МакМода

Мак мода

Хит фустанче од MANGO – „бестселер“ за пролет 2018

Во преубава боја, сина, и со лелеав материјал, Манго има бестселер во новата колекција. Во категоријата на фустани, листата на бестселер ја предводи лесниот, разигран и малку проѕитен фустан од шпанската модна марка Манго. Моделот е дизајниран во една од ...

Повеќе »

5 преслатки мини фустанчиња од Zara

Од пролетната колекција на Зара, издвојуваме 5 фустанчиња со мини должина кои може да се носат во дневни и вечерни кежуал комбинации. Лесно се комбинираат со чизми, чевли со потпетица или кожени патики, во зависност од приликата. Свежината на овие ...

Повеќе »

Топ 10 фустанчиња со точки од новите колекции на популарните модни марки

Добри вести за оние кои го сакаат францускиот стил. Фустанчињата со точки се присутни во новите колекции на Mango, Zara, H&M, & Otther Stories…Должините се од макси до мини, дизајните се различни (нам особено ни се допаѓаат фустанчињата на преклоп), ...

Повеќе »

10 најубави фустани од новата колекција на Zara

Познатата шпанска модна марка „Зара“ за претстојната сезона ни носи различни фустани кои ја нагласуваат женствената силуета, фустани во разиграни бои, материјали и стилови за пролет. Плетените фустани Зара ни ги враќа на голема врата, а популарните фустани со А ...

Повеќе »

Женствени вибрации – Bella пролет/лето 2018

Верни на вкусот на модните зависници, Bella ја најавува новата сезона подинамично од кога било. Инспирирани од пролетта, од убавината на жените, пријателството и посветеноста кон своите дами, Bella креираше колекција со весели и впечатливи бои, минимални детали, модерни дезени ...

Повеќе »

Листа на желби: Жолтото палто од новата колекција на MANGO

Исклучително модно парче најдовме во новата колекција на Манго, кое посакуваме да го облечеме веднаш и во секоја пригода. Предимензионираното палто во силна, жолта боја, со два џеба асиметрично поставени и две копчиња за дополнителен шарм, го комбинираме и со ...

Повеќе »

Mango има најдобра понуда на весели џемпери и блузи за пролет 2018

Пролетта предвреме ни пристигнува благодарение на шпанската модна марка Mango. Во понудата од новата колекција, најдовме најразлични модели на џемпери и блузи. Од романтични до ретро модели, од силни бои до весели шари, навистина секој може да си го пронајде ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara – Карираните чевли со висока потпетица

Оние кои ги следат модните трендови знаат дека карираното е хит за пролетната сезона, и на гардеробата и на модните додатоци, а Зара ни нуди карирани чевли. Во пролетната колекција на Зара меѓу обувките вистинска ѕвезда се карираните чевли на ...

Повеќе »

Листа на желби: Кожената чанта во пастелна розова нијанса од Massimo Dutti

Пастелните нијанси продолжуваме да ги носиме (и обожаваме) и во потоплите денови. Од пролетната колекција на Масимо Дути, вниманието ни го освои кожената чанта во нежно розова боја, со минималистички стил. Оваа шармантна „bucket“ чантичка може да се носи на два ...

Повеќе »

Хит модно парче од Bershka – Бајкерска јакна во 5 нијанси

Бајкерските јакни остануваат во мода и оваа пролет. А една од најпосакуваните бајкерски јакни, оваа пролет ни доаѓа од Бершка и тоа дури во 5 различни нијанси. Кратката јакничка од Бершка со ременчиња може да се најде во класична црна ...

Повеќе »