци само во продавницата во ГТЦ. На 6, 7 и 8 март ќе има Happy Hours, попуст од 20% во периодот ...

Повеќе »

Фустани од ZARA на Ноќта на Оскарите 2018

Во морето од свечени фустани дизајнирани од прочуени модни креатори, изненадуваа девојките облечени во фустани од Зара, распоредени на секој чекор од црвениот тепих. Станува збор за резултат од остварената соработка на модната марка Zara со Академијата. Всушност, сите 500 ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје, пролет/лето 2018: WHAT FEEDS YOUR IMAGINATION?

Моден викенд Скопје го најавува своето седумнаесетто издание кое ќе се одржува од 30 март до 1 април под слоганот „What feeds your imagination?“. Во нов и необичен амбиент -Националната универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје, изминатиот викенд пред ...

Повеќе »

Розовите панталони од ZARA „растурија“ на Инстаграм

Уште едно модно парче од пролетната колекција на ZARA кое молскавично брзо се продава и доминира на социјалните мрежи. Станува збор за розови панталони со сјаен финиш, со должина до глуждовите, кои може да се комбинираат и во „кежуал“ стил (со ...

Повеќе »

Хит чанта од PARFOIS: Keep art alive!

Чантичките со принт од уметнички слики или со уметнички пораки, се голем тренд за оваа пролет, а во пролетната колекција на PARFOIS (достапна во продажба) најдовме модел кој воодушевува и со принтот и со пораката. Малата чантичка од  PARFOIS сепак, собира доволно ...

Повеќе »

Погледнете ги овие преслатки „висечки“ обетки со реси од PARFOIS

Колекцијата за пролет/лето 2018 од PARFOIS ни донесе преубави модни додатоци со кои ќе го надополниме секој стајлинг и ќе го издвоиме нашиот изглед – како посебен. А меѓу широката понуда, најдовме и трендовски обетки со реси, во портокалова и црна ...

Повеќе »

Хит модно парче од Mango: Кафен фустан со бели точки (како од филмот Pretty Woman)

Точкастите фустанчиња ќе бидат хит за оваа пролет и лето. Еден исклучителен модел најдовме во новата колекција на Манго. Женствениот фустан во кафена боја, со бели точки, многу потсетува на фустанот кој го носеше Џулија Робертс во филмот „Убава жена“. ...

Повеќе »