Модна манија

Сврти нов лист и стани стилист

  За оние што ја сакаат модата не постојат „обични“ денови и денови за „гламур“. За нив модата е есенцијален дел од денот, архитектура на живеењето, дневна порција забава, бегство од форматираноста и нивна интимна религија За сите со изострено ...

Повеќе »

Каде да си купиме бундички од вештачко крзно по пристојна цена

Бундичките со вештачко крзно веќе неколку сезони последователни не излегуваат од мода. Годинава се присутни во различни бои како и со „анимал“-дезени во колекциите на луксузните модни марки и во есенските и зимски линии на популарните „хај-стрит“ брендови. Подолги или ...

Повеќе »

Чизмичките UGG никогаш не биле толку убави!

Веќе неколку последователни години не излегуваат од мода, а од година в година стануваат се поженствени. За сеозната на постудените денови, сега популарните UGG  чизмички се со кадифена панделка и Сваровски кристалчиња.   И кој не би посакал да ги има ...

Повеќе »

Каде да си купите плишано сако по пристојна цена

Веќе е познато – оваа есен/зима 2016/17 плишаните модни парчиња се на врвот на „маст -хев“, а највпечатливи од нив се сакоата. Секогаш додаваат елегантна нота на стилот, дури и кога ги носиме со искинати фармерки. Одлично „стојат“ со високи ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје: 12 нови колекции под мотото на 14-та сезона „Talent is the new sex“

Претстојниот есенски Моден викенд Скопје чиишто ревијален дел ќе се одржува од 30 октомври до 1 ноември во „Скопје Мериот Хотел“ кој е официјална локација на сезоната, ќе донесе 12 нови колекции презентирани под мотото на четиринаесеттата сезона „Talent is ...

Повеќе »

CITROËN C4 CACTUS и 111 ваучери од по 11.000 денари во наградната игра на Рамстор

  Уште од основањето визијата на Рамстор остана иста; да креираат и да задржат среќни и задоволни потрошувачи, а тоа настојување го демонстрираат и со организација на новата наградната игра „11-ти роденден на Рамстор!“, што е само уште еден од ...

Повеќе »

„Луди“ сме по овој плисиран фустан од Maison Scotch

Плисираните фустани и сукњи се тренд кој владее со сезоната есен/зима 2016/17. Се носат и со кожени јакни, како и со елегантни палтенца, во зависност од пригодата. И доколку го барате најубавиот плисиран фустан во градот, ќе го најдете во ...

Повеќе »

Кашмир џемпери за оваа есен кои ги сакаме!

Отсекогаш кашмирот ни бил фаворит кога се во прашање џемперите. За среќа, годинава добар дел од колекциите на луксузните и хај-стрит модни марки во есенските колекции нудат кашмирски џемпери. Ваквите џемпери одлично стојат со сите видови на џинс, сите кроеви ...

Повеќе »

Сакате бели фенси патики? Преубави има во Fashion & Friends

Како никогаш претходно, белите кожени патики не се толку во центарот на модната сцена, како оваа сезона. Уште кога се фенси, кој може да им одолее? Ги носиме во сите возможни и навидум невозможни лежерни комбинации. Ги носиме и со ...

Повеќе »

5 плишани фустанчиња од MANGO по кои лудуваме оваа есен

Најголемиот тренд за есен/зима 2016 е секако плишот, кој освен во колекциите на луксузните модни марки, се најде и кај „хај-стрит“ брендовите. Сепак, доколку се прашувате каде да ги купите најубавите плишани фустанчиња по пристојни цени, одговорот е – во ...

Повеќе »