Модна манија

„Боди“-то е најнова модна опсесија на ѕвездите

Ако помисливте дека боди-то излезе од мода грешите. Оваа пролет/лето ова модно парче се врати на голема врата и тоа преку ѕвездите. Го носат за секакви прилики, го комбинираат со лежерен како и со елегантен стил, со искинат џинс подеднакво ...

Повеќе »

12 модели на очила за сонце без кои не можеме ова лето!

Очилата за сонце се најубавиот моден додаток кој го краси нашето лице, но и го покажуваат нашиот стил. Ако се уште не сте си набавиле еден пар фраерски очила за сонце, ве информираме кои модели се најбарани и најпродавани во ...

Повеќе »

100.000 посетители на најубавиот шопинг-викенд во Скопје Сити мол!

Најголемиот провајдер на најатрактивните светски брендови, Скопје сити мол, изминатиот викенд организираше голем Late night shopping со многу настани, забава и изненадувања за посетителите. Атрактивната програма поддржана од некои од најдобрите гаражни бендови и диџеи, меѓу кои и Latins, Metaversus, ...

Повеќе »

Модни фотографии ги презентираат дојранските убавини

  Низ тринаесет модни фотографии и под името „Дојран ресорт“ поставени на големи паноа долж градската плажа во Стар Дојран, од 02.07 туристите ќе се информираат за историските обележја на Општина Дојран. Градската Саат -кула, Старата Шеова чешма, и црквата ...

Повеќе »

MissUrbanVibe советува какви модни комбинации да одбереме на Late Night Shopping

MissUrbanVibe и годинава е дел од Late Night Shopping организиран од страна на Скопје Сити Мол. Подготвени сте веќе, нели? Сите продавници денес (петок, 1 јули) во Скопје Сити Мол ќе бидат отворени до 24 часот и ќе понудат попусти, подароци ...

Повеќе »

Топ 5 сандали што ги носиме ова лето

Во минималистички стил но со висока потпетица, овие модели на сандали ги обожаваме бидејќи може да ги носиме во секоја пригода и со сите модни комбинации. Подеднакво шик изгледаат и со макси фустан, но и со „искинат“ џинс. Карактеристични се ...

Повеќе »

Што ќе правите в петок вечер? Ноќен шопинг во Скопје сити мол е супер идеја!

  Дојде времето од годината кога цените се спуштаат, што е, сликовито кажано, вистински празник за сите „шопингхоличари“. Токму затоа Скопје сити мол традиционално им овозможува на своите потрошувачи групен ноќен шопинг со попусти и подароци, кои го прават ова ...

Повеќе »

Откријте го Дојран преку модни фотографии

В сабота ( 2 јули)  со почеток во 11 часот, ќе биде отворена изложбата  „Дојран ресорт“ составена од големи паноа со модни фотографии поставени  на шеталиштето долж Дојранското Езеро. На дневна забава од отворен карактер  ќе бидат презентирани фотографии направени ...

Повеќе »

„Голи“ раменици – топ 5 модели кои ги обожаваме!

Тренд за оваа сезона се моделите кои ни ги откриваат рамениците. И навистина го обожаваме овој суперженствен тренд! Ваквите модни парчиња имаат и друга предност – одговараат на сите градби на телото. Па наместо да си го покажете стомачето, летово ...

Повеќе »