Модна манија

Дојди правиме чистка: Започнува Garage Sale во Рамстор мол со попусти до 70%!

Попусти до 70% започнуваат од 17ти до 21ви август во Трговскиот центар Рамстор. Со слоганот „Дојди правиме чистка” започнува најголемата расподажба во градот Скопје, добро познатата кампања Garage Sale. “Оваа активност е препознатлива по тоа што попустите се навистина големи. ...

Повеќе »

Моден манифест: Last minute sale во Скопје Сити мол со попусти до -70%!

  Последните недели од ова лето се вистинското време да го освежите гардероберот со нови парчиња облека, весели, маркантни и стилски функционални комбинации, кои ги посакувате цело лето, сега по навистина ниски цени. Деновиве одново може да свратите во Скопје ...

Повеќе »

Во знакот на Олимписките игри: Како да ги направите сами најтрендовските очила со сонце

Додека Олимписките игри се случуваат и возбудата расте, едно многу трендовско модно парче го гледаме често меѓу навивачите на трибините. Што се однесува до уличната мода, очилата за сонце во знакот на Олимпијадата буквално го освоија не само Рио, туку ...

Повеќе »

Есен со чевли од плиш

Оваа есен плишот се враќа преку гардеробата, модните додатоци и секако – чевлите. Вистинската слава плишот ја имаше во 90-те години, а оваа сезона го враќа својот препознатлив гламур. Во колекциите на луксузните модни марки чевлите од плиш се сеприсутни ...

Повеќе »

Паметен шопинг: Дополнителни 20% попуст на веќе намалените цени во BATA

Уште една убава вест ни доаѓа од BATA. Станува збор за последно намалување на цените од колекцијата пролет / лето 2016, односно за дополнителни 20 отсто попуст на веќе намалените цени. Направете паметен шопинг и купете си го вашето омилено модно парче ...

Повеќе »

Есенско хит модно парче: Кожена сукња од Манго

Во есенската колекција на Манго, која со нетрпение ја очекуваме, вниманието ни го освои кожената „biker“ сукња достапна во црна и црвена боја. Погледнете ги детаљите! Сребрен патент или метална тока со функција на украсен ремен. Ја ставаме прва на ...

Повеќе »

Пантоне предлага: Какви бои ќе носиме оваа есен

Доколку сте од оние кои се во чекор со модните трендови, тогаш веројатно ве интересира и кои се боите на есента 2016 според Пантоне. Од 5-те фаворити на бои кои ќе доминираат во гардеробата, модните додатоци, мебелот, додатоците за домот, ...

Повеќе »

Топ 5 најекстравагантни марки на костими за капење

Во силната конкуренција на производители на костими за капење денес се издвојуваат десетина луксузни специјализирани компании кои освен раскошот што го нудат, посебни се и по цените. Издвојуваме пет од нив. На оние кои можат да си ги дозволат, топло им ...

Повеќе »

Помпон сандали од Зара што ги обожаваме ова лето!

По хитот помпон сандали лансирани од луксузната модна марка Aquazzura, популарниот „хај стрит“ бренд Zara пријатно не изненади со помпон сандалите на висока потпетица.   Преслатките кожени сандали имаат потпетица од 10 сантиметри, и веќе се хит меѓу модните блогерки. ...

Повеќе »

„Луди“ сме по оваа тексас сукња од Levi’s (достапна во Fashion & Friends)

Важно е копчињата да се во преден план, наредени едно под друго на средината на сукњата од тексас, така вели последниот летен тренд. И не само затоа што ги следиме трендовите, туку луди сме по оваа сукња од Levi’s (со средна должина ...

Повеќе »