МакМода

Мак мода

Интервју со Матс Виландер

Да го стартуваме интервјуто со приказната за Енди Мареј, кој очигледно се здоби со големи повреди- Сакам да Ве прашам поради повредата со која тој се здоби и со изјавите дека е неопходна операција , кој совет би му го ...

Повеќе »

Parfois со преубава кампања за пролет/лето 2018: Недефинираноста е моја дефиниција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Недефинираноста е моја дефиниција – кампањата на Parfois мотивира размислување за етикетите кои (си) ги ставаме во текот на животот.   Новата кампања на брендот за пролет/лето 2018 е инспирирана од постојаната потрага по суштината на Parfois жената. Модерна визија ...

Повеќе »

Топ 5 модни парчиња во силна портокалова нијанса

Иако ултра-виолетовата боја е прогласена за боја на 2018 година, во модните колекции на популарните модни марки наоѓаме исклучителни парчиња во силна портокалова нијанса, кои го привлекуваат вниманието со што и да ги искомбинираме. Манго има прекрасно палто во портокалова ...

Повеќе »

МАКМОДА пред Божиќ ги израдува дечињата од семејството Лазарови од с.Орешани

Новинари од редакцијата макмода.ком денес ги доставија подароците од акцијата Елка на хуманоста која беше организирана во Скопје сити мол уште пред почетокот на новогодишните празници, а акцијата траеше до Бадник. Целта беше да се соберат подароци за деца од ...

Повеќе »

Донирани преку 330 новогодишни подароци за 12 социјално загрозени семејства во хуманата акција на Сити Мол

Новогодишната хумана акција „12 елки – 12 медиумски приказни“ која започна на 18 декември во Сити мол, вчера беше успешно заокружена. Во акцијата се вклучија 12 познати македонски медиуми со цел да помогнат на 12 социјално загрозени семејства со повеќе ...

Повеќе »

10 модели во пастелни нијанси од зимската колекција на MANGO

Зимските колекции годинава ни донесоа две свежи новости – цветен принт кој често се појавува на модните парчиња и кој зрачи со романтичност, и ткаенини во нежни пастелни бои. Од нежните тонови во нијасна на лаванда, која е всушност и ...

Повеќе »

Нови, свежи изгледи од &Other Stories за зимската сезона

Модната марка &Other Stories го лансираше новиот тренди водич насловен Everyday Heroes презентирајќи ни модни изгледи за сезоната на студените денови. Ролките се предимензионирани но со куса должина и асиметрична форма за да ја оркиваат кошулата која се носи под нив, ...

Повеќе »

Преостануваат уште три дена за дарување, израдувајте ги нашите дечиња од с.Орешани!

Проектот Елки на хуманоста трае заклучно со 4-ти јануари, преостануваат уште три дена да ја покажете вашата хуманост и да дарувате слатки подароци или облека, за „нашите“ дечиња од социјално загрозеното семејство од с.Орешани. Претставници од нашиот медиум ќе ги ...

Повеќе »

Црвената кошула од Mango е најпосакуваното модно парче за пролет 2018

Со едноставен крој, елегантната црвена кошула од пролетната колекција на Манго веќе доминира на социјалните мрежи како омилено модно парче кое ја најавува пролетта. Кошулата има впечатлива боја но и многу впечатлив детаљ – панделката околу вратот. Миленичките на оваа ...

Повеќе »

Мали чантички со светки за најдолгата ноќ од Mango и од Zara

Малите чантички се најпосакуван моден додаток за новогодишната ноќ, практични се за носење, а многу ефектни на изглед особено кога на нив имаат светки. Преслатки светликави чантички најдовме во Манго и во Зара. Во фотогалеријата погледнете дел од понудата.

Повеќе »