МакМода

Мак мода

“Si-miami”, нови чанти-ѕвезди на македонскиот пазар

Промовиран е нов интернационален бренд со потпис на две успешни деловни жени од Македонија. Станува збор за високо квалитетни модерни женски чанти и аксесоари од чиста кожа, со фокус на впечатлив дизајн.   Над 60 модели од линијата на модерни ...

Повеќе »

Чизмичките UGG никогаш не биле толку убави!

Веќе неколку последователни години не излегуваат од мода, а од година в година стануваат се поженствени. За сеозната на постудените денови, сега популарните UGG  чизмички се со кадифена панделка и Сваровски кристалчиња.   И кој не би посакал да ги има ...

Повеќе »

10 најфраерски кратки и високи чизми од „хајстрит“ брендовите

Чизмите очигледно ни се најслабата точка оваа есен, па продолжуваме во потрага овојпат по најфраерските модели. Ги има во Манго, во Зара, Тимберленд, Томи Хилфигер…, плишани, кожени, антилопски, куси и високи, едноставни за комбинирање и удобни за носење. Ѕирнете во ...

Повеќе »

Каде да си купите кожена јакна со крзненце по прифатлива цена

Ја купувате еднаш, а потоа ја носите повеќе студени сезони, зашто кожената јакна со крзненце од година в година станува се поубава, а не излегува од мода. За оваа есен/зима луксузните модни марки нудат модели во пастелни бои, секако во ...

Повеќе »

Топ 5 модели на чизми кои ги сакаме оваа есен/зима

Високи или ниски, со полна или пак, тенка потпетица, кожени или плишани, чизмите оваа сезона се дел од нашата секојдневна мода. Па, доколку не сте си набавиле нов чифт на фенси чизми, би ве инспирирале каде може да ги купите. ...

Повеќе »

Што ни носи новата колекција на Accessorize

Манекенката и глумица Дри Хемингвеј ја рекламира новата колекција на модни додатоци на Accessorize. Колекцијата за есен/зима 2016/17 е полна со интересни принтови, а фокусот е на чантите и на детаљите. Впечатливи се декоративните вештачки крзненца, кожените ракавици во црвена ...

Повеќе »

Каде да си купите плишано сако по пристојна цена

Веќе е познато – оваа есен/зима 2016/17 плишаните модни парчиња се на врвот на „маст -хев“, а највпечатливи од нив се сакоата. Секогаш додаваат елегантна нота на стилот, дури и кога ги носиме со искинати фармерки. Одлично „стојат“ со високи ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје: 12 нови колекции под мотото на 14-та сезона „Talent is the new sex“

Претстојниот есенски Моден викенд Скопје чиишто ревијален дел ќе се одржува од 30 октомври до 1 ноември во „Скопје Мериот Хотел“ кој е официјална локација на сезоната, ќе донесе 12 нови колекции презентирани под мотото на четиринаесеттата сезона „Talent is ...

Повеќе »

Секси фустанчиња и сребрени бомбер јакни ни носи Guess

Популарната „It“ девојка Хејли Болдвин ја претставува празничната колекција на Guess за сеозната есен/зима 2016/17. Кампањата е снимена во Палм  Спринг, Калифорнија, а на Хејли друштво и прави машкиот модел Стефано Сала. Од сребрени бомбер јакни до тесни сиви памучни ...

Повеќе »

Модни парчиња од „Масимо Дути“ за есен/зима 2016

Топ моделот Нина Агдал позира за новиата колекција од шпанската модна марка Масимо Дути. Фотосесијата насловена „A Journey to the Hamptons“ го става акцентот на џемперите, палтата и панталоните за постудените денови. Неутралните бои доминираат во колекцијата, особено сивите и ...

Повеќе »