МакМода

Мак мода

Како помина третото издание на Fashion & Lifestyle Expo

На 22ри и 23и март, во фоајето на Македонската опера и балет по трет пат, на едно место се обединија брендовите и компаниите чија заедничка цел е да го збогатат и подобрат животниот стил, нудејќи современ дизајн, врвен квалитет и ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје – втор ден

Со четири ревии во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје на 31 март беа претставени нови колекции за сезоната пролет-лето 2018 во рамките на 17. издание на Моден викенд Скопје. Втората вечер ја отвори заедничката ревија на ...

Повеќе »

Skopje City Mall Ве повикува на најголемото маскенбал доживување Mask n Mall  

  По повод Денот на шегата 1-ви април, Skopje City Mall организира конкурс за најдобра маска и забава. На вториот кат пред Cineplexx ќе биде поставен фото-корнер како фото студио каде што сите маскирани кои сакат да учествуваат во конкурсот ...

Повеќе »

Вчеравечер започна Моден викенд Скопје: Погледнете што се случуваше на првиот ден

Модниот викенд за сезоната пролет-лето 2018 го отвори заедничката ревија на Роберт Ивановски поддржан од „Arthurs“ и дизајнерката Евгенија Зафировска вчеравечер во Националната и универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“-Скопје. Дизајнерот Роберт Ивановски за својата најнова колекција „The garden of earthly delights“ ...

Повеќе »

Бледо-розови фустанчиња од MANGO совршени за пролетни прослави и венчавки

Во потрага по пролетни фустанчиња, „паднавме“ на нежната бледо-розова нијасна и модерните дизајни кои ги најдовме во пролетната колекција на Манго. Нијансите на фустаните се движат од светла розова до беж боја, односно во палета од популарните „пудрести“ тонови. Од ...

Повеќе »

Модни парчиња од Massimo Dutti за деловна пролет

Модните парчиња од пролетната колекција на Massimo Dutti се соврешени за пролетна, деловна атмосфера. Во колекцијата доминираат костуми во светли нијанси, особено белата и светлосината боја, но тука се и трендовските карирани костуми и широките панталони со риги. На оние со ...

Повеќе »

Блогерката Аманда Черни е новото лице на колекцијата GUESS Activewear

Глумицата, ѕвезда од социјалните медиуми и фитнес-ентузијаст Аманда Черни е новото лице на модната марка GUESS за пролетната колекција на линијата Activewear. „Чест ми е да бидам ново лице на колекцијата GUESS Activewear за пролет 2018.  Никогаш во моите соништа не помислив ...

Повеќе »

Уникатен Паоло Бочели едиторијал пролет/лето 2018 “Blossom in my heart”

Уште една поинаква приказна е раскажана преку најновиот моден едиторијал на брендот за чевли Паоло Бочели како најава за најновата колекција пролет/лето 2018. Главна инспирација на брендот се хартијата и цветовите кои поетски ја промовира естетиката и стилот. Уникатниот начин ...

Повеќе »

Хит сандали од Zara за пролетната сезона

Подготвени сте за пролетно обновување на гардеробата, поточно на обувките? Зара во пролетната колекција нуди интересен чифт сандали во форма на ниски чизмички. Дизајнот е толку интересен што не е чудо што овие сандали за кратко време станаа хит. Благодарение ...

Повеќе »

Четири слатки модели на еспадрили од Stradivarius за пролет/лето 2018

Популарните и практични обувки – еспадрилите, остануваат во модна игра за потоплите денови, а ги наоѓаме во различни дизајни во пролетните колекции на популарните модни марки.   Четири модели ни се допаднаа од новата колекција на Stradivarius. Наш фаворит е чифтот ...

Повеќе »