МакМода

Мак мода

Топ 11 предимензионирани палта од есенските колекции на популарните модни марки

Предимензионираните палта, со макси должина и прилично широки, се во фокусот на есенските колекции. Трендот на таканаречените oversized модни парчиња е актуелен веќе неколку сезони, а очигледно ќе го гледаме насекаде и овие есен/зима. Предноста на ваквите палта е во комотноста, но ...

Повеќе »

За оваа сезона Bata ќе се погрижи за незаборавни чекори со моделите од есен/зима колекцијата

Модерната жена на Bata се карактеризира  со неколку особини – силна, одлучна, храбра, но притоа ја задржува женственоста.  Оваа сезона колекцијата се одликува со минималистички стил со доза на софистицираност и елегантност. Чевлите на високи потпетици се добредојдени сè додека ...

Повеќе »

Поглед на есенската колекција на New Yorker (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Откријте го својот омилен моден изглед меѓу топлите јакни, палта и џемпери од есенската колекција на New Yorker. Акцентот е на природните нијанси и пастелните тонови, но тука се и трендовските црвени и зелени модни парчиња. Што ни носи New Yorker оваа ...

Повеќе »

Забава со богата програма за 5-от роденден на Skopje City Mall

Skopje City Mall на 4ти октомври слави пет години од своето постоење и по тој повод организира неколкудневна богата програма исполнета со добра забава и активности. Откако ги отвори своите врати пред 5 години, овој трговски центар направи вистинска револуција ...

Повеќе »

12 есенски фустани со цветен принт од популарните модни марки

Љубителките на цветните фустани и понатаму ќе можат да уживаат во нив, судејќи според моделите од есенските колекции. За разлика од летните принтови, есенските се малку потемни, прилагодени на постудените денови. Сепак, има и фустанчиња во ведри бои. Од должините ...

Повеќе »

9 трендовски модели на чевли од Liu Jo за есен/зима 2017/18

Liu Jo изненадува со прекрасни модели на чизми, салонки и груби „војнички“ чевли. Фокусот е на чевлите со шпицест врв и со високи потпетици кои се хит за сезоната на псотудени денови. Заводливите салонки може да ги најдете во популарните „nude“ ...

Повеќе »

Листа на желби: Високи плишани чизми од ZARA

Уште еден хит во најава од есенската колекција на „Зара“. Станува збор за виолетовите плишани високи чорапа-чизми. Потпетицата е со висина од 6 см, што значи дека без проблем може секојдневно да ги носиме. Одлично стојат со цветен есенски фустан ...

Повеќе »

Нова колекција од Parfois: La Femme – еклектичен микс на материјали и детаљи

Во сезоната во која Parfois ги слави жените, брендот претставува колекција која ја истакнува индивидуалноста на секој од нас. La Femme носи свеж и разновиден изглед во колекција со која се заборава на сивилото на зимата. Јаките и живи бои ...

Повеќе »

Розова есен со Pull&Bear: Одберете си го вашето палто/јакна фаворит!

Има ли нешто посимпатично од тоа да ја одберете розовата боја за ваш придружник во сивите есенски денови?! Во есенската колекција на младешката модна марка Pull&Bear најдовме повеќе модели на јакни и палта во розова нијанса. Од кожени јакни во розова ...

Повеќе »

Топ 20 модели со риги од есенските колекции на популарните модни марки

Ригите продолжуваме да ги носиме на сите можни начини. Ги гледаме на панталоните, сукњите, блузите, кошулите, во најразлични бои, и никогаш претходно тие не биле толку забавни! Оваа есен пробајте да комбинирате пругасто модно парче со трендовското карирано, одлично стои. ...

Повеќе »