Модна манија

За Black Friday рекордна посетеност на Скопје Сити мол

 Полни ходници и продавници, задоволни купувачи со полни раце брендирани кеси – ова е сликата на која беа сведоци сите кои го посетија Skopje City Mall викендов. Попустите кои беа дел од Black Friday & Weekend акцијата на најголемиот трговски ...

Повеќе »

„Црн петок“ во сите продавници на Fashion Group: Одиме на паметен шопинг!

Шопинг-манијата „Црн петок“ (Black Friday) која ни носи намалувања на цените ќе може да ја искористите во сите продавници на Fashion Group. 20 отсто попуст ќе добиете за шопинг на производите во брендираните продавници Okaidi, Geox, F&F, Timberland, MANGO, Bitsiani и ...

Повеќе »

Black Friday во Капитол Мол: Тридневна шопинг манија со огромни попусти (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Веруваме дека ако екстензијата на овој ден, наместо во форма на 24 часа, ја трансформираме во 72 часа шопинг забава, ќе добиеме ефект на релаксирана и опуштена атмосфера, без притисоци и избрзани куповни одлуки. Водени од овој факт, заедно и ...

Повеќе »

Black Friday во Скопје Сити мол: Попусти од 20 до 70 отсто

Утре (петок) Skopje City Mall ќе биде местото кое љубителите на шопингот сигурно нема да го одминат. Од 10 часот продавниците кои се дел од нашиот најголем трговски центар ќе обезбедат специјални попусти за сите купувачи во рамките на акцијата ...

Повеќе »

Што значи шопинг-лудилото Black Friday

Шопинг манија наречена „Блек Фрајдеј“ (Црн петок) низ светот доаѓа од САД, а во последниве неколку години е многу актуелна и во Македонија. Причината од која настанал „Црниот петок“во САД се распродажбите со цени до дури 70 отсто попуст, како ...

Повеќе »

Резервирајте си го 25 ноември за шопинг: Black Friday во Скопје Сити мол

  Во петок, на 25 ноември нашиот најголем трговски центар повторно ќе обезбеди одлични услови за шопинг пред новогодишните празници, во рамките на акцијата Black Friday. Речиси 90% од закупците ќе понудат попусти за купувачите, кои ќе се движат од ...

Повеќе »

Топ 3 цветни макси фустани со долги ракави

И во сезоната есен/зима продолжуваме да носиме фустани со цветен принт кои ни ја нагласуваат женственоста. Сепак, согласно студените денови – сега ги сакаме фустаните кои се макси и кои имаат долги ракави. Доколку барате за вас таков цветен фустан, ...

Повеќе »

Избрани тројца финалисти во модниот предизвик „Сврти нов лист и стани стилист“

  Драгана Трпковска, Дарен Тодоров и Марија Атанасова се тројцата финалисти од модниот предизвик „Сврти нов лист и стани стилист”, иницијатива на Скопје сити мол во насока на поттикнување на лојалните потрошувачи да бидат похрабри во модниот избор, да ги ...

Повеќе »

Топ 4 модели на црвени чизми што ги носиме оваа есен/зима

Црвените чизми се хит обувки за есен/зима 2016/2017. Овојпат, не ги комбинираме со други црвени модни додатоци од типот на ремен, шал, ракавици или чанта, туку ги носиме сами за себе – да блеснат! Бројни се комбинациите – со кожена ...

Повеќе »

Топ 3 леопард-палта што ги носиме оваа есен/зима

Веќе подолго време леопард-палтото не излегува од мода, па и годинава се најде во колекциите на познатите луксузни и „хајстрит“ брендови. Ваквите палта веќе ги облекоа оваа есен повеќето од познатите лице од модниот и актерскиот свет, а Кејт Мос ...

Повеќе »