Модна манија

7 совети за паметен шопинг кога попустите се во тек

Ова е период кога попустите не пресретнуваат од секоја продавница и добро е да се искористат. Но како да направиме разумен шопинг без да не боли утре главата од испразнетиот паричник. Добро размислите што ви треба, пред да ве повлече ...

Повеќе »

„Кнауф“, „Лице в лице“ и македонските дизајнери покажаа дека моќта е во здружувањето

Дизајнери, актери, уметници, водители, архитекти, музичари, новинари, бизнисмени… пријатели на добрите иницијативи и поддржувачи на позитивните општествени промени.  Сите вчера вечер беа собрани на едно место по повод партнерскиот настан на компанијата Кнауф, уличниот магазин „Лице в лице“  и македонските ...

Повеќе »

Попусти и забава: Ајде на ноќен шопинг во Сити Мол!

Најголемото шопинг искуство ќе може повторно да се доживее, во најголемиот шопинг центар во Македонија. Од 3-ти до 4-ти јули ќе се случува традиционалниот ноќен шопинг во Скопје Сити Мол. За време на Late Night Shopping продавниците ќе работат до ...

Повеќе »

Не пропуштајте: Сезонско намалување до 50 отсто на брендирана облека и обувки во нашите најпопуларни продавници!

Во продавниците на „Фешн груп“ во тек се попустите до дури 50 отсто. Летната шопинг треска започна во најпопуларните продавници на брендирана гардероба и обувки. Не пропуштајте да се снабдите со вашето омилено модно парче за летово додека го има ...

Повеќе »

Хуманитарна аукција на дизајнерски уникатни торби

  Утре (1 јули) со почеток во 20 часот во Ракија бар во Дебар маало, ќе се промовира новиот број на списанието Лице в лице, а настанот ќе вклучи и хуманитарна аукција на уникатни торби за лична употреба, изработени од ...

Повеќе »

4 модни парчиња за разубавување: Како да го сокриете стомакот на плажа

Летото и календарски пристигна, деновите за одмор се пред нас, ги правите последните подготовки за шик изглед на плажа, а многумина веќе и форсираат различни диети. На поголем дел од нас стомакот е она делче од телото кое некако сакаме ...

Повеќе »

„Симнете“ го стилот на Амал Клуни со фер буџет: Кај вашиот кројач и во нашите продавници

Се разбира, ја немаме таа привилегија да бидете стокмени како Амал Клуни, од главата до петиците дотерани во луксузни модни марки, но со малку смилса за естетика може да се инспирираме од нејзиниот стил и да се облечеме слично на ...

Повеќе »

Водич за шопинг на сандали за ова лето: Не заборавајте на вашата градба на телото!

  Подготвени сте за шопинг на нови сандали, но како да ги одберете оние кои вам најдобро ќе ви „стојат“. Продавниците нудат најразлични модели на сандали, а вие треба да направите паметен избор. Ретко кој му посветува внимание на прашањето ...

Повеќе »

Победници на јубилејниот Trash Fashion Macedonia

На 3 јуни 2015 год. во Младинскиот културен центар – Скопје се одржа петтиот по ред Trash Fashion Macedonia 2015, натпревар на модни креации направени со редизајнирани материјали од отпад, кои ги изработија тимови од 45 средни училишта во Македонија. На ...

Повеќе »

Листа на желби: Две прекрасни тексас фустанчиња „Алшар“ по супер поволна цена!

На листата на желби ги додаваме двете тексас-фустанчиња, креации на модната дизајнерка Силвија Михајловска. Во ваков тексас-материјал секогаш ќе изгледате многу повитки, а кројот дополнително ја разубавува фигурата. И двете фустанчиња се со бели цветни апликации од памучна чипка, во ...

Повеќе »