Модна манија

Хит чанта од PARFOIS: Keep art alive!

Чантичките со принт од уметнички слики или со уметнички пораки, се голем тренд за оваа пролет, а во пролетната колекција на PARFOIS (достапна во продажба) најдовме модел кој воодушевува и со принтот и со пораката. Малата чантичка од  PARFOIS сепак, собира доволно ...

Повеќе »

Погледнете ги овие преслатки „висечки“ обетки со реси од PARFOIS

Колекцијата за пролет/лето 2018 од PARFOIS ни донесе преубави модни додатоци со кои ќе го надополниме секој стајлинг и ќе го издвоиме нашиот изглед – како посебен. А меѓу широката понуда, најдовме и трендовски обетки со реси, во портокалова и црна ...

Повеќе »

Хит модно парче од Mango: Кафен фустан со бели точки (како од филмот Pretty Woman)

Точкастите фустанчиња ќе бидат хит за оваа пролет и лето. Еден исклучителен модел најдовме во новата колекција на Манго. Женствениот фустан во кафена боја, со бели точки, многу потсетува на фустанот кој го носеше Џулија Робертс во филмот „Убава жена“. ...

Повеќе »

Нова локација на Sport Vision во ГТЦ – приземје

Повеќе простор за поголем избор и подобро потрошувачко искуство во Sport Vision Овој четврток, 01.03.2018, ќе се случи официјално отворање на новата продавница на Sport Vision во Градскиот Трговски Центар на приземје. Спорт Висион ја промени својата локација со цел ...

Повеќе »

Zara има хит сандали за пролет/лето 2018

Zara повторно лансираше трендовско модно парче кое брзо стана хит на Инстаграм. Станува збор за сандалите со ленти со принт на две пораки – ‘pre love’ и ‘post love’, односно пред љубовта и после љубовта. Сандалите се сосема отворени на ...

Повеќе »

Трендовска чантичка околу струкот од Stradivarius

Чантичките кои се носат околу струкот, веќе е познато, се вратија на модната сцена. Практични се за носење и оставаат ефективен впечаток. И додека во 90-те години се носеа исклучително со спортски и кежуал комбинации, сега тие се комбинираат со ...

Повеќе »

Ново мини фустанче од Zara со секси мотиви

Со новото фустанче на Зара во неиутрална нијанса на боја на кожа, нема шанса да останете незабележани. Сосема неочекувано, оваа модна марка не изненади со необичен модел со секси принт. Имено, фустанчето на себе има принтови од голи жени. Сепак, ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara: Панталони со точки

Шпанската популарна „хај стрит“ модна марка Зара има неколку хит модни парчиња за пролетната сезона, но на листата на бестселери предводат точкастите панталони. Точкастите материјали се водечки тренд за потоплите денови, а прекрасни фустани со точки видовме во новата колекции ...

Повеќе »

Хит фустанче од MANGO – „бестселер“ за пролет 2018

Во преубава боја, сина, и со лелеав материјал, Манго има бестселер во новата колекција. Во категоријата на фустани, листата на бестселер ја предводи лесниот, разигран и малку проѕитен фустан од шпанската модна марка Манго. Моделот е дизајниран во една од ...

Повеќе »