МакМода

Мак мода

„Макмода“ во хумана новогодишна кампања на Скопје Сити мол: Приклучете ни се и донирајте за дечињата од социјално загрозените семејства!

Денес започна голема Новогодишна хумана акција во организација на Сити мол и во соработка со 12 респектибилни македонски медиуми. На вториот кат од трговскиот центар поставени се новогодишно декорирани 12 природни елки. Една елка – еден медиум. Во кампањата се ...

Повеќе »

Колекција САЈА пролет/лето 2018 од Антонија Ристовска

Поттикната од раскошот на невестинските носии што ја краселе жената- Македонка низ векови наназад, дизајнерката Антонија Ристовска создаде колекција за современата жена. „За колекцијата ме инспирираа мотиви од Очи од Зобан (елек), опрегач Јумаклија и мотиви од делови од Саја. ...

Повеќе »

Спој на врвна технологија и висока мода: Колекцијата Gb Moonglow достапна во продажба во КРШ

Од спојот на врвната технологија и високата мода произлезе мастерпис дизајнот на новата колекција Gb Moonglow од револуционерниот бренд кој го олеснува животот на родителите. Инспирирана од волшебната месечева светлина, новата модна колекција на Gb се фокусира на футуристички блескавите површини ...

Повеќе »

Новогодишна еуфорија исполнета со попусти и награди во Рамстор мол

Со „Пазари, Греби, Добиј!“ до уникатниот Citroen C3 Aircross! Рамстор мол ги започна новогодишните награди на 24. ноември со „Пазари, Греби, Добиј!“ и сега ја надополнува новогодишната еуфорија со бројни изненадувања. Во центарот повторно во соработка со Црвен крст на ...

Повеќе »

8 новогодишни модни изгледи од &Other Stories

Какошто ни се приближуваат новогодишните и божиќните празници, желбата за ново парче облека во кое ќе ги поминеме прославите ни се зголеува. Ако сеуште барате свежи идеи за стајлинг дизајниран за забави, погледнете во новата колекција на &Other Stories. Новиот тренди ...

Повеќе »

За весели празници: Топли чорапчиња со зимски и новогодишни мотиви

Слатка идеја како да ги поминете празниците во домашна атмосфера – со овие топли чорапчиња расположението се поткрева. Доколку размислувате со што да го почестите семејството и најблиските за новогодишните празници, а при тоа да не потрошите „брдо“ пари, овие ...

Повеќе »

8 нови модни изгледи од H&M за новогодишните забави

Модната марка H&M го лансираше новиот тренди водич со кој ни сугерира како да се дотераме за новогодишните забави. Водичот е насловен The Rich New Mix а содржи свежи модни комбинации соодветни за свечени пригоди, но без кичести детаљи. Колекцијата се фокусира ...

Повеќе »

Bershka има одлични модели на салонки

Основата на секој добар „парти“ изглед се чевлите со висока потпетица. Атрактивни модели на салонки и сандали (пробајте да ги комбинирате со плишани чорапи) најдовме во зимската колекција на Bershka. За секого по нешто – од модели во силна црвена боја ...

Повеќе »

Топ 10 најбарани фустани од MANGO

Во предновогодишниот период побарувањето на фустани е поголемо, а шпанската модна марка Манго има широка понуда и разновидни модели на фустани од колекцијата зима 2017/18. Од мини до миди и макси модели, од класични црни фустани со додатоци од тантела, ...

Повеќе »

Cool модни додатоци за зима 2017/18: Качкети, најголем избор има во MISS SPICE ACCESSORIES

Од ретро трендовите кои на голема врата се вратија за сезоната есен/зима 2017 ги издвојуваме карираните костуми, пачворк тексасот, „матрикс“ очилата за сонце и уште еден неодолив тренд во духот на 90.те години – качкетите. Прва која овој тренд го ...

Повеќе »