МакМода

Мак мода

Четири слатки модели на еспадрили од Stradivarius за пролет/лето 2018

Популарните и практични обувки – еспадрилите, остануваат во модна игра за потоплите денови, а ги наоѓаме во различни дизајни во пролетните колекции на популарните модни марки.   Четири модели ни се допаднаа од новата колекција на Stradivarius. Наш фаворит е чифтот ...

Повеќе »

Во што ќе уживаме на Моден викенд Скопје (ПРОГРАМА)

Моден викенд ја објави програмата на закажаните ревии и сатницата кога тие ќе се случуваат. Тридневните модни случувања ќе бидат во библиотеката Св.Климент Охридски во Скопје, почнувајќи од 30 март (петок) заклучно со 1 април (недела). Во продолжение, проверете во ...

Повеќе »

Топ 5 црни фустани од Mango за елегантна пролет

Без разлика на годишните времиња и колоритноста на пролетната и летна сезона, црниот фустан останува омилен класик во нашиот гардеробер. Поради неговата предност за едноставни комбинации, елеганцијата која ни ја дава, „малиот црн фустан“ останува во игра веќе со децении. ...

Повеќе »

Bershka има фустанчиња кои го поткреваат расположението

Во потрагата по нови модели на фустанчиња за пролетната сезона, „налетавме“ на весели модели од Bershka кои позитивно влијаат на расположението. Романтични, со весели бои и цветни принотви…, дизајнерите на Bershka навистина среќно си поиграле со модните трендови.  За оние кои сакаат помладешки ...

Повеќе »

Palazzo панталони – најубавите ги има во Mango

И оваа пролет мислиме на palazzo панталоните кои се пријатни за носење, а ни гарантираат елегантен изглед и секако, совршено одговараат за сезоната на потопли денови. Моделите се различни, со широки ногавици, со „лесни“ материјали и ведри принтови. Одлични се ...

Повеќе »

Хит модно парче – Фармерки со висок струк од Zara во стилот на 80-те

Фармерките со висок струк, инспирирани од модата на 80-те години, се најпосакуваното модно парче за сезоната пролет/лето 2018 за љубителите на „кежуал“ стилот. Вакви фармерки најдовме во пролетната колекција на Зара и тоа во неколку модели –  од „скини“ до стандардни ...

Повеќе »

Ваква весела пролет ни носи &Other Stories

Модната марка &Other Stories пријатно не изнендува со разиграна пролетна колекција инспирирана од уличната мода. Колекцијата е претставена преку тренд-водичот насловен „Café Society“, а акцентот е на урбаниот шик стил. Од цветни фустани и блузи во нагласена жолта нијанса до трендовски ...

Повеќе »

„Зебра“ е новата колекција за домот на брендот Искра & Лидија

Брендот „Искра & Лидија Блупринт“ со својата работа сигурно чекори во создавањето на своето место на сцената на дизајн за дом. Годинава повторно со своето учество на манифестацијата „Фешн и Лајфстајл“ во МОБ, на 22 и 23 март, во соработка ...

Повеќе »

Публиката го награди „Бикини Мун“ со френетични аплаузи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиот филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, кој е американско-германска копродукција. На премиерната проекција присуствуваа бројни актуелни и поранешни функционери, луѓе од бизнис сферата, ценети професори, ...

Повеќе »

Македонската компанија ГРЕЕМАК ГРУП, го отвори најголемиот продажен салон на ГРЕЕ во Европа

Во свечена атмосфера, ГРЕЕ – брендот број 1 во светот за производство на клима уреди, во Македонија доби ГРЕЕСТОР број 1 во Европа. Компанијата ГРЕЕМАК ГРУП, во свечена атмосфера и во присуство на бројни гости,  високи претставници  од Амбасадата на ...

Повеќе »