Модна манија

На состанок во 18 часот: Муса Дембеле VS Александар Кокорин

Во превод, Белгија – Русија. Кој уште оди на состанок во 18 часот? Ние де. Имаме закажано со двајца фраери, едниот се одзива на името Муса Дембеле, а другиот се врти на презимето Кокорин. Двајцата се драстично различни што се ...

Повеќе »

Ноќ на вештерките? Не, денес е страшна ноќ на фраерите на Светското фудбалско првенство!

Дури пет фраери ќе се погрижат за нашето расположение (и за нашите очи) вечерва. Не навлегуваме во спортските детали зашто секако не сме стручни за тоа. Ние си ја тераме нашата рубрика „избираме (нај)фраер на Светското фудбалско првенство“ , а ...

Повеќе »

Фраер со стил на вечерва – Оливие Жиру

Ќе му најдете маана? И да ја барате, тешко. Зашто овој е еден од ретките фраери кои знаат да кажат „извини“ кога ќе ја зезнат работата. Е не дека е безгрешен де. Ама па, кој е совршен? Натпреварот меѓу фудбалските ...

Повеќе »

Шик отворање на првата Цептер продавница во Македонија

Подготвени за шопинг? Утре е свеченото отворање на првата Цептер продавница (Цептер шоп) во Македонија. Многумина со нетрпение ги одбројуваат часовите. Утре, 18 јуни, со почеток во 19.30 часот свечено се отвора првиот Цептер-шоп во Македонија дизајниран по урнекот на ...

Повеќе »

Попладне со двајца суперфраери со многу сличен стил: Кристијано Роналдо VS Марио Геце

Ќе биде штета ако и двајцата не ги видиме вечерва заедно на фудбалскиот терен. А благодарение на различните дресови, нема да ги помешаме иако во стилот (надвор од теренот) се речиси па браќа. Ако ние се прашуваме, нашиот глас сепак ...

Повеќе »

Полноќна фраерска фудбалска треска, во кого да зјапаме: Езекиел Лавеци VS Звјездан Мисимовиќ

Е добро де, ги знаеме веќе јаките фаци на Аргентина од типот на Игуаин, Меси, ди Марија, ама што велите за суперзгодниот Езекиел Лавеци? Е поради Лавеци и ние ќе научиме дриблинг, по цена и да ни се вкочи вратот. ...

Повеќе »

Балотели и Руни? Ох, не се баш манекени! Суперфраерите на полноќта се Клаудио Маркизио VS Глен Џонсон

Девојки, напред! Гласаме и навиваме за фраер, иако „потешкиот“ пол нема да се согласи со нас. Вечерва на полноќ ќе врескаме за италијанската суперфаца (и тело) Клаудио Маркизио, елеганцијата во движење. Наспроти него е Глен Џонсон, момче со многу стил. ...

Повеќе »

Девојки, напред! Гласаме и навиваме за фраер: Диего & Диего

И двајцата се одзиваат на исто име – Диего! Ама не, нема шанса да ги помешаме на теренот зашто секој си има свој уникатен стил. Едниот главен во одбраната а другиот во нападот. Првиот фраер е Диего Лугано, а вториот ...

Повеќе »

Девојки, напред! Гласаме (и навиваме) за фраер: Фернандо Торес VS Робин Ван Перси

Натпреварот Шпанија – Холандија започнува во 21 часот. Подгответе ги косите. Се разбира, за кубење.   Ма, какво пиво! Ви препорачуваме едно живо јајце да конзумирате пред жешкиот фудбалски натрпевар на Шпанија и Холандија што ќе се случува вечерва во ...

Повеќе »

Бразил е најдобар поради…

Што знаете  за Бразил? Веројтно, многу нешта. Ама кои нешта го прават најдобар во светот. Хавајски папучки кои се актуелен моден хит. Кајпириња, популарниот коктел потекнува токму од Бразил. И фантастичен е! Капуера! Афро-бразилска уметност со комбинирани елементи од боречки ...

Повеќе »