Модна манија

4 фаворити на фустани за матурските прослави од DESIGUAL

Што да облечеме за матурските забави, а да изгледаме модерно и да го сочуваме младешкиот, весел дух? Одговорот лесно ќе го најдете во моделите на модната марка Desigual. Ова се нашите 4  фаворити од Desigual совршени за матурските прослави. Достапни се ...

Повеќе »

Трендовски ранчиња за пролет/лето 2016: Предност на пастелните бои!

Ранчињата никогаш не излегуваат од мода. Додека во изминатите сезони доминираа ранчињата со раскошни украси, за сезоната пролет/лето 2016 популарните модни марки ни нудат убави модели во нежни пастелни бои. Дизајните се практични и носливи, дури и за на работното ...

Повеќе »

Ведрина во врнежлививе денови: Моден филм на WOMEN’SECRET што не треба да го пропуштите!

Како дел од новата кампања за лето 2016 шпанскиот бренд Women’secret го бира форматот моден филм за презентација на колекцијата костими за капење за лето 2016. Филмот наречен „My secret dream” е снимен на спектакуларна јахта на отворено море, а ...

Повеќе »

Патуваме со стил, со патничка торба од Parofis

Пред да појдете на продолжен, празничен викенд, погледнете ја оваа патничка торба во етно стил. Можеби ќе ве премислиме да се препакувате.   А и летото е пред нас, исполнето со почести патувања. Земете предвид дека куферот не мора да ...

Повеќе »

9 најубави модни парчиња со флорален принт

Го сакаме принтот и ги сакаме цветовите, а тој и оваа сезона – на наше задоволство – е присутен во колекциите на популарните модни марки. Ваквите парчиња само по себе привлекуваат внимание. Ако сте и вие подготвени да ја обновите ...

Повеќе »

Ги сакаме овие Чезаре Пачоти патики достапни во Fashion & Friends

Блескаво-виолетови патики за динамични девојки од Cesare Paciotti совршени за потоплите денови. За ултратренд изглед ги комбинираме со сукња или макси фустан. Патиките се со ергономски ѓон, а благодарение на рефлектирачки ефект гарантираат дека ќе го „украдете“ вниманието. Достапни се во продажба ...

Повеќе »

10 модели на тексас јакни што ги носиме оваа пролет

Тексас јакната секогаш е модерна, оттука е и едно од најпрактичните парчиња облека во гардероберот. Идеална е за пролетните денови, кога ја носиме и со фармерки, како и со лесен макси фустан. Оваа сезона пробајте да ја комбинирате со кожна сукња, ...

Повеќе »

Една поинаква тексас кошула: Guess со тропски принт

Јасно ни е зошто никогаш не излегуваат од мода – тексас кошулите се суперпратични за носење, а во комбинација со фармерки секогаш го добиваме полниот погодок на „кежуал“ изгледот. За актуелната сезона пролет/лето 2016 модерни се „oversized“ тексас кошули со принт. ...

Повеќе »

Вечерва почнува 13. издание на Моден викенд Скопје

Тринаесеттото издание на Моден викенд Скопје започнува вечерва во салонот на Порше Македонија, а се отвора со ревијата на дизајнерката Росица Мршиќ закажана за 20 часот. Во 21 часот новата колекција ќе ја претстави дизајнерката Олгица Ѓоргиева, а по неа ...

Повеќе »